GLO cigareta

Elektronické cigarety zažívají velký boom. Už dávno nejsou na trhu jenom ty spojené se speciální náplní. Cílem výrobců je nabídnout kuřákům zážitek a chuť, která se co nejvíce blíží klasické cigaretě. Průlom v tomto směru přinesla Iqos cigareta, která aktuálně začíná mít poměrně zajímavou konkurenci. A ta nese označení GLO cigareta. Recenze, kterou vám přinášíme, má za cíl daný produkt detailně popsal a přinést všechny důležité informace.

GLO cigareta byla vyvinuta známou značkou

Rozhodně se nejedná o produkt žádné neznámé firmy, jak často ukazuje hodnocení různých dalších alternativ. GLO cigareta totiž byla vyvinuta, navržena a poté i vytvořena skutečným gigantem, kterým je společnost British American Tobacco. Ta uvádí cigaretu jak na různé jiné trhy, tak i na ten český. To je pro tuzemské kuřáky dobrá zpráva, jelikož si cigaretu bude možné oficiálně a tedy i legálně pořídit. Dále se tato elektronická cigareta prodává i v dalších 11 zemích. Jde samozřejmě jenom o začátek, který by měl být spojený s budoucím rozšiřováním.

Jak GLO cigareta funguje?

Balení GLO cigaretyJelikož jsme zmínili, že se jedná o hlavní konkurenci pro produkt kterým je Iqos cigareta, tak naše recenze potvrzuje, že je postavena i na podobné technologii. Tedy na specifickém zahřívání tabáku. To se děje až při 240 stupních Celsia. Cílem je podpořit pocity a hlavně chutě, které jsou velmi podobné jako při kouření klasických cigaret.

Tato forma kouření by však měla být podle výrobce o poznání zdravější. Je to dáno hlavně teplotou. I když se 240 stupňů zdá jako skutečně vysoká teplota, je třeba říci, že při běžném kouření klasického cigaretového tabáku je tento spalován při teplotách i třikrát vyšších. Tedy okolo 600 stupňů Celsia.

Nedochází k nežádoucím jevům

GLO cigareta je podle British American Tobacco poměrně velkým průlomem, jelikož jde o technologii zahřívání a princip kouření, u kterého nedochází k celé řadě nežádoucích jevů, jako je tomu v případě klasické cigarety. Když se máme podívat na to, v čem je onen unikát, který potvrzují i samotní první uživatelé, tak ho můžeme shrnout hned do třech bodů. A to:

  • Emise toxických látek jsou sníženy až o 90 – 95 procent
  • Během kouření nevzniká žádný popel
  • Zápach je podstatně nižší, než u klasických cigaret

Máme-li dané inovace shrnout, tak vzniká mnohem méně nebezpečných látek, které mají vliv jak na zdraví kuřáka, tak i na zdraví jeho okolí. Dále GLO cigareta nadchne tím, že je v různých prostorách mnohem méně obtěžující, než kouření klasické. Vše je doplněno i faktem, že s ním není spojeno jakékoliv znečišťování okolí. Jak od popela, tak i nedopalků. V praxi to znamenám, že může být GLO cigareta kouřena bez popelníku. A samozřejmě také bez nutnosti mít po ruce zapalovač nebo sirky.

Na speciální tabák

Snaha přiblížit se klasickým cigaretám je jasně patrná. Zároveň však musíme říci, že vzhledem k fungování zahřívání nebude možné využívat tabák klasický. Ten je určený pouze na spalování při vysokých teplotách a ta o velikosti 240 stupňů by byla nedostačující. Proto byla vytvořena i speciální směs, která je určená právě pro cigaretu GLO. Tu výrobce zcela pochopitelně začíná také v plné míře distribuovat a bude možné si ji zakoupit samostatně.

Kladem v souvislosti s tabákem má být také fakt, že speciální tabák nebude existovat jenom v jedné jediné verzi. Stejně jako má kuřák klasických cigaret možnost u jednoho výrobce sáhnout po různých variantách, mnohdy i různých příchutích, mělo by být něco podobného dostupní také v tomto případě. GLO cigareta bude mít za cíl uspokojit i různé chutě a požadavky jednotlivých kuřáků.

I když přišla GLO cigareta na náš trh jako druhá, nelze ji vnímat jako produkt, který vznikl v návaznosti na cigaretu Iqos, a to s cílem vytvořit okamžitou konkurenci. Potvrzují to zprávy samotné firmy, která do vývoje technologií, které budou spojeny se zdravějším kouřením a unikátností zahřívání tabáku investovalo opravdu mnoho času. Dá se říci, že celý vývoj trval zhruba 6 let. A během něho bylo utraceno více než 2,5 miliardy dolarů. To je jenom potvrzení toho, že tato cigareta je skutečně technologickým unikátem, který má ukázat další možnosti tomu, kdo se své neřesti nechce jenom tak zbavovat.

Jaká je cena elektronické cigarety GLO?

I to je velmi důležitá otázka. Je jasné, že díky unikátní technologii zahřívání tabáku není výroba nijak levná. A to se následně podepisuje také na prodejní ceně. GLO cigareta má doporučenou cenu zhruba 2 700 Kč. Samozřejmě přesná cena se bude odvíjet hlavně od marže konkrétního prodejce a jeho cenové politiky. Jde tedy o typ cigarety, která nebude nijak levná. Na druhou stranu jde o produkt, která bude sloužit dlouhodobě a dalšími budoucími náklady bude jenom investice do speciálního tabáku, který je pro kouření nezbytný.

Možnost obejít zákaz

Jaká je hlavní motivace spojená s tím, že byla GLO cigareta vyvinuta? Je to jednoduché. Jde hlavně o snahu obejít zákaz kouření, které v České republice začal platit v roce 2017. Ten zakazuje klasické cigarety v různých uzavřených prostorech a na jiných předem definovaných místech. Jde třeba o zastávky, ale i restaurace a bary. Nutno dodat, že na elektronické cigarety se daný zákaz zatím nevztahuje. Tento typ elektronické cigarety tak může dovolit konkrétnímu jedinci nejenom kouření, přinese mu na rozdíl od běžných elektronických cigaret podobno chuť a zážitek, jako s cigaretou běžnou.

Dodejme však, že i cigareta GLO bude nadále zakázána v místech, jako jsou nemocnice, školy a školky, nebo nákupní centra. Zde je zákaz kouření přece jenom přísnějšího rázu, což je vzhledem k výskytu rodin, dětí či nemocných poměrně pochopitelná věc.

GLO cigareta
4 (80%)
celkem 4 hodnocení

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *