Honor 7

Když společnost Huawei vstupovala na náš trh, nikdo od ní nečekal nijak zvlášť velké zázraky. To se ale ukázalo jako chyba, jelikož aktuálně dokáže velmi dobře konkurovat i celé řadě prestižních výrobců, hlavně na poli mobilních telefonů. A že je to skutečně fakt, to vám potvrdí i naše Honor 7 recenze, která je zaměřena právě na tento konkrétní mobilní telefon.

Naše recenze na Honor 7 začíná vzhledem

I když se jedná o telefon cenově dostupný, musíme o něm říci, že rozhodně nezklame svým zpracováním. To hlavní, na co musí naše Honor 7 recenze upozornit primárně, to je kov, který tvoří základ těla tohoto přístroje. Plastových dílů je tedy jenom několik. Základem je logicky také výrazný dotykový displej, který nabídne odolné sklo s označením Gorilla Glass 3, díky kterému se není třeba bát případného poškození. A pokud vám jde primárně o design, je možné sáhnout hned po třech variantách, s ohledem na barevné kombinace. Jedná se o tyto:

 • Černo – stříbrná
 • Bílo – stříbrná
 • Zlatá

Honor 7 má nadupaný hardware

Není to jenom vzhled daného telefonu, jelikož rozhodně potěší také jeho výkon. V naší recenzi na mobilní telefon Honor 7 totiž zmíníme také konkrétní hardwarové vybavení, který tento mobil s displejem o velikosti 5,2 palců a HD rozlišením má. Uvnitř těla můžeme najít čtyřjádrový procesor s jádry Cortex-A53e a taktem 2,2 GHz, stejně jako zde najdeme také 3 GB operační paměti, které bez problémů pokryje požadavky na spouštění a chod hlavních aplikací. Jistotou je i dostatečně velké datové úložiště, které pojme až 16 GB vašich dat. Komu je to málo, může si pořídit verzi, která nabídne až 64 GB.

Nesmíme zapomenout ani na důležitý fotoaparát, který nabídne rozlišení příjemných 20 megapixelů. Tomu sekunduje i druhá čočka umístěná vpředu, která má rozlišení 8 megapixelů. Samozřejmostí je i LED přisvícení, umožňující lepší pořizování fotek v noci.

Naše Honor 7 recenze nezapomíná ani na kvalitu displeje

Honor 7 recenze neopomíjí ani kvalitní displej

Displej tohoto telefonu nabídne mnoho pozitiv

To hlavní, na co se na mobilních telefonech díváme, to je samozřejmě displej. Jak už naše zkušenosti s Honor 7 ukázaly, v tomto případě se můžeme těšit na úhlopříčku 5,2 palců a rozlišení 1920 x 1080 px. Samozřejmostí je přesné a rychlé reagování na jednotlivé dotyky. Potěší i jistota dobrých pozorovacích úhlů, nebo čitelnost displeje na slunci. I když není úplně dokonalé, vzhledem k charakteristice telefonu zklamáni určitě nebudeme.

Jistotou je samozřejmě fakt, že nás displej nezklame ani svým zobrazením barev, díky čemuž můžeme prohlížet obrázky, sledovat videosoubory, či třeba hrát hry. I zde nás nadchne věrné zobrazení, ale i již zmíněný pozitivní výkon, který umožní plynulost i náročnějších her, které se rozhodneme hrát. S těmi může být spojený také zvuk, který lze poslouchat jak integrovanými reproduktory, tak není problém ani připojení externích sluchátek. To platí i v případě poslechu hudby, které využívá software DTS, který k celkové kvalitě výrazným způsobem přispívá.

Chysáte se Honor 7 koupit? Využijte slevový kupón Kasa.

Honor 7 je jistotou dokonalé konektivity

Ano, je to především důraz na to, abyste našli signál vašeho operátora. To s mobilem Huawei Honor 7 není nic složitého. Jsou ale i jiné oblasti konektivity, které vám nabídne. Nechybí možnost využívat třeba LTE internetu, stejně jako si můžete být jisti také tím, že se v rámci internetového připojení hravě spojíte s různými Wi-Fi sítěmi v dosahu. Co s konektivitou také souvisí, to je jistě možnost toho, že mobilní telefon lze osadit ještě druhou SIM kartou, díky čemuž můžete jednoduše oddělit třeba svá firemní a soukromá čísla, stejně jako firemní a soukromé hovory.

Z hlediska konektivity nesmí naše Honor 7 recenze zapomínat ani na to, že se lze hravě připojit také k GPS satelitům, díky čemuž nám mobil vždy přesně najde naši polohu, či nás bezpečně dovede do cíle.

Výdrž baterie u Honor 7

Aby byl telefon vždy připraven k plnohodnotnému použití, je základem Li-Pol baterie o kapacitě 3100 mA. Ta zajistí poměrně standardní využití, které v rámci pravidelného, častého a plnohodnotného používání znamená jistotu výdrže 1 – 2 dny. Tím nechceme říci, že by Honor 7 byl špatný, jelikož tyto parametry jsou v oblasti smartphonů standardem.

Na závěr tedy dodejme, že z hlediska zpracování, vlastností, funkcí a praktičnosti jde o telefon, který rozhodně nezklame. Zvláště s ohledem na cenu, která v porovnání s konkurencí patří mezi tu nižší.

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

 1. klára napsal:

  mám Honor 7 s vše jde bez problému jen nemohu odesílat sms.Nikde v návodu nic není

 2. Vlasta Brno napsal:

  U nás má Honor telefon celá rodina. Dostali jsme je od manžela k Vánocům. Vybíralo se hlavně podle kritéria nízké ceny, protože máme tři děti. Tak perfektní telefony za tak nízkou cenu..fotky a nahrané videa, nádhera..Myslím, že jsou ve stejné či lepší kvalitě, akorát u ostatních telefonů se platí víc za známější značku, ale to je jen můj názor, jsem jen běžný uživatel.

 3. Harry napsal:

  Designově krásný telefon, výkone naprosto perfektní. Myslím, že postačí všem uživatelů, dokonce i těm náročnějším. Honory obecně jsou telefony, které svým výkonem předčí statní telefony na trhu. Jako další velmi významné plus bych pak označil cenu těchto naprosto perfektně nadupaných telefonů. Například, když srovnám Honor a Samsung, tak výkonostně přinejmenším srovnatelný (v některých případech i lepší – např. baterii má výkonější Honor),ale cenově každý telefon úplně jidne… Řádově klidně i o 13 k… Takže za mě jsou Honory top…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *