Dedra aviváž

Bez drogerie se v naší domácnosti neobejdeme. Pokud pro ni zrovna nezamíříme do běžných prodejen, máme možnost podívat se i na varianty speciální. Konkrétně ty ekologické. V podstatě nejznámější značkou na našem trhu je Dedra. Ta původně vznikla jako malý výrobce a dodavatel ekologické drogerie. Nyní se stává velmi významným prodejcem na poli ekologického sortimentu. A to už od roku 1995. Společně se podíváme v naší recenzi na co, co umí nabídnout Dedra aviváž a v čem konkrétně je tak výjimečná.

Na trhu najdeme celou řadu variant

Základním faktem zůstává, že Dedra aviváž je u samotného prodejce označována jako avivážní kondicionér. S tím je třeba při nákupu počítat a nenechat se žádným způsobem zmást. Aktuálně jsou k dispozici spíše menší lahvičky, o objemu 0,75 litrů. Důvodem je fakt, že tento typ aviváže je koncentrátem. Jedna taková lahvička bez problémů vydá za běžně prodávanou aviváž v obchodě, která má objem 4 – 5 litrů. Na první pohled menší balení rozhodně nepatří mezi nevýhodné. Právě naopak.

Nezapomínejme na fakt, že cílem aviváže je především dokonalé provonění konkrétního praného prádla. A o to se Dedra aviváž postará více než dobře. K dispozici je totiž široká nabídka jednotlivých vůní, kterých je na několik desítek. Nechybí především vůně přírodní, a tak mezi neznámější možnosti můžeme zařadit tyto:

  • Pomeranč, banán
  • Jarní zahrada, kouzelná zahrada
  • Vanilka, jasmín

Vůně je rozdělena do několika not

Je jedno, jaká konkrétní vůně je vybrána, jelikož samotná Dedra aviváž a její aroma je rozdělena do několika not. Základem je samozřejmě ona hlavní vůně, která konkrétní prádlo dokonale provoní. Dále je k dispozici takzvaná vrchní, střední a spodní nota. Ta kombinuje lehčí a svěžejší vůně s těmi těžšími a zemitými. Výsledkem je příjemná kombinace, která vydrží. Mnozí jsou jistě překvapeni, že složení dané aviváže je v podstatě alchymií, která je známá hlavně ze světa parfémů. Zde je alespoň velmi dobře vidět, že to není jenom ekologie, ale i unikátní přístup ke složení produktů. Se kterým Dedra přichází.

Aviváž Dedra plumeria alba

Dedra aviváž zaujme unikátním složením vůně

Zapomínat nesmíme také na fakt, že samotný obsah parfémů je až čtyřikrát větší, než je tomu o běžné drogerie v supermarketech, nebo jiných obchodech. Díky tomu prádlo voní intenzivně, ale zároveň ne tak silně, aby to dráždilo naše čichové smysly.

Dedra aviváž nabídne dvousložkové složení

Nejenom zajímavé složení z hlediska samotné vůně je pro aviváž Dedra typické. Naprosto unikátní je i složení účinných látek. Tou první je takzvané Antistaticum. Jedná se o látku, která je stejně účinná, jako je tomu v běžných avivážích na trhu. I tato dokáže v první řadě eliminovat elektrostatický náboj konkrétního oblečení, stejně jako umí výrazně změkčit i jeho samotné vlákno. A to bez jakéhokoliv rizika jeho případného poškození. I tímto je tato první složka výjimečná.

Druhou složkou je látka označovaná jako Elastil Me. Jedná se o produkt, který se velmi často přidává i do ekologických vlasových kondicionérů. Dedra aviváž ho obsahuje proto, že se jedná o látku podobnou silikonům, která umí jednotlivá vlákna ještě o něco lépe změkčit, než první spíše ochranná složka. Navíc platí, že s každým dalším vypráním může být dané vlákno o něco měkčí, než je tomu při prvním použití.

Příjemná k pokožce

Jelikož je při výrobě dbáno především na ekologické vlastnosti, je více než jasné, že Dedra aviváž je také velmi příznivá k naší pokožce. A to nejenom díky svému základnímu složení, ale i díky výtažku z aloe vera. Tato rostlina je odnepaměti využívána právě při řadě problémů s naší pokožkou. Její obsah v aviváži se následně pozitivně podepisuje na několika vlastnostech, kam se řadí:

  • Zklidnění pokožky
  • Eliminace ekzémů a vyrážky
  • Pohodlné nošení

Použití aviváže je velmi snadné

Naše recenze na Dedra aviváž se pomalu chýlí ke konci. Na závěr je třeba zmínit, jak jednoduché je i její použití. Působit na prádlo by měla vždy v té nejdůležitější, tedy poslední fázi. Proto je třeba dodržet správné dávkování, které spočívá v tom, že aviváž přidáme do pračky v posledním cyklu, tedy v době máchání. Samozřejmostí je i možnost použití v případě máchání, nebo kompletního praní v ruce.

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *