Huawei P9 recenze

Huawei P9 bílý

Nejenom inovacemi umí Huawei P9 překvapit

Výrobci z Číny pronikají na náš trh stále více, což se pozitivně projevuje nejenom na bohatém výběru různých telefonů, ale i na tom, že se i samotná kvalita postupem času výrazně posouvá kupředu. Jedním z příkladů je i mobilní telefon Huawei P9, na který se v naší recenzi zaměříme. Ten je na trhu k dispozici v několika barevných provedeních, přičemž milovníkům skutečného stylu a jedinečnosti nabídne i kompatibilní výměnné kryty.

Začneme-li základní charakteristikou, je třeba říci, že se jedná o telefon s dotykovým displejem o velikosti 5,2 palců, s operačním systémem Android 6.0 a s rozměry 70,9 x 145 x 6,95 mm. Nejedná se tedy o žádný miniaturní přístroj, ale o dobrého všestranného pomocníka kamkoliv. Z hlediska dalších zajímavých technických pozitiv nesmíme zapomenout na:

 

 

 

 

  • Vnitřní paměť o velikosti až 32 GB
  • Dva fotoaparáty – přední a zadní
  • Podpora 4G LTE internetu

 

Pryč je doba, kdy byly telefony z Číny jenom nevzhledným a rozvrzaným kusem plastu. Doba se změnila a tak i mobilní telefon Huawei P9 ukazuje, že za to z hlediska zpracování rozhodně stojí. Potěší několik kovových prvků, stejně jako elegantní zaoblené hrany, ale i použití kvalitních materiálů, které eliminují případné ohýbání. Celkově vypadá přístroj velmi moderně a svým stylem se určitě zařadí mezi nejpovedenější přístroje na současném mobilním trhu.

Kvalitu si zachoval také samotný displej. Jak jsme již lehce naznačili, k dispozici je 5,2 palců velký ISP displej, který nabídne nejenom Full HD rozlišení, ale nabídne také jistotu živých barev, stejně jako přesného zobrazení všech detailů. Je jedno, zda ho použijete na běžné činnosti, prohlížení fotek, nebo filmů. Zajímavé je i samotné vsazení displeje do těla telefonu, díky čemuž vás u tohoto přístroje neruší žádný rámeček. To se pozitivně podepisuje nejenom na jednoduchosti ovládání, ale i na tom, že několik milimetrů na každé straně nemusí velikost telefonu jakkoliv zvětšovat.

Duální fotoaparát je inovativní

Další již lehce naznačenou součástí mobilního telefonu Huawei P9 je také duální fotoaparát. I ten může nabídnout celou řadu pozitiv. Na samotné zadní straně můžeme najít dvojici fotoaparátů, přičemž oba využívají technologii vyvinutou značkou Leica, přičemž každý z nich nabídne rozlišení 12 megapixelů. Tím ale přednosti nekončí, jelikož samozřejmostí je také optický stabilizátor obrazu, stejně jako to, že jeden z fotoaparátů zachycuje jenom barvy, zatímco druhý slouží k zachycení všech detailů. Výsledkem toho všeho bude snímek, který je živý, s věrnými barvami a v dokonalé ostrosti.

Že se Huawei P9 přibližuje samotným fotoaparátům, to dokládá i možnost ukládání snímků v surovém RAW formátu, umožňující snadnější editaci. V přední části těla nechybí další fotoaparát, určený pro tvorbu selfies. Ani ten za zadními kolegy příliš nezaostává, jelikož nabídne rozlišení příjemných 8 megapixelů. I toto rozlišení je v porovnání s konkurenty, ale i klasickými fotoaparáty velmi dobré. Samozřejmostí je možnost jeho využití i na videohovory, které můžete realizovat třeba prostřednictvím komunikačních programů.

Výkon a dlouhá výdrž je u P9 předností

Nejenom, že by nám měl telefon nabídnout několik technických unikátů a inovací, ale měl by se stát také všestranným pomocníkem na celý den. S tím souvisí jistě i jeho výkon. Začít je třeba procesorem. Telefon Huawei P9 je osazen osmijádrovým výkonným čipem Kirin 955, který spolu s operační pamětí 3 GB zajistí skutečně unikátní a také bezproblémový výkon nejenom při běžném použití, ale třeba také při hraní her. Zapomínat nesmíme ani na jistotu dalších hardwarových součástí, kam patří třeba:

  • Bluetooth 4.2
  • Slot na karty SDHX
  • Podpora LTE

Součástí je také kvalitní baterie, která nabídne kapacitu celých 3 000 mAh. To znamená jistotu dlouhé výdrže, kterou však ovlivňuje právě samotné použití telefonu jako takového. Abyste nebyli nemile překvapeni, je součástí telefonu Huawei P9 také unikátní software, který se automaticky stará o to, aby aplikace na pozadí nijak výrazně neubírali proud z baterie. I to výrazně přispívá k tomu, že se bez nabíječky obejdete i delší časové období. Pokud vás aktuálně trápí problémy současných smartphonů, budete potěšeni, že v Huawei se dané komplikace skutečně snaží řešit.

Špičkové funkce Huawei P9 vás posunou dále

Na první pohled to může skutečně vypadat, že Huawei P9 splní dnes v podstatě klasické standardy, které jsou se světem mobilních telefonů spojeny. Na druhý pohled ale můžete vidět, že nabídne i něco navíc. Aby byla naše recenze kompletní, nesmíme zapomenout ani na zajímavé moderní funkce. Jednou z nich je třeba čtečka otisků prstů, která je nejenom pomocníkem praktickým, ale má vliv na stoprocentní bezpečnost všech informací ve vašem zařízení.

Pozitivem je též bezproblémové připojení k síti, a to jak při běžném volání, tak v případě využití datových tarifů. V tomto směru telefon zaujme trojitou anténou, které se postará o maximální stabilitu a bezproblémové vyhledání signálu, a to ať už se nacházíte kdekoliv. Potěší ale i jedno hardwarové vylepšení, související s konektorem micro USB-C. Chcete-li z, nebo do vašeho telefonu rychle nakopírovat soubory, bude to hračkou.

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *