GLO cigareta

Elektronické cigarety zažívají velký boom. Už dávno nejsou na trhu jenom ty spojené se speciální náplní. Cílem výrobců je nabídnout kuřákům zážitek a chuť, která se co nejvíce blíží klasické cigaretě. Průlom v tomto směru přinesla Iqos cigareta, která aktuálně začíná mít poměrně zajímavou konkurenci. A ta nese označení GLO cigareta. Recenze, kterou vám přinášíme, má za cíl daný produkt detailně popsal a přinést všechny důležité informace.

GLO cigareta byla vyvinuta známou značkou

Rozhodně se nejedná o produkt žádné neznámé firmy, jak často ukazuje hodnocení různých dalších alternativ. GLO cigareta totiž byla vyvinuta, navržena a poté i vytvořena skutečným gigantem, kterým je společnost British American Tobacco. Ta uvádí cigaretu jak na různé jiné trhy, tak i na ten český. To je pro tuzemské kuřáky dobrá zpráva, jelikož si cigaretu bude možné oficiálně a tedy i legálně pořídit. Dále se tato elektronická cigareta prodává i v dalších 11 zemích. Jde samozřejmě jenom o začátek, který by měl být spojený s budoucím rozšiřováním.

Jak GLO cigareta funguje?

Balení GLO cigaretyJelikož jsme zmínili, že se jedná o hlavní konkurenci pro produkt kterým je Iqos cigareta, tak naše recenze potvrzuje, že je postavena i na podobné technologii. Tedy na specifickém zahřívání tabáku. To se děje až při 240 stupních Celsia. Cílem je podpořit pocity a hlavně chutě, které jsou velmi podobné jako při kouření klasických cigaret.

Tato forma kouření by však měla být podle výrobce o poznání zdravější. Je to dáno hlavně teplotou. I když se 240 stupňů zdá jako skutečně vysoká teplota, je třeba říci, že při běžném kouření klasického cigaretového tabáku je tento spalován při teplotách i třikrát vyšších. Tedy okolo 600 stupňů Celsia.

TIP: GLO VÝHODY
Pokud při nákupu využijete náš slevový kód GL43893.

 • Získáte tak možnost získat výraznou slevu a výhody do budoucna
Prohlédnout si modely GLO

 

Nedochází k nežádoucím jevům

GLO cigareta je podle British American Tobacco poměrně velkým průlomem, jelikož jde o technologii zahřívání a princip kouření, u kterého nedochází k celé řadě nežádoucích jevů, jako je tomu v případě klasické cigarety. Když se máme podívat na to, v čem je onen unikát, který potvrzují i samotní první uživatelé, tak ho můžeme shrnout hned do třech bodů. A to:

 • Emise toxických látek jsou sníženy až o 90 – 95 procent
 • Během kouření nevzniká žádný popel
 • Zápach je podstatně nižší, než u klasických cigaret

Máme-li dané inovace shrnout, tak vzniká mnohem méně nebezpečných látek, které mají vliv jak na zdraví kuřáka, tak i na zdraví jeho okolí. Dále GLO cigareta nadchne tím, že je v různých prostorách mnohem méně obtěžující, než kouření klasické. Vše je doplněno i faktem, že s ním není spojeno jakékoliv znečišťování okolí. Jak od popela, tak i nedopalků. V praxi to znamenám, že může být GLO cigareta kouřena bez popelníku. A samozřejmě také bez nutnosti mít po ruce zapalovač nebo sirky.

Na speciální tabák

Snaha přiblížit se klasickým cigaretám je jasně patrná. Zároveň však musíme říci, že vzhledem k fungování zahřívání nebude možné využívat tabák klasický. Ten je určený pouze na spalování při vysokých teplotách a ta o velikosti 240 stupňů by byla nedostačující. Proto byla vytvořena i speciální směs, která je určená právě pro cigaretu GLO. Tu výrobce zcela pochopitelně začíná také v plné míře distribuovat a bude možné si ji zakoupit samostatně.

Kladem v souvislosti s tabákem má být také fakt, že speciální tabák nebude existovat jenom v jedné jediné verzi. Stejně jako má kuřák klasických cigaret možnost u jednoho výrobce sáhnout po různých variantách, mnohdy i různých příchutích, mělo by být něco podobného dostupní také v tomto případě. GLO cigareta bude mít za cíl uspokojit i různé chutě a požadavky jednotlivých kuřáků.

I když přišla GLO cigareta na náš trh jako druhá, nelze ji vnímat jako produkt, který vznikl v návaznosti na cigaretu Iqos, a to s cílem vytvořit okamžitou konkurenci. Potvrzují to zprávy samotné firmy, která do vývoje technologií, které budou spojeny se zdravějším kouřením a unikátností zahřívání tabáku investovalo opravdu mnoho času. Dá se říci, že celý vývoj trval zhruba 6 let. A během něho bylo utraceno více než 2,5 miliardy dolarů. To je jenom potvrzení toho, že tato cigareta je skutečně technologickým unikátem, který má ukázat další možnosti tomu, kdo se své neřesti nechce jenom tak zbavovat.

Jaká je cena elektronické cigarety GLO?

I to je velmi důležitá otázka. Je jasné, že díky unikátní technologii zahřívání tabáku není výroba nijak levná. A to se následně podepisuje také na prodejní ceně. GLO cigareta má doporučenou cenu zhruba 2 700 Kč. Samozřejmě přesná cena se bude odvíjet hlavně od marže konkrétního prodejce a jeho cenové politiky. Jde tedy o typ cigarety, která nebude nijak levná. Na druhou stranu jde o produkt, která bude sloužit dlouhodobě a dalšími budoucími náklady bude jenom investice do speciálního tabáku, který je pro kouření nezbytný.

TIP: GLO VÝHODY
Pokud při nákupu využijete náš slevový kód GL43893.

 • Získáte tak možnost získat výraznou slevu a výhody do budoucna
Prohlédnout si modely GLO

Možnost obejít zákaz

Jaká je hlavní motivace spojená s tím, že byla GLO cigareta vyvinuta? Je to jednoduché. Jde hlavně o snahu obejít zákaz kouření, které v České republice začal platit v roce 2017. Ten zakazuje klasické cigarety v různých uzavřených prostorech a na jiných předem definovaných místech. Jde třeba o zastávky, ale i restaurace a bary. Nutno dodat, že na elektronické cigarety se daný zákaz zatím nevztahuje. Tento typ elektronické cigarety tak může dovolit konkrétnímu jedinci nejenom kouření, přinese mu na rozdíl od běžných elektronických cigaret podobno chuť a zážitek, jako s cigaretou běžnou.

Dodejme však, že i cigareta GLO bude nadále zakázána v místech, jako jsou nemocnice, školy a školky, nebo nákupní centra. Zde je zákaz kouření přece jenom přísnějšího rázu, což je vzhledem k výskytu rodin, dětí či nemocných poměrně pochopitelná věc.

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

 1. Jana napsal:

  Tak glo kouřím šestý den a naprostá spokojenost,je pravda jak tady někteří píší,že ze začátku škrábe v krku ale už jsem si to vychytala.Na začátku kouření netahat tak silně a od půlky naplno a žádné škrábání v krku neexistuje.Po těch šesti dnech jsem si s kolegyní zapálila klasickou cigaretu…..nechápu jak jsem je mohla tak dlouho hulit….po pár šlucích jsem ji vyhodila,protože se mi zvedal žaludek…..smrdí to,v puse jak polepšovně,zkrátka hnus.VELKÉ DÍKY ZA GLO.:)))))))))))))))))))))))))))))))

 2. Jana napsal:

  Lidi co blázníte?Co jste čekali?Že když vykouříte 20 nebo 30 cigaret denně a nejednou přejdete na GLO,že to bude stejné?Kdo chce s klasickými cigaretami přestat,tak GLO je ideální.Má trošku jinou chuť ale já si zvykla,první dva dny jsem zkoušela jak na ni ale teď už vím jak silně potáhnout aby mi vyhovovala.Sice zatím ji používám týden ale max. spokojenost.Nejvíc mi vyhovují náplně lupací malina a máta,když nelupnete tak máte klasickou cigaretu,podle nálady a chuti.Dlouho jsem kolem trafiky kde nabízeli nedůvěřivě chodila,ale teď se tluču do hlavy,že jsem do toho nešla už dávno.Takže za mně SUPER.

 3. David napsal:

  dobrý den,
  prodám přístroj i náplně,máte zájem,cena levně dohodou.

 4. Alex Piškot napsal:

  Přijde mi, že některé cigarety ze stejné krabičky mají rozdílný zápach. Někdy popkorn, někdy extrament.
  Jinak jsou super👍

 5. jiří praha napsal:

  Pokud se nedovedete rozhodnout, jako ja je to o cekani, ja bych preferoval spize iqos, protoze kope, dava dost nikotinu a zpocatku takovy kasel neni. zase ale minusy udrzba, napalovani planzety, dobijeni po cigarete. az prijdou se zarizenim na snadnou udrzbu a s moznosti palit (po ranu u me hlavne) jednu za druhou, tak si je koupim, zatim je u me vytez glo. dokonce zlevnili zarizeni coz je prima, oni hlavne vydelavaji na naplnich tak nechapu naprostou az sprostou predrazenost zarizeni iqos… rozebral jsem jej na casti a neni tam nic co by melo stat 2500…

 6. jiří praha napsal:

  *ps cetl jsem zde ze si nekdo koupil karton cigaret GLO a ze kasle ze byly tezke, pokud zvolite nakup primo od jejich cloveka ktery za vami prijede tak se nebojte rici ze chcete karton namichat a vyzkouset vice druhu prichuti. neni to problem. ale muzete si nově koupit jen zarizeni za 300 bez cigaretovych naplni. cau

 7. jiří praha napsal:

  ahoj, zkoušel jsem jako kuřák vapolizéry, iqos a ted i GLO. na vapolizéry jsem si nezvykl ale naházel jsem do toho asi 20 tisíc.. nejvíc ze všeho.. o sloztosti vapolizeru se tu bavit nebudu. jen zminim ze mi chybela krabicka (manualni zvyk) . tak iqos, velka zmena! mel jsem 20cigaretek , mrzelo me ze si po ranu nemohu dat 3 cigerety ke kave za sebbou(cekate na dobiti).mel jsem verzy 2.4 = cekani na dobiti cca 3.5 min + po kazde 10 cigeretce 6minut protoze se cisti. malo prichuti, (novejsi verze multi zvladne 10cig. za sebou ale potom musi do nabijecky) odrazujici je take cena. ale nikotin to davalo, ucel splnilo, prvnich 7-10 dni kasel, pak jsem si zvykl. protoze jsem nechtel davat 2.500kc i kdyz je v cene karton cigeret za novy iqos, rozhodl jsem se pro glo. prodavaji nove samotne zarizeni za 300kc a krabicku po 90kc od jejich cloveka nebo pobocky. nebo trafika 100kc. mam jiz treti den, prvni 2 dny strasny kasel, malem jsem se po ranu i pos… (_,_) … 🙂 🙂 velmi vtipne. je to takovy kasel jako kdyz vdechnete snitko prachu nebo tak, dnes uz lepsi , opet mate krabicku s cigeretama, i kdyz jsou to slim (pro chlapy hlavne) po zastrceni do zarizeni to tak strasne nevypada , zda se mi ze to nedava tolik nikotinu jako iqos ale asi je to o technice potahovani. libi se mi ze muzu kourit kolik chci cigaret za sebou, ze vydrzi az 30 cigeret na jedno nabiti, ze se da kourit i behem nabijeni, fajn je ze mate na vyber z mnoho prichuti, osobne asi doporucuji nove malinove praskaci, protoze (nevim proc) nejmene me drazdi ke kasly a maji docela peknou chut i kdyz je neprasknu. zapomel jsem uvest cisteni. iqos cisteni= pruser… zanasi se a nikdy jej nevycistite upne , planzeta je opalena a je to znat na chuti, jak jsem to poznal? rozebral jsem ji a cistil planzetu nozem. ale pokud nevte jak na to nedelejte to. na youtube najdete navod napriklad zde : https://www.youtube.com/watch?v=-ZR0iDIeBEU u GLO vse odpada, primitivni cisteni ktere po dlouhou dobu neni treba. oboji funguje na podobnem principu, dle velkych testu je na tom co se tyce zdravi glo malinko hure ale vysledky jsou spize srovnatelne. po GLO se bude asi 7-14 dni vice kaslat nez si zvyknete. ja si uz treti den pomalu zvykam, co to udela s lidskym zdravim za deset let, nevim, nevi to nikdo.. vsem kurakum preji aby se zbavily sve zavysloti a jednoho krasneho dne po ranu vychutnavali svou oblibenou kavu bez tohoto svinstva. jinak plati ze GLO iIQOS jsou o 95% mene skodlivejsi a to si udajne tech 5% nechali jako rezervu. 🙂 ja uz vybehnu 3 patra a nahore jsem zadychany ale ne jako po krabce cigeret jak jim dnes rikam „Smradlavky“ . odpustte za preklepy, mam malo casu a chtel jsem se podelit o sve zkusenosti! AHOJ !

 8. seruty napsal:

  glo super doporučuji .jeto jen ozvyk uzivam 3tydny bomba

 9. AVerMe napsal:

  Já jsem si GLO kupoval včera. Ono taky záleží, jaké GLO cigarety kupujete, protože po některých skutečně se kašle. Mě nevyhovují GLO Click Purple. Ale, vydržet se to dá. Chce to si na GLO zvyknout, i když některým přijde že nekouří vůbec a jsou méně silné než obyčejná cigareta. Nevydává ani moc páry, jako IQOS a vůbec nezapáchá, jak tu něktěří píší. To po IQOSu smrdí místnost „po nevypraných ponožkách“.

 10. Renáta napsal:

  Jsem velmi zklamaná, chuť hnusná, dráždí krk,dusi mě a smrdí.Na víc jsem chtěla vrátit a normálně mi to Geco Chodov odmítlo vzít zpět.Vubec nedoporučuji, ještě ta jejich paní co to propaguje byla nepříjemná a dovolila si mi říct že jsem zlá a že tohle se mi vrátí.Te paní jsem řekla, že naopak vždycky jsem byla hodná a už nebudu a ať nesoudí člověka, který si něčím v životě musel projít.Takze prostě mi to nevzala zpět oba kusy.A teď mi to tu bude jako díky nim ležet.Si myslí že kradu? Takový hnus nedoporučuji.

 11. Mahalskey napsal:

  Ahoj,
  Kouřím GLO 3.den a už si na to začínám zvykat. Pravdou je, že prvních pár cigaret mi přišlo, že mi to snad utrhne plíce. Nicméně, zatím jsem neměl normální cigaretu, žena říká, že už nesmrdím jak popelník a normální cigarety mi začínají „smrdět“…. Tak uvidíme

 12. Ladislav napsal:

  Dobrý den.
  Nechápu,mám jednoduchý návod,jak u cigaret Neo nekašlat. Nekupujte si nejsilnější verzi tmavěmodrých krabiček. Kup te si třeba lupací. Využívám glo už dlouho a naprostá spokojenost. Měl jsem i IQos a ta pachuť jejich tabáku je příšerná

 13. Marie E. napsal:

  Pokud máte někdo o soupravu Glo plus 8 krabiček Neo Navy Blue zájem ,ráda Vám to prodám za 700 korun,moje tel. číslo 773986660,Brno

 14. Jarda napsal:

  Už jsem zakoupil druhé zařízení glo. Dle mého názoru je to naprosto jedna z nejlepších elektronických cigaret že začátku jsem též kašlal ale teď už jsem s glo 3 měsíce a jsem naprosto spokojený. Je sice pravdou že ochucené náplně v podobě citrusových a a teď nově zavedených „praskacích“ náplní jsou bohužel velmi slabé ale chuťově jsou rozhodně na špici oproti iqos. Jediné co teď můžu glo vytknout je zavírání zahřívací komory kde bohužel po delším používání odchází pružinka

 15. Ála Funková napsal:

  Máte pravdu,pálí v krku a chuť spáleného papíru.Lituji vyhozených penĕz.Hnus!

 16. Nikol napsal:

  Kouřím Glo 3 den a jsem spokojená a to jsem hodně silný kuřák první den to opravdu dráždilo ke kasli ale nyní už ne . Myslím že po letech kouření normálních cigaret je třeba si jen zvyknout a vydržet .. ke to lepší než smrdět od cigaret a je super že kouř který se vydechuje je minimální takže mohu kouřit i doma a být v klidu neobtezuji s tím manžela ani nikoho jiného . Za mě 100%ano

 17. Karel napsal:

  Jednoznačně souhlasím, IQOS kouřím zhruba rok, zařízení GLO jsem zakoupil náhodně ve slevě, přičemž jsem zjistil proč ta sleva, cigarety NEO jsou hnus a hnus, vyhozené peníze.

 18. Jaroslava napsal:

  Taky jsem si koupila glo a při každé cigaret kašlu jestli máte někdo zájem tak prodám i cigarety

 19. Jaroslava Lipertova napsal:

  Mám glo a9krabicek cigaret. Prodám jestli bude mít někdo zajem

 20. Martin napsal:

  Dobrý den, zakoupily jsme si s přítelkyní zařízení glo a jsme s tím naprosto nespokojeni, kasleme a vůbec to nechutná.. s Iqosem se glo vůbec nemůže srovnávat.. .. kdyby někdo chtěl prodáme.. 2černý zařízení a 2 kartony modrých nejsilnějších neo cigaret… máme to ani ne týden, jsou úplně nové, z každého je vykoureno asi 5 cigaret.. .. stav nového.

 21. Lída napsal:

  Taky mám půjčeno a strašně kašlu jak když si dám silné cigáro nepřišla jsem na to jak správně protáhnout abych se nerozkasla

 22. PS napsal:

  To je divný, zkoušel jsem GLO i Iqos, oboje mám koupený doma a oboje v pohodě, každý má svý výhody a nevýhody, můžu hulit jak chci a kolik chci a nic, žádnej kašel. Připadá mi to jako jemné kouření. Nesmrdím, můžu kouřit doma, což jsem dřív nemohl. Naopak mi naprosto přestaly chutnat cigarety, zkusil jsem si zapálit a opravdu strašný odpor, nechuť, okamžitě jsem to típnul.

 23. Hanka napsal:

  Já jsem naštěstí měla zapůjčeno na týden od ambasadora, takže můžu bez obav vrátit. Je to totálně na prd, neskutečně dráždí ke kašli, navíc mě z toho bolel žaludek. Takže NE.

 24. Milan napsal:

  Jsem v pátém dnu testování glo a jak to tak čtu,budu muset vyzkoušet ještě iqos.. Pravdou je,že dráždí ke kašli a žena tomu říká pytlík se spáleným popcornem

 25. Marie E. napsal:

  Koupila jsem si Glo,abych měla trošku zdravější kouření. Už první cigaretou jsem se zklamala,nemohu to kouřit,cigarety nemohu šlukovat jako klasickou cigaretu.První potahnutí u mě vyvolalo silný dávivý kašel,který se nezmírnil při další cigaretě.Vtrafice mi říkali že si na to musím zvykat,šla jsem do trafiky jestli existují nějaké jemnější cigarety,existují jenom s příchutí a nemohu to šlukovat.Až při druhé návštěvě trafiky jsem s dozvěděla,že jsem si mohla za 200,kč vzít nějakou zkušební dávku a podle spokojenosti si koupit celou soupravu.Tím pádem jsem vyhodila 1 100,kč,protože mě tohleto Glo ,nevyhovuje,vykašlala bych plíce! Njraději bych od toho nákupu odstoupila,kdyby to šlo,mám to doma ve skříni a nemám o na nic!

 26. Jana napsal:

  Přesně. Mám stejnou zkušenost. Vyzkoušela jsem všechny druhy náplní do elektronické cigarety GLO, ale všechny dráždí ke kašlání a ještě poté mě pálil jazyk.
  Tak jsem také vyhodila peníze .

 27. Eva napsal:

  Začala jsem s IQOS, byla jsem docela spokojená. Zakoupila jsem si GLO , ale jsem velice zklamaná. Cigarety dráždí ke kašlání, vykouřila jsem jen několik z jedné krabičky a asi budu muset celý karton vyhodit. Možná, že jsem měla koupit nějaké lehké, mám NAVY BLUE a to se opravdu nedá kouřit. Štípou a velice dráždí ke kašli. Vyhodila jsem prakticky 900,- Kč. Možná, že by bylo lepší do startovacího balíčku, zařadit různé druhy, aby si uživatel mohl vybrat, které budou vyhovovat nejlépe. Moc mě to zklamalo.

  • Martin V napsal:

   Měla jste využít služeb ambassadora, nejdříve všechny ochutnáte a v případě zájmu Vám půjčí zařízení na týden nebo rovnou prodá… a u nej si můžete namichat krabičky .

  • KVETA napsal:

   Kouřím IQOS už 4 měsíc a při představě,že bych si měla zapálit normální cigaretu orací se mi žaludek,ale první 4 dny jsem myslela,že to vzdám,kašlala jsem nechutnalo to,ale vydržela jsem na radu asistentky nekouřit do toho normální cigarety a po 4 dni se to úplně otočilo ,než bych kouřila normální,tak radši přestanu a to jsem kouřila do 30 cigaret denně.Není tedy možné,že u GLO je to podobné?Stačí vydržet?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *