Electrolux EWT 1266 ELW

Malé rozměry
Vysoká úspornost
Funkce TimeManager
Bez dětské pojistky
Hlučnost odstřeďování

Jedna z mála praček na trhu, kterou ocení i majitelé malých bytů. Primárně nadchne svými kompaktními rozměry, jelikož je široká pouze 40 a hluboká 60 centimetrů. Model Electrolux EWT 1266 ELW však zaujme také tím, že se jedná o pračku s horním plněním, které jen pro menší byty přece jenom praktičtější řešení. I přes své menší rozměry je však dobrým pomocníkem i pro početnější domácnost, protože si poradí až s šesti kilogramy prádla. Lákadlem je také celkem příznivá pořizovací cena, která však neznamená jakoukoliv ztrátu kvality, nebo moderních funkcí.

Základní údaje pračky Electrolux EWT1266ELW

Energetická třída A+++
Účinnost praní A
Účinnost odstřeďování B
Kapacita 6 kg
Hlučnost při praní 57 dB
Hlučnost při ždímání 76 dB
Výška x šířka x hloubka 89 x 40 x 60 cm
Maximální počet otáček 1200
Počet programů 15

 

Spotřeba energií

220 pracích cyklů 220 pracích cyklů 1 prací cyklus 1 prací cyklus
Spotřeba elektřiny 150 kWh 600 Kč 0,68 kWh 2,72 Kč
Spotřeba vody 8990 l 719 Kč 41 l 3,28 Kč
Celkové náklady 1319 Kč / rok 6 Kč / 1 praní
Pro náš výpočet jsme využili cen 4 Kč / kWh a 80 Kč / m3 vody.

Závěrečné hodnocení

Pračka Electrolux EWT 1266 ELW využívá inovativní technologie FuzzyLogic. Ta se postará o zvážení prádla a následné správné zvolení programu, kdy automaticky reguluje množství spotřebované energie a vody. I díky tomu je pračka zařazena do nejlepší energetické třídy A+++.

Model Electrolux EWT 1266 ELW je dobrým pomocníkem pro větší domácnost, stejně jako pro párové bydlení. Díky patnácti pracím programům si dokáže poradit s jakýmkoliv materiálem, od klasického oblečení, po jemné prádlo. Samozřejmostí jsou i manuální úpravy programů, či využití časovače. Ten nese označení TimeManager® a na rozdíl od konkurence je založený na tom, že si nevolíte dobu startu, ale dobu, kdy chcete mít prádlo vyprané – třeba při příchodu domů z práce, abyste ho mohli ihned pověsit. Řada bezpečnostních funkcí, nebo vysoká kvalita provedení, či snadné ovládání s využitím LCD displeje, to je už jenom třešnička na dortu tohoto všestranného modelu.

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *