Amazon Kindle 6 Touch

Amazon Kindle 6 Touch je špičkou ve svém segmentu

Amazon Kindle 6 Touch je špičkou ve svém segmentu

Doslova unikátní čtečka knih, která je již delší dobu dostupná i na našem trhu. Pokud vás zajímají bližší informace, podívejme se společně na naši obsáhlejší recenzi. Tu musíme začít nejdříve názvoslovím. Na našem trhu se tento produkt jmenuje Amazon Kindle 6 Touch, i když pravdou zůstává, že oficiálním označením je Amazon Kindle 7th. To je dobré vědět ve chvíli, kdy chcete koupit přesně to, co hledáte.

Pokud je něco, co potěší primárně, je to rozhodně cena. Amazon Kindle 6 Touch totiž pořídíte za cenu, která jenom lehce přesahuje hodnotu 1 500 korun českých. V této ceně je zahrnutu jak samotná čtečka, tak samozřejmě také i USB kabel pro propojení s počítačem a také návod. Nic více v podstatě ani není třeba.

Více informací na Alza.cz

Jak Amazon Kindle 6 Touch vypadá?

Nejprve se podívejme na samotné provedení této čtečky, jelikož sázka na celkový minimalismus se v tomto případě rozhodně vyplatila. Tělu působí kompaktním a přitom kvalitním dojmem, zadní strana má elegantně zkosené hrany. Drobným negativem je běžný plast, který nemá na rozdíl od jiných produktů pogumované hrany, což může vést k horšímu držení. Jak jsme si na vlastní kůži sami vyzkoušeli, tak velký problém, jak jsme očekávali, to ale zcela jistě není. Tím si můžete být jisti.

Z hlediska designu a celkového vzhledu nesmíme zapomenout ani na rozložení ovládacích prvků. Pokud jste byli vždy zvyklí na jednotlivá tlačítka, nyní musíme říci, že na ně musíte definitivně zapomenout. A to z toho důvodu, že Amazon Kindle 6 Touch je nemá. Vše tak ovládáte výhradně pomocí dotykového displeje. Jakmile si zvyknete, přijde vám to rychlejší, jednodušší a intuitivnější. Kromě běžného posouvání stránek můžete prostřednictvím displeje také:

  • Psát jednotlivé poznámky
  • Označovat části textů
  • Přepínat mezi jednotlivými kapitolami

Displej čtečky Kindle 6 Touch rozhodně nezklame

Vraťme se zpět k samotnému ovládání, které rozhodně není nijak špatné. A to z toho důvodu, že samotná dotyková vrstva velmi dobře a také velmi svižně reaguje. Stačí jenom drobný dotek a hned víte, že můžete Amazon Kindle 6 Touch ovládnout. Vliv na celkovou rychlost má samozřejmě také použitý procesor, který tak zpracuje požadovanou operaci v rámci okamžiku.

Na co recenzi samotného displeje také nesmíme zapomínat, to je rozhodně název technologie, kterou Amazon Kindle 6 Touch využívá. Zde byla jasně učiněna sázka na jistotu, a tak i zde je využito dnes tolik oblíbené možnosti, která nese název E-Ink Pearl. Jedná se tedy o technologii elektronického inkoustu, která nevyžaduje na rozdíl od tabletů jakékoliv výrazné podsvícení, které vede k nepřirozenosti, ale i k nadměrnému zatěžování očí. Tato technologie v podstatě dokonale nahradí vše, co zažíváme ve chvíli, pokud čteme reálnou knihu.

Zajímavostí je také softwarová výbava

Dalo by se na první pohled říci, že čtečky elektronických knih slouží pouze k jednomu účelu. A tím je čtení knih. Opak je ale pravdou, což nám dokáže velmi dobře potvrdit také i Amazon Kindle 6 Touch. Pokud se na něho a jeho vlastnosti podíváme blíže, musíme říci, že nadchne hlavně jeho softwarová výbava. Pokud budeme o něco konkrétnější, jedná se o programy, které se objevily už u verze Kindle Paperwhite 2. A jelikož se osvědčily, byly integrovány i do tohoto modelu. K dispozici je kromě řady praktických funkcí, které nám umožní jednoduchou správu knih a knihoven třeba i funkce Vocabulary Builder. Jedná se o unikátní možnost, jak si celkem jednoduše a rychle procvičovat slovíčka.

Co samozřejmě také nechybí, to je i možnost připojení k internetu. Pokud nutně nechcete své knihy nahrávat jenom prostřednictvím USB kabelu z vašeho počítače, umožní vám Amazon Kindle 6 Touch připojení k vaší domácí bezdrátové síti, nebo třeba k síti v kavárně. Následně si můžete z bohatého výběru elektronických knih jednoduše vybrat a poté za pár vteřin stáhnout tu, o kterou máte největší zájem. I to je klíčová výhoda oproti mnohým konkurentům, kteří jsou na tom s cenou podobně, ale svými parametry modelu Amazon Kindle 6 Touch rozhodně nekonkurují.

Parametry Kindle 6 Touch

Konkrétní vlastnosti a zajímavosti jsme již uvedli. Podívejme se společně také na několik základních parametrů, které se produktu Amazon Kindle 6 Touch týkají. D9ky nim si i vy můžete být stejně jako my jisti, že se jedná o naprosto pozitivní unikát na našem trhu. A to hlavně pro vlastnosti, kterými jsou:

  • Displej 6“ E-Ink Pearl s 167 ppi
  • Vnitřní paměť: 4GB
  • Rozměry 169mm x 119 mm x 10,2mm

Více informací na Alza.cz

Na závěr tedy můžeme celkem objektivně dodat, že model Amazon Kindle 6 Touch rozhodně stojí nejenom za vyzkoušení, ale také za dlouhodobé používání. I když z hlediska materiálového zpracování by se našlo několik drobností, vzhledem k pořizovací ceně budete aktuálně jenom těžko hledat variantu, která by splnila vlastnosti spojené s kvalitou, funkčností, ale i jistotou toho, že si nekupujete žádnou noname čtečku, ale jeden z nejvyhlášenějších produktů známé a celosvětové společnosti. To jasně nahrává do karet právě produktu Amazon Kindle 6 Touch.

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *