Jak koupit Bitcoin

Aktuálně cena Bitcoinu roste raketovým tempem a dá se očekávat, že v následujících měsících tomu nebude jinak. Mnoho lidí proto ukládají své investice právě do této kryptoměny. My se dnes zaměříme na to, jak a kde koupit Bitcoin výhodně a bezpečně. Možností je více, nicméně u nás jednou z nejpohodlnějších cest je nákup na stránce CoinMate.io pomocí bankovního převodu.

CoinMate recenze

CoinMate.io bannerCoinMate můžete využívat nejen pro nákup virtuální měny ale také jako burzu. V reálném čase je zde možné směnit Bitcoiny za České koruny nebo eura a naopak. Je zde také možnost obchodovat i měnu Litecoin, která je po Bitcoinu(digitální zlato) považována za digitální stříbro a nově také měnu Bitcoin Cash.

CoinMate provozuje společnost Confirmo ltd., za kterou stojí dva Češi. I proto právě zde můžete Bitcoin nakoupit za České koruny pomocí bankovního převodu na český účet ve FIO bance.

Registrace

Registrační proces je velmi jednoduchý. Stačí zadat email a vámi zvolené heslo. Poté vám do emailu přijde potvrzovací email, ve kterém stačí rozkliknout odkaz.

Pokud využíváte email na Seznamu, může být registrační mail doručený do složky Hromadné nebo i Spam.

Následně je potřeba projít procesem ověření. Nahoře v záložce Account je potřeba doplnit základní informace o vás jako adresu, datum narození, telefon. Pro to, abyste si mohli na Coinmate poslat peníze pomocí bankovního převodu, je nutné ještě ověřit svou identitu procesem video verifikace.

K tomu vám stačí počítač s webkamerou nebo chytrý telefon. Připravte si občanský průkaz a klikněte na Start Verification a při následném video hovoru jen pak nadiktujete pár potřebných informací.

Proces je velmi jednoduchý a zvládnete jej s opravdu jen základní angličtinou a nezabere více jak 5 minut.

Tím získáte možnost zobchodovat denně kryptoměny ve výši 25500 CZK a měsíčně 127500 CZK. Poslat si na burzu však můžete více a Bitcoin tak dokupovat každý den po částech. Pokud by Vám tento limit nevyhovoval, můžete ještě podstoupit další kroky verifikace (zaslání výpisu z účtu) a dosáhnout až na limit 382500 Kč/den a 2550000 / měsíc.

Úroveň potřebné kroky k dosažení Denní limit Měsíční limit
1. Basic doplnění základních dat 25500 CZK 127500 CZK
2. Video verifikace videoverifikační hovor 25500 CZK 127500 CZK
3. Vyšší limity aktuální výpis z účtu 127500 CZK 510000 CZK
4. Individuální limity KYC proces ověření 382500 CZK 2550000 CZK
U úrovně Basic není možné využít bankovní převod pro nabití účtu, je třeba projít minimálně procesem video verifikace.

Zabezpečení

Ještě předtím, než si do CoinMate pošlete peníze, je vhodné si účet zabezpečit pomocí dvoufázové autentifikace (2FA). Tu nastavíte tak, že vpravo nahoře kliknete na ikonku uživatele a poté na odkaz Security. Zde poté zvolíte možnost Two-factor Authentication a dáte Enable.

Do emailu vám bude zaslán registrační kód a po jeho zadání na stejné stránce vám bude ukázán QR kód. Prvně si však z Google Play do svého mobilního telefonu stáhněte aplikaci Google Authenticator a po její nainstalování ji spusťte, a naskenujte z PC právě daný QR kód. Tím se vám v aplikaci v telefonu ukáže další šestimístný kód, který zadáte jako poslední krok pod QR kódem.

Tímto zajistíte, že vždy, když budete na svém účtu u CoinMate dělat změny nebo vybírat finanční prostředky, tak budete muset vždy zadat ještě kód z aplikace z vašeho telefonu.

Jistě se teď ptáte, co když ztratíte svůj telefon? Nemusíte se obávat, aplikaci Authenticator si můžete nainstalovat i do dalšího zařízení se stejným Gmail účtem.

Vklady, výběry, obchodování

Jak jsme již nastínili výše, vklad na burzu CoinMate můžete poslat bankovním převodem. Pokud máte účet u FIO banky, dojde k připsání peněz takřka okamžitě. Pokud budete posílat peníze z jiné banky, prostředky na vašem účtu uvidíte v době, kdy peníze dorazí na FIO účet CoinMate. Většinou pokud nebudete posílat peníze v noci, mezibankovní převod trvá 1 pracovní den.

Využít pro vklad také můžete služby Sofort, zde však je potřeba počítat s poplakem 1,5% z posílané částky (minimálně však 2 eura).

Za vklad u CoinMate nic nezaplatíte, při výběru je poplatek stanoven na pouhé 1 euro. Výběry probíhají stejně rychle jako vklady.

Po nabití účtu se můžete vrhnout na samotné obchodování. Nahoře v menu přejděte na záložku Trade. Otevře se vám samotná obchodní platforma, která z počátku vám může připadat složitá, ale jakmile se s ní seznámíte, pochopíte, že je naprosto geniálně jednoduchá.

CoinMate je burza, tedy místo, kde se setkává nabídka s poptávkou. Setkáte se zde se dvěma typy objednávek:

Limit
zde si stanovíte cenu (price) a množství (size), které si přejete nakoupit(Buy) nebo prodat(Sell). Vaše nabídka se zařadí do seznamu ostatních a vy čekáte, až ji někdo přijme.
Market
pokud si přejete nakoupit nebo prodat určité množství okamžitě, přepněte se na záložku Market a zde jen zadáte množství (Size), které bude zobchodováno za aktuálně nejvýhodnější nabízenou cenu.
platforma pro nákup BTC

Obchodní platforma CoinMate

Poplatky za obchodování

Jak jsme již zmínili výše, za vklady na CoinMate nic neplatíte, za výběr pouhé jedno euro. Za samotné obchodování jsou stanoveny poplatky za každý uzavřený obchod následovně:

Měna Market příkaz Market příkaz
Bitcoin (BTC) 0,05 % 0,35 %
Litecoin (LTC) 0 % 0,05 %
Bitcoin Cash (BCH) 0,05 % 0,1 %
Poplatky jsou pro všechny stejné, pokud by se vám však podařilo dostat se mezi 10 nejlepších traderů, poplatek u BTC vám bude snížen na 0% a 0,1%.

Zkušenosti a hodnocení CoinMate.io

CoinMate se dnes řadí mezi jednu z nejznámějších burz kryptoměn. Díky její přehledné platformě a vysoké úrovni zabezpečení stále přibývá nových uživatelů a vždy se zde setkáte s dostatečnou likviditou (schopností směnit za aktuální kurz). I přes její poplatky se jedná o jeden ze způsobů, jak nakoupit Bitcoin nejvýhodněji, rychle a především bezpečně. Velmi také oceňujeme rychlost vkladových a výběrových transakcí, kdy při převodu v rámci FIO bank své prostředky na účtu máte téměř okamžitě.

 

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *