Kärcher čistič oken WV5

Dosáhnout skutečně dokonalé čistoty oken nemusí být vždy jednoduché. Běžný přípravek na okna, hadřička a stěrka je však již minulostí. Specialisté v oblasti úklidového sortimentu totiž pravidelně přicházejí s celou řadou novinek, které mají za cíl úklid usnadnit a zefektivnit. A jedním z takových produktů je také Kärcher čistič oken WV5. Podívejme se na jeho recenzi.

Základní charakteristika přístroje Kärcher čistič oken WV5

Podívejme se nejprve na základní charakteristiku daného produktu. Na první pohled sice může vypadat jako hi-tech stěrka, ale to podstatné se skrývá uvnitř, v jeho těle. Principielně se jedná o okenní vysavač, pomocí kterého jsou čištěna jednotlivá okna. A to bez šmouh, stejně jako bez odkapávání jakékoliv špinavé vody. Okno ale není jedinou možností, kterou nám pomůže Kärcher čistič oken WV5 vyčistit. Účinný je také v případě:

 • Kachliček
 • Zrcadel
 • Sprchových stěn
čistič oken WV5 Kärcher

Kärcher čistič oken WV5 je doslova inovativním pomocníkem

Díky bohatým možnostem využití se logicky stává všestranným pomocníkem skutečně pro každou domácnost. Nezapomínejme ale ani na poslední charakteristickou vlastnost, kterou je bateriový pohon. Funguje tedy naprosto spolehlivě, a to i bez nutnosti natahovat při jakémkoliv čištění elektrický kabel.

Jak se s tímto čističem oken pracuje?

I zde se musí naše recenze dotknout hned několika pozitiv. Stačí v podstatě dodržet postup obsahující tři jednoduché úkony. Prvním krokem je nastříkání čisticího prostředku na samotné okno. Následně je prostředek důkladně rozetřen, čímž je okno také očištěno. Poté přichází na scénu samotný Kärcher čistič oken WV5. Ten je použitý jako běžná stěrka. Pouze s tím rozdílem, že zvládneme udělat jeden tah bez přerušování, protože jakákoliv přebytečná voda je odsávána do těla přístroje. Tím je eliminováno nejenom vytváření šmouh, ale i opětovné špinění povrchu znečištěnou vodou.

Uvažujete o koupi tohoto přístroje? Využijte slevového kódu na Kasa.cz a ušetřete při nákupu!

Odsátá voda se následně hromadí v samotném těle přístroje. Dostatečně velká kapacita nádobky, která má objem 100 mililitrů, zaručí, že se není třeba obávat neustálého vylévání, jelikož to lze provést až po kompletním vyčištění oken – třeba právě v našem bytě.

Jak dlouho umí přístroj pracovat?

Základní charakteristika jasně napovídá, že použití přístroje je maximálně snadné a samotné čištění nejenom oken je velmi inovativní. Důležité jsou však i technické parametry, na které nesmí naše recenze zapomínat. Na jednu nabitou baterii, která je součástí základního balení dokáže Kärcher čistič oken WV5 pracovat po dobu celých 35 minut. Na první pohled se může zdát daná doba kratší, ale v případě dodržení určité intenzity práce není problémem na jedno jediné nabití umýt více než 100 čtverečných metrů plochy. To v přepočtu znamená možnost vyčistit zhruba 35 běžných oken, cože je pro domácí čištění naprosto dostačující hodnota.

V případě vybití baterie není problémem Kärcher čistič oken WV5 opět nabít. Ani to nemusí být spojeno s žádnými velkými složitostmi. Pouze je třeba počítat s dobou nabíjení okolo tří hodin. Vyplatí se tedy Kärcher čistič oken WV5 nabíjet po každém čištění a mít ho k dispozici vždy připravený.

Obsah balení rozhodně potěší

Kärcher čistič oken WV5 nadchne také tím, že v případě nákupu nekupujete jenom samotný základní produkt, jehož součástí je pouze to nejdůležitější – tedy přístroj jako takový, jeho baterie a nabíječka. Potěší jistě i to, že v rámci balení dostáváte v podstatě kompletní sadu na vyčištění oken. Pokud máme být konkrétní, bude originální balení od výrobce obsahovat:

 • Koncentrát čističe na okna
 • Nástřiková lahev + stěrka z mikrovlákna
 • Násada pro otírání

Logicky lze říci, že po vybalení z krabice stačí jenom čisticí koncentrát naředit vodou, v případě potřeby dobít baterii a začít pracovat.

Jaké jsou další přednosti?

Že se celá recenze nese v pozitivním duchu má na svědomí především to, že Kärcher čistič oken WV5 je skutečně zajímavým a vcelku inovativním produktem, který aktuálně má jenom minimum konkurentů. Podívejme se na jeho několik posledních výhod, které jsou mimo efektivního čištění spojené také s maximální hygienou, stejně jako s tím, že samotný čistič lze v případě potřeby rozebrat na jednotlivé části. Nejvíce praktická je jistě odnímatelná odsávací hubice.

Zapomenout nesmíme ani na použitý typ baterie. I ta patří mezi nejmodernější možnosti na trhu. Použitá je Lithium Iontová baterie, která zaručuje dlouhou výdrž při práci, dlouho životnost, stejně jako i to, že se není třebas obávat jakýchkoliv samovybíjecích procesů. Kdo hledá praktického a všestranného pomocníka na úklid, toho Kärcher čistič oken WV5 určitě nezklame.

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

 1. Jarda napsal:

  Tento přístroj plně doporučuji. Nikdy jsem předtím okna nemyl, teď si je myji průběžně, je to rychlý a snad i zábavný. Nekape to jako od stěrky a okna umyju tak na 90%. Stačí se podívat na umytí a neumytý, je to velký rozdíl. Doporuřuji

 2. Sussie napsal:

  Občas zůstávají po stěrce na skle pruhy, dělám něco špatně?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *