Electrolux EWT 1266 ELW


Malé rozměry
Vysoká úspornost
Funkce TimeManager
Bez dětské pojistky
Hlučnost odstřeďování

Jedna z mála praček na trhu, kterou ocení i majitelé malých bytů. Primárně nadchne svými kompaktními rozměry, jelikož je široká pouze 40 a hluboká 60 centimetrů. Model Electrolux EWT 1266 ELW však zaujme také tím, že se jedná o pračku s horním plněním, které jen pro menší byty přece jenom praktičtější řešení. I přes své menší rozměry je však dobrým pomocníkem i pro početnější domácnost, protože si poradí až s šesti kilogramy prádla. Lákadlem je také celkem příznivá pořizovací cena, která však neznamená jakoukoliv ztrátu kvality, nebo moderních funkcí.

Základní údaje pračky Electrolux EWT1266ELW

Energetická třída A+++
Účinnost praní A
Účinnost odstřeďování B
Kapacita 6 kg
Hlučnost při praní 57 dB
Hlučnost při ždímání 76 dB
Výška x šířka x hloubka 89 x 40 x 60 cm
Maximální počet otáček 1200
Počet programů 15

 

Spotřeba energií

220 pracích cyklů 220 pracích cyklů 1 prací cyklus 1 prací cyklus
Spotřeba elektřiny 150 kWh 600 Kč 0,68 kWh 2,72 Kč
Spotřeba vody 8990 l 719 Kč 41 l 3,28 Kč
Celkové náklady 1319 Kč / rok 6 Kč / 1 praní
Pro náš výpočet jsme využili cen 4 Kč / kWh a 80 Kč / m3 vody.

Závěrečné hodnocení

Pračka Electrolux EWT 1266 ELW využívá inovativní technologie FuzzyLogic. Ta se postará o zvážení prádla a následné správné zvolení programu, kdy automaticky reguluje množství spotřebované energie a vody. I díky tomu je pračka zařazena do nejlepší energetické třídy A+++.

Tato recenze by vás mohla zajímat:  AEG ProSteam L7FBE48SC

Model Electrolux EWT 1266 ELW je dobrým pomocníkem pro větší domácnost, stejně jako pro párové bydlení. Díky patnácti pracím programům si dokáže poradit s jakýmkoliv materiálem, od klasického oblečení, po jemné prádlo. Samozřejmostí jsou i manuální úpravy programů, či využití časovače. Ten nese označení TimeManager® a na rozdíl od konkurence je založený na tom, že si nevolíte dobu startu, ale dobu, kdy chcete mít prádlo vyprané – třeba při příchodu domů z práce, abyste ho mohli ihned pověsit. Řada bezpečnostních funkcí, nebo vysoká kvalita provedení, či snadné ovládání s využitím LCD displeje, to je už jenom třešnička na dortu tohoto všestranného modelu.

Electrolux EWT 1266 ELW
4.3 (86.67%)
celkem 6 hodnocení

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *