Fyto obojek recenze a diskuze

Fyto obojek Pet Health Care

Použít Fyto obojek je velmi snadné

Obojky jsou dnes doslova nepostradatelným sortimentem pro každého chovatele psů. Slouží především k připnutí vodítka, pokud s naším čtyřnohým miláčkem vyrážíme do světa. Zapomínat však nesmíme na to, že na trhu dnes existují také specielní typy obojků. Jedním z takových je takzvaný Fyto obojek, který je nepostradatelným pomocníkem nejenom pro majitele psů, ale také pro majitele koček. I pro ně je vhodný. Pokud budeme o něco konkrétnější, je třeba říci, že tento typ obojku je specifický hlavně tím, že se jedná o obojek repelentní.

Proti čemu Fyto obojek chrání?

Jedná se nejenom o repelentní, ale jedná se také o antiparazitický obojek. To už jasně napovídá tomu, proti čemu pomocí něho můžeme snadno bojovat. V první řadě nabídne vašemu psovi, stejně jako například i vaší kočce celkem dobrou ochranu proti takzvaným ektoparazitům. Pokud se v dané terminologii příliš neorientujeme, přiblížíme vám, že takovým parazitem jsou nejčastěji:

 • Klíšťata
 • Blechy
 • Vši
 • Všenky

To vše jsou nebezpeční tvorové, proti kterým je třeba vašeho domácího mazlíčka chránit. Kromě tohoto základu je Fyto obojek velmi účinnou prevencí také vůči napadení různým hmyzem. Zde dokáže tento biocidní obojek velmi dobře chránit třeba proti komárům a jinému polétavému hmyzu.

Jak Fyto obojek funguje a jak jej použít?

Funkčnost obojku garantuje nejenom výrobce, ale je potvrzena i samotnými uživateli. Proto je repelentní Fyto obojek rozhodně správnou volbou. A to i z toho důvodu, že délka jeho účinného působení je celých 90 kalendářních dní. Během této doby se účinná látky z obojku postupně uvolňují nejenom do srsti, ale také do kůže psa nebo kočky. Samotná stoprocentní účinnost je patrná již po několika dnech od prvotního nasazení.

I když Fyto obojek není nijak voděodolný a při kontaktu s vodou se namočí, nesnižuje to jeho účinnost a ta zůstává po celou dobu stále stejná. Díky tomu vás, ani vaše zvíře nemusí žádným způsobem omezovat v souvislosti s běžnými činnostmi, jako je pohyb venku, nebo koupání. Stejně tak nemá voda ani vlhkost žádný vliv na případnou změnu délky obojku.

Samotné balení nadchne tím, že je v něm obojek v podstatě neprodyšně uzavřen. Díky tomu je zaručeno, že z něho nevyprchá ona účinná látka, tedy její směs, která je dobrou prevencí proti výše uvedeným parazitům. Jakmile je obojek vyjmut, je třeba ho nasadit zvířeti na krk, stejně jako obojek standardní. Fyto obojek potěší faktem, že jeho délka je až 65 centimetrů, což znamená jistotu toho, že ho můžete hravě nasadit i větším plemenům psů. Jakmile je nasazen, je třeba přebytečný konec odstřihnout.

Ten lze vyhodit, což ale nemusí být jediná cesta. I ten je napouštěný účinnou látkou, a tak může být ukryt do samotného zvířecího pelíšku. Rázem najdete pro Fyto obojek dvojí využití, kdy ochráníte nejenom psa či kočku, ale i pelíšek vašeho domácího mazlíčka.

Funkčnost obojku Fyto díky Geraniolu

To nejdůležitější, na co nesmí naše recenze zapomínat, to je také složení, které Fyto obojek. I to potřebuje každý majitel znát, aby mohl eliminovat případné nežádoucí účinky. Ty jsou však velmi výjimečné. Jako hlavní aktivní látku používá Fyto obojek takzvaný Geraniol. Jedná se o látku, která je součástí citronelového oleje, který se získává především ze známé citronové trávy.

Zmínit samozřejmě musíme i to, co Fyto obojek rozhodně neobsahuje. Jsou to různé organofosfáty, organochlory, nebo další nežádoucí látky, které sice mohou být v rámci hubení parazitů účinné, ale jsou škodlivé i pro organismus lidský, stejně jako samotného zvířete. Stejně tak nezapomínejte také na jistoty spojené s tím, že obojek neobsahuje ani:

 • Karbamáty
 • Pyretriny
 • Pyrethroidy

Kdy obojek nepoužívat?

I když je Fyto obojek určený v podstatě pro jakéhokoliv psa a kočku, neměli bychom zapomínat na několik základních kontraindikací. A to ve spojení s tím, že se nesmí používat u koťat nebo štěňat, která jsou mladší než 8 týdnů. Stejně tak může obojek uškodit u kojících fen a koček, stejně jako u zvířat, které jsou nemocné a mají oslabenou svou imunitu.

A kontraindikacemi jsou spojeny také případné vedlejší účinky. Jak jsme již uvedli, ty se objevují velmi zřídka. Pokud ano, jedná se maximálně o podružnější v místě aplikace. V takovém případě stačí Fyto obojek na několik dní sundat. V případě výraznější kožní reakce je třeba vyhledat veterináře. Vzhledem k velkému podílu především přírodních složek jsou však takové reakce v podstatě minimální, až nulové.

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

 1. Sevcikova Anna napsal:

  I já koupila v lékárně dr.max tento obojek.Naše kočička v 8 letech má po prvé v životě blechy.Má ho na krčku 36 hodin a blechy stále má.Možná uz ne v takové míře.Co bych chtěla říct je to,ze kočička přestává příjmat potravu.Odmítá.Ještě ho nechám chvilku zjistím situaci a asi ho budu muset sundat.Navíc by měl výrobce něco udělat stín jak je obojek až hnusné aromaticky i mě to vadí natož tomu zvířeti.Za mě zatím dávám 50% spokojenosti.Pokut se blechy zlikvidují rady tomto obojku napíšu novou recenzi.

 2. Petr napsal:

  Nefunguje pes ma vic klistat nez mel bez obojku

 3. Eva Slavíková napsal:

  Dobrý den, manžel koupil našemu malému pejskovi Pet healt care Fyto obojek forte. Chtěli jsme vyzkoušet něco jiného než Spot on. Tento obojek mu nasadil před třemi dny. Nevím jestli je to tím obojkem, ale již tři dny má průjem a ze začátku i zvracel. Radši jsem ho sundala, snad se našemu pejskovi odlehčí. Koupil ho v Lékárně Dr. Max, myslela jsem, že bude šetrnější, zatím se tak nejevil.

  • Jana Hlavová napsal:

   Dobrý den,
   máme úplně stejnou zkušenost, zvracení, nechutenství, apatie… po sundání se stav zlepšil…

 4. Ludmila napsal:

  Obojek vůbec nefunguje. Spíš to vypadá, že klíšťata přitahuje, protože se objevují hlavně na hlavě, krku a v uších. Po týdnu nošení jsem jich své fence vyndala z těchto míst 9. Výrobce by měl tyto recenze číst a hlavně se zamyslet na tím co udělal špatně.

 5. Alena napsal:

  S obojkem nejsem spokojená. Měl ho dva týdny na sobě a přímo pod obojkem jsme mu našli třináct klíšťat. Za mě palec dolů, rozhodně nedoporučuji !

 6. Anonym napsal:

  Obojek jsme koupili v lékárně a mylně jsme si mysleli, že bude fungovat. Od nasazení jsme na našich psech nacházeli jedno klíště za druhým, dokonce i v místě objojku. Obojek je naprosto bez účinku. Určitě nekupovat!!!

 7. Lucie Bublíková napsal:

  Obojek jsme kupovali v loňském roce a vůbec nefungoval – byla jsem se psem v lese a měla snad 10 klíšťat přímo kolem obojku. Určitě nekupovat!

 8. Rapantova napsal:

  Musim take okomentovat…minuly rok spokojenost. Nyni ma pes obojek 2 tydny a 6 klistat do 15cm od obojku

 9. Jawoll napsal:

  Zakoupila jsem v lékárně s důvěrou v kvalitu.Omyl, obojek vůbec nefunguje. Pes je samé klíště. Tomuto výrobku se vyhněte velikým obloukem. Od nasazení jedno klíště za druhým.

 10. Pavel napsal:

  Tento obojek vůbec, ale vubec nefunguje. Máme ho měsíc a hned u obojku jsme našli čtyři klíšťata. Přijde mi ze je to spíš přitahuje

 11. Klára napsal:

  Ze začátku jsem občas nějaké klíště našla, ale to je pochopitelné k místu, kde se pohybuju se psem. Nyní je můj pes úplně bez klíšťat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *