HP ProBook 450 G2

HP ProBook 450 G2 je robustní i elegantní zároveň

HP ProBook 450 G2 je robustní i elegantní zároveň

Společnost HP jasně ukázala, že nová generace jejich modelů s označením ProBook má skutečně co nabídnout. A to hlavně s ohledem na tolik v minulosti chválenou robustnost. Přesto došlo i k tomu, že se mohou pyšnit také tenčím stejně jako lehčím tělem. Jasně to potvrzuje i model HP ProBook 450 G2. Ten zaujme svým celkově oblým tvarem, který je skutečně elegantním doplňkem každého, kdo kromě kvality hledá i na zajímavý design. Potěší také dokonale černé víko notebooku, které je provedeno v měkčeném plastu, který velmi dobře kontrastuje s kovově šedou barvou základy. Tato kombinace nejenom že funguje, ale rozhodně také nezklame.

Výkon notebooku HP ProBook G2

Ten by nás měl zajímat primárně, jelikož když už se rozhodneme si HP ProBook 450 G2 pořídit, měli bychom vědět, co konkrétně nám může nabídnout. Začneme procesorem, který je dvoujádrový Intel Core i5-5200U. Navíc tento procesor podporuje také technologii Hyper-Threading, díky čemuž ho můžeme nazvat jako virtuálním čtyřjádrem. Co naopak neočekávejme, to je externí grafika. Ostatně v této cenové relaci se s ní setkáme jenom málokdy. Pokud se podíváme konkrétněji, tak k dispozici je integrovaný grafický čip Intel HD Graphics 5500, který pro běžnou práci plně dostačuje.

Potěší také velikost operační paměti, která pro běžného uživatele rozhodně nebude žádným zklamáním. A to z toho důvodu, že k dispozici je celkem 8 GB pamětí DDR3L. To ale není jediné pozitivum, které notebook HP ProBook 450 G2 nabídne. K dispozici je ještě jeden volný slot, který umožní případné budoucí rozšíření. To vše dohromady vede k tomu, že tento stoj můžeme zařadit do segmentu těch výkonných. Pokud nemáte v plánu hrát nejmodernější hry, zcela určitě vám bude svými parametry plně vyhovovat.

Více informací na Alza.cz

Výdrž ProBooku G2 450

Ta dnes bývá jedním z nejdůležitějších parametrů na které hledíme. Notebook logicky chceme mít nejenom zapojený v kanceláři, ale očekáváme od něho i to, že nám bude k dispozici i na cestách. Aktuální udávaná hodnota výdrže je udávána v délce 4 hodin, což není úplně dokonalé. Na druhou stranu platí, že pro běžné použití daná doba nadchne. Vliv na ni má hlavně:

  • Akumulátor s kapacitou 40 Wh
  • Aktuální zatížení notebooku
  • Operační systém Windows 8.1

Je samozřejmě jasné, že s využitím různých aplikací na snížení celkové zátěže se budeme moci dostat na hodnoty mnohem vyšší. Rozhodně ale potěší i to, že baterii má model HP ProBook 450 G2 odnímatelnou. Proto není problém její případné vyjmutí a nahrazení druhou, plně nabitou variantou.

Spotřeba nás ve světě notebooku zajímá opět poměrně dost. Podívejme se proto společně na to, jakou konkrétně HP 450 G2 nabídne. Zde jsou hodnoty více než pozitivní:

  • Klidový režim s vypnutým displejem: 5 W
  • Běžný klidový režim: 9 W
  • Náročné používání 29 W

Z daných parametrů je tedy více než patrné, že HP ProBook 450 G2 rozhodně nebude žádný žrout elektrické energie. To je v dnešní době úspor rozhodně velké plus. Primárně logicky záleží hlavně na tom, nakolik daný notebook používáte. Opět připomeňme, že při běžné kancelářské práci se není čeho obávat.

Konektivita nadchne

I když mnoho notebooků má dnes několik negativ, které jsou spojovány s konektivitou, u modelu HP ProBook G2 toto rozhodně nehrozí. Kromě toho nejdůležitějšího, čímž je nabíjecí konektor najdeme na stranách také konektor D-Sub, klasický konektor určený pro ethernetový kabel, stejně jako jsou k dispozici také dva party USB, které již podporují přenosovou rychlost 3.0. Zapomínat nesmíme ale ani na konektor HDMI, který je skvělou možností, jak zařízení propojit třeba s televizí, nebo s externím monitorem.

Zdá se vám to málo? Pokud ano, zmapovali jsme jenom jednu stranu. Na druhé už najdeme 3,5 mm jack jako vstup na sluchátka, další dva USB porty, stejně jako je zde k dispozici i DVD-RW mechanika. Samozřejmostí je i podpora bezdrátové konektivity, kdy je k dispozici Wi-Fi 802.11ac a také Bluetooth 4.0.

Klávesnice a moderní displej u 450 G2 slibují kvalitu

Klávesnice, kterou HP ProBook 450 G2 nabídne, zaujme hlavně hrubším a matnějším provedením tlačítek. Součástí klávesnice je samozřejmě i touchpad, který nám může výrazným způsobem usnadnit ovládání bez pomoci myši. Nyní již pojďme na samotný displej.

Jeho rozlišení je určitě kvalitní, jelikož obraz nabídne 1920 × 1080 px, což v kombinaci s úhlopříčkou o velikosti 15,6 palců jednoduše znamená, že máme co dočinění s displejem Full HD. I to je potěšující vlastnost. Drobným zklamáním však může být ne úplně dokonalé vykreslení jednotlivých barev, zvláště při nestandardních pozorovacích úhlech. Tato komplikace ale rozhodně není důvodem, proč byste měli model HP ProBook 450 G2 jakýmkoliv způsobem zavrhovat. Právě naopak.

Více informací na Alza.cz

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *