Electrolux EWT 1266 ELW

Electrolux EWT1266ELW

Malé rozměry
Vysoká úspornost
Funkce TimeManager
Bez dětské pojistky
Hlučnost odstřeďování

Jedna z mála praček na trhu, kterou ocení i majitelé malých bytů. Primárně nadchne svými kompaktními rozměry, jelikož je široká pouze 40 a hluboká 60 centimetrů. Model Electrolux EWT 1266 ELW však zaujme také tím, že se jedná o pračku s horním plněním, které jen pro menší byty přece jenom praktičtější řešení. I přes své menší rozměry je však dobrým pomocníkem i pro početnější domácnost, protože si poradí až s šesti kilogramy prádla. Lákadlem je také celkem příznivá pořizovací cena, která však neznamená jakoukoliv ztrátu kvality, nebo moderních funkcí.

Základní údaje pračky Electrolux EWT1266ELW

Energetická třídaA+++
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Kapacita6 kg
Hlučnost při praní57 dB
Hlučnost při ždímání76 dB
Výška x šířka x hloubka89 x 40 x 60 cm
Maximální počet otáček1200
Počet programů15

 

Spotřeba energií

220 pracích cyklů220 pracích cyklů1 prací cyklus1 prací cyklus
Spotřeba elektřiny150 kWh600 Kč0,68 kWh2,72 Kč
Spotřeba vody8990 l719 Kč41 l3,28 Kč
Celkové náklady1319 Kč / rok6 Kč / 1 praní
Pro náš výpočet jsme využili cen 4 Kč / kWh a 80 Kč / m3 vody.

Závěrečné hodnocení

Pračka Electrolux EWT 1266 ELW využívá inovativní technologie FuzzyLogic. Ta se postará o zvážení prádla a následné správné zvolení programu, kdy automaticky reguluje množství spotřebované energie a vody. I díky tomu je pračka zařazena do nejlepší energetické třídy A+++.

Tato recenze by vás mohla zajímat:  Jak vybrat pračku

Model Electrolux EWT 1266 ELW je dobrým pomocníkem pro větší domácnost, stejně jako pro párové bydlení. Díky patnácti pracím programům si dokáže poradit s jakýmkoliv materiálem, od klasického oblečení, po jemné prádlo. Samozřejmostí jsou i manuální úpravy programů, či využití časovače. Ten nese označení TimeManager® a na rozdíl od konkurence je založený na tom, že si nevolíte dobu startu, ale dobu, kdy chcete mít prádlo vyprané – třeba při příchodu domů z práce, abyste ho mohli ihned pověsit. Řada bezpečnostních funkcí, nebo vysoká kvalita provedení, či snadné ovládání s využitím LCD displeje, to je už jenom třešnička na dortu tohoto všestranného modelu.

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *