Iqos cigareta

Kouření je neřest, které podléhá stále mnoho lidí. Je jasné, že naše země proti tomu chce bojovat. A tak se nejprve zakázalo kouření na veřejných místech, a nyní došlo i k tomu, že se nesmí kouřit v restauracích. A výjimku nemají ani elektronické cigarety. Ty jsou přitom zajímavou alternativou. Jednou z těch skutečně unikátních je rozhodně elektronická cigareta Iqos. Recenze, kterou vám přinášíme, bude objektivní charakteristikou právě tohoto produktu. O něm je třeba říci, že je na tuzemském trhu skutečně velmi unikátní. Proč?

Iqos je elektronická cigareta bez kouře

Pokud se podíváme na princip klasické elektronické cigarety, tak kuřák prostřednictvím elektronického zařízení nasaje dávku nikotinu a par. A právě tyto vodní páry následně vydechne. Mohou vypadat jako kouř, ale ve skutečnosti nejsou nijak cítit, ani nijak neobtěžují. Díky tomu jsou elektronické cigarety často tolik oblíbené.

elektronická cigareta IqosElektronická cigareta Iqos je však zcela unikátní novinkou. Liší se totiž tím, že ji sice kuřáci mohou používat jako klasickou elektronickou cigaretu, ale s jedním velmi výrazným rozdílem. Mají pocit, že kouří cigaretu reálnou, která ale nijak nekouří. A ten je v tom, že zde nedochází k hoření a tvorbě dýmu. Když totiž kuřák nasaje svou dávku nikotinu a potom vydechne, u úst se mu žádný kouř netvoří, jenom pára. A na druhém konci kouř nestoupá, a to i přes to, že uvnitř tohoto zařízení je téměř klasická cigareta. To je rozhodně velmi unikátní věc, která zaujme na první pohled.

Z čeho se Iqos skládá?

I zde se rozhodně lze setkat oproti klasické elektronické cigaretě s několika unikáty. Když má být naše recenze cigarety Iqos objektivní, tak musíme nejprve začít konstrukcí, o které lze říci, že zase až tak výrazně neliší od běžných elektronických cigaret, které dnes na trhu existují. Pokud se podíváme na tři hlavní součásti, ze kterých se tento produkt skládá, jedná se o tyto:

 • Ohřívač s keramickým povrchem
 • Elektronika v podobě plošného spoje
 • Baterie

A nyní přichází to nejzajímavější, díky čemuž je hodnocení cigarety Iqos velmi pozitivní. Na rozdíl od klasických e-cigaret se totiž uvnitř nenachází tekutina, tedy takzvaný liquid. Součástí toto inovativní elektronické cigarety je totiž něco, co připomíná cigaretu klasickou. Má několik filtrů, a hlavně, má uvnitř speciálně upravené tabákové listy.

Jednoduše si tak složení tohoto produktu můžeme představit jako elektronickou cigaretu, ve které je cigareta klasická – samozřejmě lehce modifikovaná.

Jak všechno funguje?

Není to žádné kouzlo. Iqos jenom využívá zcela unikátní technologii, která souvisí s nižší teplotou. Pokud je zapálena klasická cigareta, dochází zde k hoření tabáku i papírku a tak logicky vzniká dým. Co se ale děje uvnitř produktu Iqos? Zde neprobíhá hoření, ale výhradně jenom ohřívání dané vnitřní cigarety na určitou teplotu. Daná teplota je taková, aby se z upravených tabákových listů mohl bez problémů uvolnit nikotin, a zároveň se jedná o teplotu takovou, aby nevznikal tolik známý a obtěžující dým. A podle hodnocení to skutečně vypadá, že tento princip funguje. Samotný výrobce potom o cigaretě dokonce tvrdí, že během používání nedochází ke kouření. Proč? Protože nic nehoří.

Za produktem Iqos stojí gigant Philip Morris

Je celkem zajímavé, kdo za produktem Iqos stojí. Zatímco běžné elektronické cigarety vyrábějí často i pochybní výrobci, zde je firmou skutečný tabákový gigant. Naše recenze by nebyla plnohodnotná, pokud bychom nezmínili, že je to firma Philip Morris. Ta tento produkt vyvíjí již delší dobu a dá se říci, že během posledních deseti let do něho investovala několik miliard dolarů. Důvodem je samozřejmě to, že se nad klasickými cigaretami stahují mračna. Společnost tak chce i nadále využívat tabák, a zároveň přijít s něčím, co by nebylo klasickou cigaretou, a přesto by mohli lidé využívat chuť, ale i nikotinové účinky tabáku.

Jaké jsou výhody cigarety Iqos?

Je vidět, že se na trhu jedná o skutečný unikát a jak dokládají zkušenosti, a také to, že je výrobcem známá firma, tak nejde o neúčinný produkt, ale o něco, co skutečně funguje. V souvislosti s tím se musíme podívat také na hlavní výčet výhod, které jsou s produktem Iqos jasně spojené a které naše recenze také musí obsahovat. Primárně jde o tyto:

 • Žádný dým stoupající z cigaret
 • Kouření skutečného tabáku
 • Jednoduché použití

Kolik tato cigareta stojí?

I to je důležité vědět, jelikož to často rozhoduje o tom, zda si ji lidé pořídí, nebo nepořídí. Jelikož u nás je tento produkt zatím jenom v začátcích, není ještě uvedena konkrétní prodejní cena, za kterou by byl nabízen. Když se ale podíváme do sousedního Německa, kde už je k dispozici, tak zde se cena pohybuje okolo 1 700 korun českých. Je jasné, že v porovnání s klasickou elektronickou cigaretou se jedná o produkt podstatně dražší. Na druhou stranu je zde využíván opravdový tabák a ne tekutá náplň, stejně jako je zde jistota produkce firmou, která není v oblasti kuřáckého odvětví žádným nováčkem. Mnoho lidí však tato cena odrazovat stále může.

Náplně do Iqos Marlboro

Náplně do elektronické cigarety Iqos vypadají jako běžné kratší cigarety

Jaká je cena Iqos již víme. Podívejme se ale i na náplně. Tedy na speciální cigarety, které se liší hlavně svými filtry, ale také tím, že obsahují upravené tabákové listy, které jsou určené právě k zahřívání a nikoliv k hoření. Zde jsou ceny podobné, jako u klasických cigaretových krabiček. Náplně tedy vyjdou na zhruba 80 – 100 korun českých. Znamená to, že je to podobné, jako by si člověk koupil běžné cigarety v trafice.

Finální shrnutí

Vše zakončíme finálním pohledem na to, zda je Iqos dobrým a zajímavým produktem, nebo pro něho recenze vyzní spíše negativně. Pokud jde o klady, tak zde zcela jasně dominuje fakt spojený s tím, že se jedná o produkt, který sice vypadá jako běžná elektronická cigareta, ale má zcela jiný princip. Využívá zahřívání skutečného tabáku, díky čemuž je stále blízko onen požitek z kouření, ale přitom zde nedochází k tvorbě dýmu a vyfukovány jsou výhradně jenom vodní páry.

Pokud jde o finanční stránku věci, tak cigareta Iqos není zase až tak levnou záležitostí, jelikož cena 1 700 Kč za samotné zařízení je poměrně vysoká. Navíc samotná náplně vyjdou v podstatě stejně, jako klasická krabička cigaret. Nejedná se tedy o produkt pro toho, kdo chce ušetřit – což mnoho názorů jasně potvrzuje. Jde naopak o produkt pro toho, kdo chce kouřit i nadále, ale zdravěji a chce trend elektronických cigaret využívat i z toho důvodu, aby s nimi neobtěžoval okolí – a to ani tam, kde může být jejich použití dovoleno.

Iqos cigareta
3.8 (76.8%)
celkem 25 hodnocení

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

 1. Radek napsal:

  IQOS není špatný, když si člověk zvykne na trochu jinou chuť… Každopádně to zařízení je celkem drahé a doporučuju k němu pořídit nějaký ochranný obal nebo pouzdro, našel jsem třeba http://www.stylova-pouzdra.cz tam jich mají celkem dosta na výběr

 2. Zlatica napsal:

  Som nadšená mám iqos už mesiac a normálne cigarety už nepoužívam. Toto sa mi nepodarilo za 30 rokov fajčenia. Lepšie sa cítim nekašlem. Vďaka za vynález.

 3. Panda napsal:

  Taky jsem si ji pořídil. Sice nekouřím tolik, ale pořád utrácím stejně, ty náplně jsou drahé jak normalni cigarety.

 4. Božena napsal:

  Taky jsem si pořídila Iqos,mám ji přes měsíc a už normální cigarety nekouřím 3 týdny,prostě mi cigareta nechutná.Ale slyšela jsem,že Iqos je horší než normální cigareta,co je na tom pravdy nevím.Akorát mě štve,že moc dlouho nevydrží…5 min. nebo 10 potahů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *