Iqos cigareta

Kouření je neřest, které podléhá stále mnoho lidí. Je jasné, že naše země proti tomu chce bojovat. A tak se nejprve zakázalo kouření na veřejných místech, a nyní došlo i k tomu, že se nesmí kouřit v restauracích. A výjimku nemají ani elektronické cigarety. Ty jsou přitom zajímavou alternativou. Jednou z těch skutečně unikátních je rozhodně elektronická cigareta Iqos. Recenze, kterou vám přinášíme, bude objektivní charakteristikou právě tohoto produktu. O něm je třeba říci, že je na tuzemském trhu skutečně velmi unikátní. Proč?

Iqos je elektronická cigareta bez kouře

Pokud se podíváme na princip klasické elektronické cigarety, tak kuřák prostřednictvím elektronického zařízení nasaje dávku nikotinu a par. A právě tyto vodní páry následně vydechne. Mohou vypadat jako kouř, ale ve skutečnosti nejsou nijak cítit, ani nijak neobtěžují. Díky tomu jsou elektronické cigarety často tolik oblíbené.

elektronická cigareta IqosElektronická cigareta Iqos je však zcela unikátní novinkou. Liší se totiž tím, že ji sice kuřáci mohou používat jako klasickou elektronickou cigaretu, ale s jedním velmi výrazným rozdílem. Mají pocit, že kouří cigaretu reálnou, která ale nijak nekouří. A ten je v tom, že zde nedochází k hoření a tvorbě dýmu. Když totiž kuřák nasaje svou dávku nikotinu a potom vydechne, u úst se mu žádný kouř netvoří, jenom pára. A na druhém konci kouř nestoupá, a to i přes to, že uvnitř tohoto zařízení je téměř klasická cigareta. To je rozhodně velmi unikátní věc, která zaujme na první pohled.

Z čeho se Iqos skládá?

I zde se rozhodně lze setkat oproti klasické elektronické cigaretě s několika unikáty. Když má být naše recenze cigarety Iqos objektivní, tak musíme nejprve začít konstrukcí, o které lze říci, že zase až tak výrazně neliší od běžných elektronických cigaret, které dnes na trhu existují. Pokud se podíváme na tři hlavní součásti, ze kterých se tento produkt skládá, jedná se o tyto:

 • Ohřívač s keramickým povrchem
 • Elektronika v podobě plošného spoje
 • Baterie

A nyní přichází to nejzajímavější, díky čemuž je hodnocení cigarety Iqos velmi pozitivní. Na rozdíl od klasických e-cigaret se totiž uvnitř nenachází tekutina, tedy takzvaný liquid. Součástí toto inovativní elektronické cigarety je totiž něco, co připomíná cigaretu klasickou. Má několik filtrů, a hlavně, má uvnitř speciálně upravené tabákové listy.

Jednoduše si tak složení tohoto produktu můžeme představit jako elektronickou cigaretu, ve které je cigareta klasická – samozřejmě lehce modifikovaná.

Jak všechno funguje?

Není to žádné kouzlo. Iqos jenom využívá zcela unikátní technologii, která souvisí s nižší teplotou. Pokud je zapálena klasická cigareta, dochází zde k hoření tabáku i papírku a tak logicky vzniká dým. Co se ale děje uvnitř produktu Iqos? Zde neprobíhá hoření, ale výhradně jenom ohřívání dané vnitřní cigarety na určitou teplotu. Daná teplota je taková, aby se z upravených tabákových listů mohl bez problémů uvolnit nikotin, a zároveň se jedná o teplotu takovou, aby nevznikal tolik známý a obtěžující dým. A podle hodnocení to skutečně vypadá, že tento princip funguje. Samotný výrobce potom o cigaretě dokonce tvrdí, že během používání nedochází ke kouření. Proč? Protože nic nehoří.

Za produktem Iqos stojí gigant Philip Morris

Je celkem zajímavé, kdo za produktem Iqos stojí. Zatímco běžné elektronické cigarety vyrábějí často i pochybní výrobci, zde je firmou skutečný tabákový gigant. Naše recenze by nebyla plnohodnotná, pokud bychom nezmínili, že je to firma Philip Morris. Ta tento produkt vyvíjí již delší dobu a dá se říci, že během posledních deseti let do něho investovala několik miliard dolarů. Důvodem je samozřejmě to, že se nad klasickými cigaretami stahují mračna. Společnost tak chce i nadále využívat tabák, a zároveň přijít s něčím, co by nebylo klasickou cigaretou, a přesto by mohli lidé využívat chuť, ale i nikotinové účinky tabáku.

Tato recenze by vás mohla zajímat:  OptiMaskPro

Jaké jsou výhody cigarety Iqos?

Je vidět, že se na trhu jedná o skutečný unikát a jak dokládají zkušenosti, a také to, že je výrobcem známá firma, tak nejde o neúčinný produkt, ale o něco, co skutečně funguje. V souvislosti s tím se musíme podívat také na hlavní výčet výhod, které jsou s produktem Iqos jasně spojené a které naše recenze také musí obsahovat. Primárně jde o tyto:

 • Žádný dým stoupající z cigaret
 • Kouření skutečného tabáku
 • Jednoduché použití

Kolik tato cigareta stojí?

I to je důležité vědět, jelikož to často rozhoduje o tom, zda si ji lidé pořídí, nebo nepořídí. Jelikož u nás je tento produkt zatím jenom v začátcích, není ještě uvedena konkrétní prodejní cena, za kterou by byl nabízen. Když se ale podíváme do sousedního Německa, kde už je k dispozici, tak zde se cena pohybuje okolo 1 700 korun českých za zařízení včetně 10 krabiček Heets. Je jasné, že v porovnání s klasickou elektronickou cigaretou se jedná o produkt podstatně dražší. Na druhou stranu je zde využíván opravdový tabák a ne tekutá náplň, stejně jako je zde jistota produkce firmou, která není v oblasti kuřáckého odvětví žádným nováčkem. Mnoho lidí však tato cena odrazovat stále může.

Náplně do Iqos Marlboro

Náplně do elektronické cigarety Iqos vypadají jako běžné kratší cigarety

Jaká je cena Iqos již víme. Podívejme se ale i na náplně. Tedy na speciální cigarety, které se liší hlavně svými filtry, ale také tím, že obsahují upravené tabákové listy, které jsou určené právě k zahřívání a nikoliv k hoření. Zde jsou ceny podobné, jako u klasických cigaretových krabiček. Náplně tedy vyjdou na zhruba 80 – 100 korun českých. Znamená to, že je to podobné, jako by si člověk koupil běžné cigarety v trafice.

Finální shrnutí

Vše zakončíme finálním pohledem na to, zda je Iqos dobrým a zajímavým produktem, nebo pro něho recenze vyzní spíše negativně. Pokud jde o klady, tak zde zcela jasně dominuje fakt spojený s tím, že se jedná o produkt, který sice vypadá jako běžná elektronická cigareta, ale má zcela jiný princip. Využívá zahřívání skutečného tabáku, díky čemuž je stále blízko onen požitek z kouření, ale přitom zde nedochází k tvorbě dýmu a vyfukovány jsou výhradně jenom vodní páry.

Pokud jde o finanční stránku věci, tak cigareta Iqos není zase až tak levnou záležitostí, jelikož cena 1 000 Kč za samotné zařízení je poměrně vysoká. Navíc samotná náplně vyjdou v podstatě stejně, jako klasická krabička cigaret. Nejedná se tedy o produkt pro toho, kdo chce ušetřit – což mnoho názorů jasně potvrzuje. Jde naopak o produkt pro toho, kdo chce kouřit i nadále, ale zdravěji a chce trend elektronických cigaret využívat i z toho důvodu, aby s nimi neobtěžoval okolí – a to ani tam, kde může být jejich použití dovoleno.

Více nezávislých informací najdete na my-iqos.cz.

Iqos cigareta
3.9 (77.93%)
celkem 29 hodnocení

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

 1. Radek napsal:

  IQOS není špatný, když si člověk zvykne na trochu jinou chuť… Každopádně to zařízení je celkem drahé a doporučuju k němu pořídit nějaký ochranný obal nebo pouzdro, našel jsem třeba http://www.stylova-pouzdra.cz tam jich mají celkem dosta na výběr

 2. Zlatica napsal:

  Som nadšená mám iqos už mesiac a normálne cigarety už nepoužívam. Toto sa mi nepodarilo za 30 rokov fajčenia. Lepšie sa cítim nekašlem. Vďaka za vynález.

 3. Panda napsal:

  Taky jsem si ji pořídil. Sice nekouřím tolik, ale pořád utrácím stejně, ty náplně jsou drahé jak normalni cigarety.

 4. Božena napsal:

  Taky jsem si pořídila Iqos,mám ji přes měsíc a už normální cigarety nekouřím 3 týdny,prostě mi cigareta nechutná.Ale slyšela jsem,že Iqos je horší než normální cigareta,co je na tom pravdy nevím.Akorát mě štve,že moc dlouho nevydrží…5 min. nebo 10 potahů.

 5. Žanka napsal:

  Nepomáhá! Nic vás neodnaučí kouřit jen vaše mysl. Jsou to vyhozené peníze jako za náplasti žvýkačky inhalátory.

 6. Martina napsal:

  Já klasické cigarety nekouřím víc jak půl roku. Kouřím elektrickou. Nedávno jsem to zkusila a už mi ty klasické ani nechutnají. Iqos jsem bohužel ještě neměla šanci vyzkoušet. Nikdo ze známých ji nemá. Zajímalo by mě, jestli je tady někdo kdo měl možnost porovnat obě varianty a řekl mi, jestli je v nich nějaký rozdíl a jestli jo, tak jaký. Kterým dáváte přednost, jestli že jste měli možnost porovnat obě varianty. Mám kvalitnější elektronickou cigaretu Joyetech eVic a se značkovým clearomizérem http://www.gallagher.cz/clearomizery/clearomizery-joyetech/ Takže žádnou jednorázovou, nebo nějakou levnou, kterou můžete koupit v každé trafice. Je mi jasné, že oproti těmto jsou Iqos rozhodně lepší, ale skutečně by mě zajímalo jak by jste je hodnotili oproti kvalitním e-cigaretám a vaporizéům. Budu ráda za vaše zkušenosti

 7. Bort napsal:

  Jsme skupina přátel – všichni kuřáci, kteří jsme se rozhodli tento nový „zázrak“ zkusit. Protože jsme poměrně nedůvěřiví a nechtěli jsme kupovat více než 10 souprav najednou (přece jenom se jedná o částku v řádech deseti tisíc), dali jsme los a tím šťastlivcem, který byl pokusným králíkem jsem se stal já. Kouzelná krabička mi přišla za pár dnů. Vykouřil jsem asi 5 krabiček a nahřívač to vzdal. To se stává – je to stroj. Pochopitelně jsem přístroj reklamoval a dnes po týdnu, kdy stále neznám řešení reklamace (nikdo se mnou nekomunikuje, nevím kam poslat, nevím kam donést) jsem ho zahodil. Tím pro nás IQOS skončil a jsme rádi, že jsme na to přišli včas.

  • Jakub napsal:

   Mě bylo řečeno, že se dá reklamovat v jakékoliv pobočce GECO dokonce by jste obratem hned meli dostat novou.

   • Tudle napsal:

    Tam je otázkou kde pan Iqos koupil, když mu došel poštou. Nemusel investovat, ale mohl si ho zdarma půjčit, pokud by se sešel s ofic.člověkem od Philip Morris. Pak by po nákupu, platila j ta výměna

 8. Petra napsal:

  Mám je asi týden a nevím no, ze začátku to šlo a teď mne dost pálí zaha..nevím zda to byla dobra volba

  • Jakub napsal:

   Je dobré střídat příchutě třeba, když kouřím dlouho oranžové tak bych řek, že mě taky trochu pálí žáha. Přejdu zase na zelené a je to dobré, ale žluté mi absolutně nechutnají 😀

 9. Tomas napsal:

  bort> na pristroj sa vztahuje dvojrocna zaruka. Na najblizsom predajnom mieste ti pristroj ihned vymenia, tak nechapem co riesis kde co kam poslat. Ja mam Iqos dva tyzdne a na normalnu cigu uz nemam vobec chut. podla mna vynalez storocia.

 10. Siros napsal:

  Prvni sezeni u piva bez cigarety po 20 letech, vsichni chodili ven a ja si pekne nafal v hospode v teple. Moji pani nechutna me jo.

 11. Jiří Wenglarzy napsal:

  Jen krátká poznámka. Rozhodl jsem se otestovat jednu svoji kolegyni a vykouřil jsem v její kanceláři jednu Iqosku. Okamžitě začala s ohrnutým nosem hudrovat, že tady něco smrdí jako kdyby se něco pálilo. Dokonce i moje paní, mimochodem poměrně silná kuřačka, pravila, že ji to smrdí jako zapálená zapařená sláma. Nehledíc na to, že po vykouření krabičky je čistící ligová tyčinka hnědá jako čokoláda. Takže vydechování čisté páry a tím pádem stoprocentní neobtěžování ostatních ani omylem…
  Nicméně proti chuti žádné velké výhrady nemám a mé plíce to přinejmenším ušetří od pořádné porce dehtu.

 12. obcan vojto napsal:

  Nakolko som (bol som) naozaj sily fajciar 28 rokov, tak moju recenziu beriem ako dost objektivnu. Fajcil som 1,5 az 2 krabicky denne 28 rokov!!!! Vsetci ma poznali ze mojich 7 minut dovolenky (jedna cigareta) je pre mna tabu. Doktor mi povedal pred 4 rokmi ze ked nepr3stanem fajcit, nebude ma liecit dalej z mojej chronickej choroby, tak odvtedy som u neho nebol. Ano, bol som tvrdohlavy a samozrejme chcel som prestat s tym smradom , ale nechcel som sa vzdat mojej chutnej cigarety. Ze si protirecim? Ano, ozajstny fajciar nikdy nechce prestat, len jeho okolie vhce aby prestal. Preco to pisem?? Vidim ze tu viac ludi pise vymysli a dovolim si tvrdit ze podla mna bez skusenosti.“ Partia sme si kupili a po dvoch tyzdnoch sa to pokazilo“..bla..bla..bla…Ktory i…t by si kuoil krqbiclu cigariet pre celu partiu..Kolovala ako dimka miru?? Fakt: 8.oktobra prva iqos..denne cca 20-25 kusov..Je to teplejsie ale mam ten moj roky v ustach cmulani filter, nemam abstaky a uz vobec ma nedrhne ako pri skusani neskutocneho mnozstva liquidu ktore mi vsetci kupovali aby som prestal fajcit. Kazdy predajca tvrdil ze jeho je original ..ale kde je istota kde a co tam miesaju?? Zaruci mi to firma „nghuyen ltd. from china?“. Malo ktory fajciar s elektrickou cigaretou prestal uplne fajcit!! Klasicka veta: idem sa dokrmit a uz fajcil oblubenu marlborku. Ja po dvoch mesiacoch uz nefakcim klasiky!!! Chlastali sme dca krat ako dive svine cez vikend a ano, skusil som si zapalit!!! Do riti, skoro ma vystrelo ako keby som znovu zacinal a ten neskutocny smrad! Zaver: Je to divna cigareta ten iqos…smrdi ako ponozky po celodennej ture, treba na to drahy pristroj, vela ludi sa mu vysmieva (aj ti, hlavne ti co ani neskusili iqos), teply dym a neviem co este…28 rokov a ja mam zaver iny : Smrdi ale ja nesmrdi. D era ma obima po 8 rokoch hned po fajceni, manzelka ma neodhadzuje s vetou nech maa, smrdiiisss..Oblecenie mi voni 3 dni od avivaze, rano som prestal kaslat, mam mojich 7 minut dovolenky, aj ked sa mi iqos pokazil tak mi ho vymenili v obchodnom centre okamzite!! Stale som ten t rdohlavy a fajcim dalej…ale je mi lepsie a to je objektivny fakt!!! Nehram sa na to ze je to zdravsie ale citim sa lepsie!!obuk dole pred tymto vynalezom!! Zachranili ste mi aj pokoj v rodine..Viac ma manzelka obima a bozkava! Piste si vsetci svoje negativa ale prosim , najprv tomu dajte tyzden a polozte si otazku co prevazuje, vyhoda ci nevyhoda?? Preco philip morris zapoziciava iqos a da k tomu 6 krabic zadarmo? Vedeli ze presvedcia 9z10 ich.., maju pravdu!! Ja som uz tiez strhol so sebou 5 tuhych fajciarov!! Dakujem a piste prosim tiez reakne zazitky..Vola sa to recenzia a nie kruzok Christiana Andersena 🙂 PS: idem si zapalit (zazhavit :))

  • Martin napsal:

   Naprosto s Vámi souhlasím. Kouřím Iqosku 14 dní. Jinak jsem kouřil 30let. Zkoušel jsem přestat několikrát, ale nedal jsem to. Normální cigáro si nedám a ani na něj nemám chuť. Kouřím v autě i v práci, takže domů vždycky smradlavej. Teď je to pohoda. Odpadnul ranní kašlík, takže se mě ptala i sousedka, jestli vůbec chodím do práce, protože mě ráno neslyšej chrchlat. Takže za mě ano. A z 30ti cigaret denně jsem spadnul na polovic.

  • Alex napsal:

   Pripajam sa a suhlasim so vsetkym napisanym s chutnou davkou humoru a nadhladu…
   Moj muz si ju najprv pozical kedze on je obcasnym fajciarom tak si povedal ze najprv vyskusa…
   Skoncilo to tak ze on ma iqosku uz dva mesiace ja o nieco kratsie…
   Zatial som nevyhodu nenasla prave naopak vyhovuje mi nesmradlave fajcenie…
   Za mna tiez ano 😀

 13. Jirka napsal:

  Vojto, já s tebou naprosto a ve všm souhlasím!
  45 let jsem silný kuřák a IQOS pro mne bylo naprostým překvapením. Klasickou cigáru již nepotřebuji 🙂
  Jirka

 14. pavel rendáš napsal:

  otevrel jsem novou krabicku heets a smrdej jak eceton..kdyz oliznu cigeretu mam v puse jak po štamprli acetonu..u jinych jsem to nmel..mate to taky nekdo?docela me to odrazuje

  • ajalksdjkld napsal:

   IQOS čtvrtý den, předtím dvacet let přes krabku denně, začínám být nadšená, neolizuji 🙂

 15. Tomáš M. napsal:

  Pořídil jsem iqos před týdnem a vcelku to funguje .. Rozhodně bych ale netvrdil že nemám chut´ na klasickou cigaretu , je to pro mě pořád trochu o vůli – ta setrvačnost klasického kouření , zvyky s tim spojené se pro mě nedají odbourat ze dne na den.. Rozhodně je to pro mě osobně lepší než klasická elektronická cigareta (tam jsem jen vyhodil peníze – nevyhovovalo mi to). Tady zas člověk nic neušetří , je to minimálně stejně drahé , jako normální kouření …
  Proces „Kouření“ iqos , se jeví docela podobný klasické cigaretě( co se týče „rituálu“ ) , mě zde chybí takový ten “ kopanec do plic“ po zapálení 😀
  Doufám že to je alespon o něco mín škodlivé, než klasika 😉

 16. Lenka napsal:

  Při otestování jsem zjistila,ze me boli hlava.A to proc? rozbalila jsem filtry.Seskvarena uměla hmota.Tak to je to co kourim.Fuj nikdy vice

 17. Martin napsal:

  Rozbalte filter rozdrobte ho po castiach…jedna z casti filtru je naskladany „igelit“ potom ho rozmotajte a zapalte zapalovacom a zacne vam horet ako plast a samozrejme kvapkat a dymyt ako ked zapalite plast. Tak toto vas iste presvedci ake je to zdrave fajcenie👌🏼 a z coho vas boli potom hlava. Odporucam to spravit a potom si dat heets do iqosu a tahat a mysliet na to co fajcite…

 18. Marcela napsal:

  Filter som rozbalila hneď pri prvých heets.Našla som podľa vás takzvaný igelit.Toto zistenie vo mne vyvolalo hnev a pochybnosti.Po informácií od dealerky PM som zistila, že sa jedná o medziprodukt celulózy.Mimochodom ktorý nehorí, nakoľko nehorí ani tabak v iqose.
  Nebudem tu iqos zastávať,ale mám ho od konca októbra.Nekašlem, nebolí ma hlava, nemám pri prvej rannej cige pocit že fajčím trávu-netočí sa so mnou celý svet,nesmrdim ako popolník a hlavne, zredukoval sa mi problém s očami, ktoré mi vytláčala štítna žľaza z hlavy za podpory tabakoveho dymu(orbitopatia), keďže som nebola schopná prestať fajčiť.

  Takže z mojej strany samé plusy zatiaľ.

  P.S.: Fajčím už 15rokov a nie málo.

  Odomna má iqos určite áno

 19. Bob napsal:

  Tak za mne, odzkoušeno a musím říct že jsem byl spokojen. Výrobek vrácen a vrátil jsem se zas k balení cigaret. No musím zkonstatoval že to není ono. Takže tento měsíc kupují a přecházíme na IQOS.

 20. PT napsal:

  jen info – v heetsu není žádný igelit ale jakási celuloza z kukuřice která slouží dle mého jako chladič,vystužovadlo kvuli napíchnutí a zároveň asi taky jako „kurvítko“ aby to nešlo použít znovu.

 21. PT napsal:

  a ta celuloza myslim bude z celýho toho nejmíň zdraví škodlivá,že. 🙂

 22. alena napsal:

  kouřím více jak 30 let cigarety (cca krabičku denně)a nikdy nedokázala přestat ani na den -… let letadlem, pobyt v nekuřáckém prostředí více jak hodinu… to vše byl problém. Nikotýnové žvýkačky, náplasti, sprey, příp. liquid – elektr.cigareta – nic prostě nebylo cigáro … Proto jsem pořídila iqos – jako náhražku tam, kde kouřit nelze. No a po týdnu už mi normální cigareta nechutnala. Nyní po 3 týdnech kouřím stejně jako dřív – jen prostě iqos – nic neušetřím – ale lépe se mi dýchá, nekašlu, nejsem nikomu nepříjemně zahulená a nejsem ve stresu, že tuhle či támhle kouřit nemohu. Trochu to cítit je, ovšem hned se vyvětrá, případně vždycky se najde nějaká malá místnůstka, která se za minutku vyvětrá…

 23. Jana napsal:

  Také jsem přešla s obavou, že mi nebudou stačit, ale stačí kupodivu. Jak to tu čtu, tak jsem na pochybách, jestli jsou opravdu zdravější…Asi je nejlepší přestat úplně, ale na to jsem slabej kus…:-(.

 24. Marcela napsal:

  Katka
  Je to len zvyk podľa mňa.Striedam mentolky so žltými.Predtym som nemohla ani cítiť mentolovu cigaretu a tieto mi napodiv chutia 🙂
  Chuť je určite iná oproti klasike,ale obyčajné cigarety mi už nechutia.
  Máš skúsenosti s iqosom?

 25. Siros napsal:

  Můj druhý komentář po měsíci a půl. Běžně nekouřím jen když jdu na pivo. No a stalo se mi u nás v hospodě že dvě dámy pořád dávali najevo(kuřačky), jak jim to ohromně smrdí. Dokonce mi jedna z nich řekla že musí jít ven že ji je zle z toho smradu. Šla si ven zapálit balenou z polského tabáku, nebo cigaretu které se sem tahají převážně s Polska nebo Ukrajiny. Tuto cigaretu mi dal tenkrát známej v oné hospodě ubalenou právě z tabáku z Polska. Větší humus jsem v životě nekouřil, když jsem přišel domů a čistil si zuby myslel jsem že mi jazyk v puse dá pár facek jak mě pálil. Těžce mi to připomnělo závist když jsem si v roce 1997 koupil již GSM mobil a měl ho u okna kvůli tenkrát chabému signálu. V momentě kdy mobil pípnul ozvalo se ze všech stran, jdi s tím do prd…, s krámem jakýmsi. A ejhle během tři let tam ten mobil pípal každému. Takže nechme se překvapit třeba za pět let, jaká bude situace. Pro mně je toto ideální řešení k pivu jinak nekouřím jak jsem již psal.

 26. Zdenko napsal:

  Ja fajcim IQOS uz 3 mesiac a som spokojny. Prichute tiez striedam ako mam chut. Pokial planujete kupit puzdor na IQOS dajte si pozor na podvodnu stranku http://bezdymu.cz/ . Pred 3 mesiacmi som si tam objednal puzdro a do dnesneho dna nedorucene! na emaily nereaguju, po napisani receznzie na FB, recenzie uplne z FB stranky vypili. Nekupujte od tial nic ak nechcete prist o peniaze.

 27. Jindřich napsal:

  Dobrý den..už 15let stojím denně v práci u svářečky do toho jsem kouřil podotýkám kouřil 30cigaret denně u piva i víc,takze si mnozí z vás dokážete představit moji situaci s plícema. Od srpna kouřím iqos a shrnutí bude rychlé.- jsem na 15ti cigaretach denně (iqos), normální cigarety nekouřím ,nesmrdim moje oblečení nesmrdi , kouřím si v teple doma.,po ránu manželka neví že jsem odjel do práce protože nechrchlam. Říkejte si kdo chcete co chcete, ale za mě díky bohu za tenhle vynález. Normální cigarety už nikdy víc. A mám dobrej pocit . díky

 28. Marie napsal:

  Dobry den…od srpna kourim iqos a jsem spokojena.Musim rict,ze jsem doma nikdy nekourila i nyni chodim ven ( zahradka,pergola atd.) Jelikoz deti ani muz jsou nekuraci ,tak rikaji,ze iqos tolik nesmrdi.Klasicke cigatery uz nekourim a dokonce jsem doporucila IQOS brachovi a ten si to pochvaluje-nekasle.Takze pro nas fajn.-uvidime,co bude dal….

 29. Katarina napsal:

  Uz mesiac som iba na IQOS – predtym som 20 rokov fajcila cca krabicku denne.
  Zhrnutie: plusy – BEZ SMRADU – pre mna jediny dovod, pre ktory som na IQOS presla ,
  minusy – jedno „fajcenie“ je kratsie ako klasicka cigareta, chut. resp nechut.
  Otazny pre mna ostava dopad na zdravie. Ani sama firma PM netusi, aky to bude mat na zdravie cloveka dopad, pripadam si ako pokusny kralik, spolu s dalsimi, ktori sa na IQOS dali. Posledny tyzden ma pobolieva kazdy den hlava, predtym sa to nestavalo, netvrdim ze to ma suvis, ale ani to nevyvraciam. Cas ukaze…

 30. petra napsal:

  Mám iqos týden,z 15 cigaret denně teď vykourim čtyři. Přijdou mi hodně silne,a na klasickou cigaretu nemám vůbec chuť.Též se po nich nemota hlava, jako po klasické napr. Prvni cigaretě.Za mě ano,ale slabší tabák,jsem prenikotinovana:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *