Canon PowerShot G7 X

Canon PowerShot G7 X nadchne malým tělem

Canon PowerShot G7 X nadchne malým tělem

Canon není ve světě kompaktních fotoaparátů rozhodně žádným nováčkem, což naplno potvrdil i modelem Canon PowerShot G7 X. Ten můžeme zařadit do segmentu profesionálních kompaktních fotoaparátů, čemuž také odpovídají jeho parametry. Podívejme se společně na recenzi daného produktu. Začít musíme samozřejmě prvotním seznámením, které je spojeno s vizuální stránkou tohoto kompaktu. Ten na první pohled nadchne svou celkem malou velikostí stejně jako nízkou hmotností. To ocení všichni ti, kteří hledají kvalitu, ale zároveň se nechtějí tahat s velkým tělem. Potěší také jednoduchá obdélníková konstrukce, díky které se Canon PowerShot G7 X velmi dobře drží a to především díky kvalitnímu výstupku pro opření palce. Drobné negativum dáváme za příliš těsné umístění tlačítek, ale to považujeme pouze za kosmetický nedostatek.
To, co u modelu Canon PowerShot G7 X rozhodně nepřehlédnete, je objektiv. O něm můžeme objektivně říci, že patří k tomu nejlepšímu, co fotoaparát nabídne. Nadchne také jistota výklopného blesku, stejně jako jednoduše nastavitelný zoom, který zajistí vcelku dobrou přesnost.

Ostrost Canonu Powershot G7 X je perfektní

Co od každého fotoaparátu očekáváme primárně? Jsou to samozřejmě dokonalé a ostré fotky. A ani v tomto směru Canon PowerShot G7 X rozhodně nezklame. A to hlavně proto, že nabídne nejenom autofokus, ale také možnost manuálního ostření. Díky tomu záleží čistě na našich preferencích stejně jako na zvyku nebo aktuálních podmínkách toho co a kdy budeme chtít fotit. Pokud se podíváme na další vlastnosti spojené se samotným ostřením, nechybí nic, co od kvalitního modelu očekáváme. Primárně například:

  • Automatická detekce tváří
  • Jednobodové ostření s velkou plochou
  • Možnost dotykového ostření skrz dotykový displej

Drobným zklamáním je určitě makro režim, které bohužel nebude tak dokonalý, jak jsme předpokládali. V běžném režimu začíná na čtyřech centimetrech, přičemž vyrůst může až na hodnotu 34 centimetrů. Jinak můžeme ale říci, že vše související s ostřením, ale i automatickým nebo manuálním nastavením jednotlivých vlastností, funguje více než dobře.

Více informací na Alza.cz

Potěší stabilizace obrazu v několika módech

Na výsledné kvalitě snímku se logicky podepisuje nejenom správné zaostření, ale i možnosti stabilizace obrazu. V tomto ohledu má Canon PowerShot G7 X oproti svým konkurentům náskok, jelikož nabídne hned několik jednotlivých módů. Samozřejmostí je možnost automatiky, díky které se fotoaparát automaticky přizpůsobí dané situaci a zvolí režim stabilizace obrazu dle svého uvážení. A funguje skvěle!

Potěší ale i fakt, že kromě běžných fotografií není problémem vyfotografovat ani kvalitní portrét. Je to dáno jak tím, že nabídne kvalitní funkci spojenou s detekcí jednotlivých tváří, tak i tím, že nabídne poměrně velký senzor, což ke kvalitě výsledné fotografie výrazným způsobem přispívá. Co však nebylo dokonalé, to je efekt červených očí. Zde musíme říci, že i když Canon PowerShot G7 X v mnoha typech fotografií nezklame, zde má stále ještě poměrně výrazné mezery. Na druhou stranu případná korektura fotografií v grafických programech si s tímto negativem hravě poradí.

Baterie a displej u Canon G7 X

Baterie je pro mnohé fotografy tím nejdůležitějším. Při celodenním focení je zkrátka třeba její výdrž. Pokud se podíváme na několik základních parametrů, musíme říci, že v tomto směru fotoaparát Canon PowerShot G7 X poměrně výrazně zaváhal. A to z toho důvodu, že výdrž udávaná výrobcem je:

  • 210 snímků při standardním režimu
  • 310 snímků při režimu EKO

Je tedy jasně patrné, že toto rozhodně nejsou příliš ideální hodnoty. Na druhou stranu musíme pozitivně ohodnotit to, že akumulátor s označením NB-13-L a kapacitou 1250 mAh je vyjímatelný. A jelikož jeho ceny rozhodně nejsou nijak výrazně vysoké, můžeme objektivně říci, že není problémem pořídit si několik záložních.

Co má na výdrž baterie nemalý vliv, to je také displej Canonu PowerShot G7 X. Právě režim ECO ho však může v případě potřeby jednoduše vypnout. Pokud ho potřebujeme, určitě nás nadchne svým rozlišením, celkem přesným ovládáním a také věrným zobrazením jednotlivých barev. Jinak se ale příliš neliší od variant, které můžeme znát z jiných produktů této značky.

Fotografie určitě patří k těm lepším

A jaké je naše závěrečné shrnutí? I když má Canon PowerShot G7 X nějaké mouchy, rozhodně o něm můžeme říci, že dnes patří k tomu lepšímu, co je na našem trhu k dispozici. Odpovídají tomu i pořízené snímky, které jasně dokazují, že si umí poradit v podstatě s jakoukoliv situací. Poměrně pozitivně překvapila možnost focení v noci, kdy sice autofokus lehce pokulhává, ale naopak expozice o délce až 250 sekund rozhodně stojí za pozitivní reakci. RAW formát je však poměrně nekvalitní, vlivem četného šumu, který ale není problém odstranit počítačově, nebo snížením citlivosti. V rámci standardní scény, během denního světla nemáme výtky téměř žádné. Kdo hledá kvalitní kompaktní fotoaparát, který nezklame svým vzhledem, kvalitou, stejně jako například i celkovými vlastnostmi, tomu můžeme Canon PowerShot G7 X rozhodně doporučit.

Více informací na Alza.cz

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *