Motion Free - recenze a hodnocení masti na bolavé klouby

Namožená záda, už zase. Po namáhavém dni občas každého zabolí svaly. Někoho více a někoho méně. Někoho dokonce potrápí i bolest kloubů, což může být spojené třeba s počasím. Práce, sport, dokonce i nedostatek pohybu může být spouštěčem bolesti. Jednoduše bolesti svalů a kloubů se nevyhneme a ať chceme nebo nechceme, setkáme se s tím všichni. Když je bolest slabá, většinou ji překonáme sami, maximálně namažeme francovkou a bolest povolí. Na větší bolest už je však potřeba pomoci. Na trhu existuje mnoho přípravků, které pomáhají ulevit od bolesti kloubů a svalů. Jedním z takových je gel Motion Free, jehož výsledky jsou více než pozitivní. Přináší úlevu již po prvním použití.

Bolest svalů a kloubů – skrytá hrozba?

Bolest samozřejmě roste s věkem, nicméně věk není jediným faktorem. V případě, že se u Vás pravidelně objevují níže uvedené problémy, je potřeba začít bolest řešit:

 • bolest kloubů
 • bolest svalů
 • akutní bolest ve spodní části zad

Někdy se však taková nenápadná bolest může jevit jako něco nevýznamného, co velmi brzy přejde a budeme moci fungovat dále. Chvíli odpočineme a bude po bolesti. Jenomže když se takové nenápadné bolesti nahromadí, může to vést až k vážným zdravotním komplikacím, které už tak snadno nepřejdou. Z toho důvodu je lepší zaznamenávat co nejvíce takových bolestí a řešit je. Ideálně s lékařem nebo třeba právě zmíněným gelem.

Základní charakteristika produktu Motion Free

Motion Free zkušenostiNový masážní krém ulevuje od nepříjemné bolesti, pomáhá s léčbou již nemocných kloubů, regeneruje poškozené tkáně a ulevuje od svalového napětí. Je to praktický pomocník, který by neměl chybět v žádné lékárničce. Díky snadnému použití a rychlým účinkům se stal velmi oblíbeným řešením proti bolesti.

Zjistit více zde

Hlavní účinky Motion-Free

Jedná se o moderní generaci krému, proti bolesti. Jak už bylo popsáno výše, použití gelu je široké a jeho účinky jsou:

 • obnova poškozené chrupavky
 • zmírňování otoků
 • zlepšení pohyblivosti kloubů
 • ochrana před kalcifikací

Dále chrání jemnou strukturu kloubů proti odření a jejich deformaci. Snižuje také riziko degenerace kloubů a páteře, a pomáhá v případě sportovních zranění. Je vhodným pomocníkem při zahřívání svalů před výkonem.

Jaké je složení gelu?

Laboratorní výzkumy prokázaly, že se jedná o čistě přírodní produkt. Je bezpečný a vhodný téměř pro všechny věkové kategorie. Díky svému přírodnímu složení má hypoalergenní účinky. Jde o přípravek plný vitaminů a minerálů, ve kterém se neobjevují žádné chemické a farmakologické látky. Hlavními složkami gelu jsou:

 • propolis
 • včelí vosk
 • včelí jed
 • olivový olej

Propolis zrychluje regeneraci chrupavčité tkáně a pomáhá proti bolesti. Dále pomáhá regulovat krevní oběh a stimuluje metabolismus. Včelí vosk zlepšuje homeopatickou funkci organismu a obnovuje tkáně zničených kloubů. Mimoto má bohaté využití v kosmetickém a farmaceutickém průmyslu. Včelí jed uvolňuje svaly, reguluje krevní oběh a regeneruje poškozenou kostní tkáň. Olivový olej má především syntetickou funkci, neboť pomáhá všechny složky rozpustit a smíchat dohromady. Přispívá také k regeneraci kostí.

Další podstatné složky

Výše uvedené látky tvoří základ funkčnosti gelu, nicméně pro jeho maximální účinek jsou nezbytné i látky jako: mateří kašička, rakytníkový olej, pryskyřice cedru a vitaminy C a B. Dále pak stopové prvky zinku, železa a draslíku. Mateří kašička podporuje růst chrupavky a pružnost krevních cév. Rakytníkový olej má transportní funkci, neboť dodává vitaminy a další látky do tkání. Pryskyřice z cedru eliminuje bolesti a záněty a vitaminy mají význam pro posílení imunity tkání.

Zjistit více zde

Pro koho je Motion Free vhodný

Dle výzkumů a testů, provedených v laboratořích, je gel vhodný pro všechny věkové kategorie. Nežádoucí účinky nebyly doposud zaznamenány, nicméně je možné, že na některé osoby může mít gel negativní vliv, nebo nemusí správně fungovat z důvodu přecitlivělosti na některou z uvedených látek. V tomto případě je potřeba konzultovat tento problém s lékařem.

Doporučený způsob aplikace

Způsob, jak se gel používá, je snadný a každý ho zvládne sám bez jakékoliv asistence. V první řadě je potřeba umýt a vyčistit místo, na které bude gel nanášen. Následně na dané místo vytlačit malé množství gelu a lehkými, masážními pohyby ho jemně vmasírovat do pokožky. Po aplikaci nechat místo jednu hodinu volně dýchat a v žádném případě neumývat nebo neotírat, leda že by to bylo nezbytně nutné. Doporučené užívání je 2x-3x denně.

Výhody a nevýhody

Lékaři potvrzují, že přípravek je vhodnou metodou prevence proti bolesti svalů a kloubů. Výhodou, oproti jiným podobným, je rozhodně čistě přírodní složení bez jakýchkoliv umělých doplňků a chemických přídavků.  Mezi hlavní výhody patří: široké spektrum účinků, rychlý efekt, příjemná vůně a snadná aplikace. Nespornou výhodou je také nízká cena, a gel si tím pádem mohou dovolit i lidé s nižšími finančními možnostmi.

Bohužel gel v současné době není k dostání v žádné z kamenných prodejen, a lze ho objednat pouze na internetových stránkách. Stránek, které gel nabízí, je ovšem velké množství, a ne všechny mohou působit zrovna důvěryhodně. Navíc se mohou lišit cenou, a v horším případě i kvalitou. Z toho důvodu je potřeba věnovat větší pozornost tomu, od koho si gel objednáváte. I zde platí zlaté pravidlo: „Důvěřuj, ale prověřuj.“

Přejít na stránky prodejce

Celkové hodnocení masti Motion Free

Mezi uživateli je gel velmi chválen, právě pro jeho nízkou cenu, snadnou aplikaci, ale především pro účinnou úlevu od bolesti. Množství spokojených uživatelů je jasnou známkou toho, že gel opravdu funguje.

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *