Hatchimals

Segment dětských hraček prochází vývojem, který jde doslova mílovými kroky. Nejenom, že jsou u dětí populární různé postavičky a hračky z filmů a seriálů. Do popředí se dostává umělá inteligence a pochopitelně i interaktivita. Dokonalou ukázkou jsou hračky označované jako Hatchimals. Ty se pomalu ale jistě stávají celosvětovým hitem jak u nás, tak i v zahraničí. Co je jejich hlavním unikátem? I když se jedná o neživé produkty, mohou se chovat jako reálná živá zvířátka. Rodiče je tak pořizují právě těm dětem, které touží po domácím mazlíčkovi, ale je stále budoucí otázkou, zda se o něj budou starat dlouhodobě. A právě tímto musí naše recenze začínat.

Čím jsou Hatchimals na první pohled charakteristické?

Domácí mazlíček HatchimalsCo je onen základní produkt, který je koupený danému dítěti? Mnozí mohou být možná překvapeni, ale skutečně se nejedná o nic jiného, než o vejce. To však není ledajaké. Hatchimals jsou unikátní hračky právě proto, že na samotném začátku skutečně není nic jiného, než vejce. A právě o to se musí každé dítě nejprve začít starat, a to správným způsobem. O co se jedná? Je třeba:

  • Hlazení
  • Zahřívání
  • Hraní

Na první pohled to možná vypadá zvláště, ale takto Hatchimals prostě fungují.

Jenom, když se dítě o vejce stará, se z něho vylíhne první zvířátko.

Jaké to bude, rodič může ovlivnit, ale nemusí. Buď koupí přímo konkrétní zvířátko, nebo koupí produkt, kde neví, které konkrétně se vylíhne. Je to tak překvapení pro něho, ale i pro dítě. Aby dítě hra neomrzela, stačí se o vejce starat zhruba jenom 20 – 40 minut a poté už dochází k vylíhnutí toho hlavního, tedy k vylíhnutí oné plyšové postavičky.

Hatchimals vyžadují výchovu

Recenze této unikátní hračky musí pokračovat i popisem toho, co se stane, když se konkrétní plyšák vylíhne. I to je totiž celkem unikátní, protože se rozhodně nejedná jenom o hračku, která někde leží a dítě se k ní přitulí. Při vývoji Hatchimals byla jasným cílem interaktivita a snaha o to, aby se dané zvířátko chovalo jako opravdové, tedy živé. Co je s tím spojeno? Dítě musí své zvířátko samozřejmě vychovávat. A to podle motta škola hrou. K dispozici má celkem sedm různých her, které může střídat a které ho samozřejmě budou i bavit. To je ona hlavní motivace, proč se o něho bude jistě starat.

Umí mnoho věcí

Ani samotné vajíčko, před svým vylíhnutím není obyčejné. Už to samo o sobě láká dítě k tomu, aby se staralo a snažilo se o co nejrychlejší vylíhnutí plyšové hračky. Samotné vejce totiž vydává určité zvuky, které podněcují snahu samotného dítěte. To hlavní ale nastane právě až ve chvíli, kdy se postavička vylíhne, jelikož takoví plyšoví Hatchimals toho umí podstatně více. Umí třeba:

  • Chodit a tančit
  • Vydávat různé zvuky
  • Svítit očima

Nechybí pochopitelně ani interaktivita, která spočívá v tom, že zvířátko dává jasně najevo, že je spokojené, stejně jako dává najevo to, že je nespokojené.

Právě takto dokáže vzbudit samotný zájem o sebe a v dítěti jasně vyvolat pocity určité odpovědnosti.

Proč tuto hračku pořídit?

Podle hodnocení a recenzí mnohých lidí je vidět, že zvířátka Hatchimals dokážou dokonale plnit svůj účel. To je i odpověď na otázku, proč je pořídit. V první řadě je to ve chvíli, kdy hledáte pro své dítě v jisté míře náhradu za klasického domácího mazlíčka. Také je toto zvířátko jedinečným vzdělávacím prvkem, který umí podpořit vývoj vašeho dítěte. A to jak s ohledem na jeho odpovědnost, tak s ohledem na jeho povinnosti a nutnost jejich plnění. A to bez rizika, která by mohla nastat u skutečně živého domácího mazlíčka.

Důvodem pro Hatchimals je i to, že se rozhodně nejedná o hračku, která bude za pár desítek minut zapomenuta. Díky tomu, že je jako živá, se bude stále hlásit o pozornost. Dítě na ní tak jenom těžko zapomene. Jedině, kdy k tomu může nastat, bude situace, kdy ho už hraní opravdu omrzí a hračka mu bude spíše na obtíž, než pro zábavu a radost.

Cena je s ohledem na jejich vlastnosti vyšší

Je jasné, že pokud mluvíme o ceně, určitě se nebude jednat o obyčejného mluvícího plyšáka nebo mluvící panenku za pár stovek. Je dobré počítat s tím, že ceny skutečně jsou vyšší. Naše recenze se samozřejmě dotýká i jich. Obecně můžeme sdělit, že se jejich ceny pohybují okolo částky 2 500 korun českých. Na jednu stranu to může mnohé odradit, ale na druhou je třeba říci, že za danou sumu toho hračka umí opravdu mnoho. Navíc si s ní dítě může hrát i dlouhé roky, a to mimo jiné proto, že je vhodná už od pěti let. Mimochodem, to je podle odborníků doba, kdy by si dítě mělo uvědomovat přece jenom nějakou odpovědnost a mělo by myslet na to, že má a bude mít nějaké ty povinnosti.

Za danou cenu však máte možnost vybrat si konkrétní plyšové zvířátko, které je zhruba 25 centimetrů vysoké a je 20 centimetrů široké. Jeho fungování zajišťuje dvojice AA baterií, které je možné v případě potřeby snadno vyměnit. Samozřejmostí je výběr i z mnoha různých barevných variant. Motiv, který připomíná tučňáka, je u Hatchimals stále stejné. Možné je však vybrat si požadovanou barevnou kombinaci, která bude mít třeba fialovou, stejně jako zelenou barvu.

Stávají se fenoménem

Nutno dodat, že se Hatchimals postupem času stávají zajímavým fenoménem. To se jasně podepisuje na tom, že k dispozici nejsou jenom ta nejpropracovanější zvířátka, která jsme popsali výše. Je dobré vědět, že je možné pořídit i menší a jednodušší řešení, které začínají na ceně okolo 500 Kč. Ani tím ale nekončíme, jelikož není problém pořídit celkem zajímavou škálu doplňků. Může se jednat třeba o zajímavý přívěsek na klíče, nebo to mohou být různé knížky. Dokonce jsou některé Hatchimals cíleny i na dospělé publikum, a to proto, že vznikají i rozsáhlé sběratelské edice, samozřejmě v rámci určitého tématu a v originálních obalech.

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

  1. Standa napsal:

    Ve verzi „Twins“ příšerný žrout baterek LR44. Tři baterky v ceně 40 Kč za kus vydrží hračku napájet cca 4 dny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *