Fleximed - recenze přípravku na klouby

Fleximed je přípravek, který nabízí společnost NaturaMed Pharmaceuticals. Můžete si ho zakoupit především prostřednictvím internetových stránek a dbát tak na své zdraví. Podívejte se na informace, které by pro vás mohly být užitečné. Firma NaturaMed nabízí doplňky stravy, které jsou vyrobeny v Norsku.

Z čeho je přípravek vyroben a jaké látky v něm najdete

Denně byste měli sníst 3 tablety. V těchto třech tabletách tak najdete především 800mg glukosamin sulfátu a 120 mg kostní moučky z lososa atlantského. Tato moučka obsahuje cenný vápník. Dále pak denní dávka tří tablet obsahuje oxid hořečnatý, 80 mg kyseliny askorbové, neboli vitamin C, 25 mg zázvoru, 10 mg kolagenu typu II, 2 mg síranu manganatého a vitamín D3.
Zjistit více zde

K čemu vám budou uvedené látky, které Fleximed obsahuje

Podívejme se na to, jak látky, uvedené v přípravku ovlivňují naše tělo. Glukosamin sulfát je vyskytuje v přípravcích, které pomáhají při léčbě s artrózou (více na Wikipedia), má velmi dobré účinky když vás bolí klouby nebo v nich máte zánět. Účinek této látky se však projeví až za několik týdnů. Při artróze dochází k tomu, že ubývá chrupavka ve vašich kloubech, tomuto nepříjemnému stav glukosamin zabraňuje. Doporučená denní dávka samotného glukosaminu je 1500 mg denně. Další látkou, která je v tabletách obsažena je kostní moučka z lososa. Tato moučka obsahuje vápník, který je velmi důležitý pro stavbu kostí a zubů, nalezneme ho však i v ostatních orgánech. Je tak pro naše tělo velmi důležitý, ale nejen on, ale i vitamín D, který má na starosti právě ukládání vápníku do kostí. Dostatek tohoto prvku přispívá také k dobré funkci srdce a svalů. Oxid hořečnatý, obsažený v přípravku, je zdrojem hořčíku, který je podstatný pro naši nervovou soustavu. Jeho nedostatek se projevuje zvýšenou únavou, kromě toho se může také objevit příznak v podobě brnění prstů. Ve složení dále najdeme:

 • Vitamin C
 • Kolagen typu II
 • Vitamín D3

Vitamin C neboli kyselina askorbová. Tento vitamin je pro naše tělo nezbytný a najdeme ho logicky v citrusových plodech, ale také například v rakytníku, zelenině, nebo kopřivě. Jestliže zpracujete pokrmy s vitamínem C, počítejte s tím, že se i při běžném ohřívání jeho hladina snižuje. Kyselina askorbová je důležitá pro metabolismus aminokyselin, podílí se také na vzniku kolagenu v našem těle. Nedostatek vitaminu poznáte podle vyšší krvácivosti. Doporučená denní dávka je 60 – 75 mg vitaminu za den. Vitaminu můžete mít i přebytek. Tzv. hypervitaminóza se projevuje podrážděním žaludku. Nezapomínejte také na to, že je rozpustný ve vodě, je tak důležitý dostatečný příjem tekutin. Kolagen typu II patří mezi ty, které vytvářejí vlákna. Vyskytuje se především v kostní dřeni ale i v jiných částech lidského těla. Vitamin D3 slouží ke vstřebávání vápníku do kostí a ke zdravému stavu zubů a svalů.

Pro koho je Flexi Med vhodný

Přípravek Fleximed je vhodný především pro ty, kteří trpí bolestmi kloubů, případně pro lidi, kteří trpí artrózou. Z preventivních důvodů ho ale lze použít také preventivně nebo při větším zatížení pohybového aparátu, při zvýšené sportovní aktivitě, nebo v případě, že trpíte nadváhou a vaše klouby tím více zatěžujete.

Jak přípravek užívat

Podle uvedených informací se polykají tři tablety denně. Tento přípravek není lék ale doplněk stravy. Pokud trpíte nějakým závažnějším onemocněním, poraďte se svým praktickým lékařem, zda je užívání tohoto přípravku pro vás vhodné. Přípravek se musí užívat dlouhodobě tak, aby došlo k co nejlepšímu výsledku. Přípravek není vhodný pro děti do tří let. Užívání také není doporučeno, pokud jste alergičtí na kteroukoliv jeho složku.

Kolik přípravek stojí?

Na internetových stránkách Fleximedu nebo NaturaMedu si můžete nechat zaslat přípravek na vyzkoušení zdarma. Doporučená cena je pak uvedena 599 Kč.

FlexiMed na klouby
 • Prokázaný účinek na kloubní chrupavky, kosti a svaly
 • Unikátní norská receptura
 • Komplexní péče s 8 účinnými látkami
První balení zdarma
Kloubní výživa z Norska Flexi-Med

Když shrneme pozitiva a negativa

Informace o tomto doplňku stravy najdeme pouze na webových portálech dané společnosti. Přípravek obsahuje zcela určitě tělu prospěšné látky. Všimněte si ale množství daných prvků. Především pak:

 • Glukosamin sulfátu
 • Vitaminu C

Doporučená denní dávka glukosamin sulfátu je 1500 mg, avšak celková denní dávka v tabletách je 800 mg. V tabletách tak nenajdete potřebný celý příjem. Co se týče vitaminu C, je doporučená denní dávka uváděna 60-75 mg pro dospělého člověk. Fleximed však uvádí množství ve třech tobolkách 80 mg. Což je sice více, nicméně tělu to neuškodí. O přípravku nenajdeme více informací. Kromě již zmíněných látek, Fleximed obsahuje mangan a zázvor. Zázvor je známý antioxidant a má protizánětlivé účinky. Je vhodný zejména v období chřipky. Mangan je důležitý pro správný metabolismus cukrů a také udržuje cévy v dobrém stavu. Mangan je tak třeba také tělu dodávat. Negativem pak může být dlouhodobé užívání, při krátké době může být přípravek zbytečný. Pokud neradi polykáte tablety, můžou vás tři tablety denně celkem otravovat.

Výrobce Fleximedu společnost NaturaMed a její recenze

Společnost NaturaMed můžete kontaktovat prostřednictvím internetových stránek, případně se vám může stát, že vás kontaktují telefonicky. Na internetu se objevují diskuze, že společnost vás kontaktuje po telefonu, aniž byste jim poskytli své telefonní číslo. Pokud si objednáte vzorek zdarma, automaticky vám budou dále zasílat produkty, již za plnou cenu. Recenze na přípravek Fleximed se na internetu bohužel moc nevyskytují. Firma se v České republice objevila v roce 2006 a nabízí několik typů doplňků stravy.

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

 1. Fleximed napsal:

  Dobrý den. Objednala jsem si fleximed na zkoušku zdarma a zajímalo by mě zda si pak tyto tablety musím koupit a zavazují se tím prvním odběrem k dalšímu placené u odběru.

 2. Užívání Flexi Medu společně s Warfarinem ? napsal:

  Je možné bez obav FexiMed užívat při léčení Warfarinem ?

 3. Rosťa Žebrok napsal:

  Tak mně vyšla roční dávka na 3588. A to jsem loni u Naturamedu nakoupil omegu na tři roky.

 4. Rosťa Žebrok napsal:

  Dobrý den. Včera jsem tady napsal komentář. Asi se nelíbil. I když jsem napsal pravdu. Tak znovu. Po měsíci užívání fleximedu cítím trhání v kolenou. Snad to přestane

 5. Rosťa Žebrok napsal:

  Při užívání fleximedu cítím v kolenou trhání . Tak snad to brzy ustane.

 6. Zbyněk napsal:

  Hmm, tak měl po skušebním balení zavolali asamozřejmě i když jsem od nich již nic nechtěl, tak mě prostě přes telefon ukecali a nakonec jsem vypláznul 3289 kč za jedno roční dávku.
  Tak to budu tedy brát a uvidíme, jak se budu třeba za měsíc za dva cítit. Nicméně je to opravdu moc drahé.
  Tak trochu si říkám,jestli jsem ty peníze nemohl využít užitečněji. Nicméně budu věřit, že mi to pomůže.
  Artréza v lokti a v koleni. Pokud za měsíc už o tom nebudu vědět, tak to se budu klanět za kvalitní vitamíny, které mi pomohly od bolesti.
  Ale kdo ví, …jak to v reálu bude.

 7. Janoušková napsal:

  Není nikde napsáno zda užívat na lačno,nebo před jidlem,nebo po jídle,nebo mezi lídlem jen je uvedeno 3x denne,děkuji za podání zprávy

  • hanka matoušková napsal:

   Dobrý den,
   dneska nám přišel Fleximed, ale nikde není napsáno, jak se užívá. Je uvedeno jen 3x denně, ale jestli po jídle, před jídlem. atd.
   Děkuji za odpovědˇ.

  • Fleximed napsal:

   Dobrý den, právě jsem si telefonicky objednala roční balení Fleximedu a bylo mi doporučeno užívání 1 tbl. po snídani a 2tbl. po obědě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FLEXIMED - první balení pro vás zdarma

Získejte první balení jen za cenu poštovného 49 Kč.