Ostropestřec mariánský

V přírodě dnes můžeme najít celou řadu rostlin, které jsou skutečně ideální volbou, pokud chceme podpořit naše zdraví. Jednou z takových je třeba i ostropestřec mariánský. Pokud se podíváme konkrétněji, tak je to jednoletá nebo dvouletá bylina, kterou identifikujeme hlavně podle trsů bodlin, stejně jako podle purpurově červeného květenství. Na první pohled je tedy recenze této rostliny poměrně nudná a obyčejná. Na ten druhý už ne, jelikož vlastnosti této byliny jsou doslova neocenitelné. Primárně je využívána ve chvíli, kdy je třeba regenerace jater, stejně jako ve chvíli, kdy máme vysoký krevní tlak.

Ostropestřec mariánský najdeme i v přírodě

Velkou výhodou dané byliny je to, že ji nemusíme nutně jenom pěstovat za účelem následného využití. Nachází se totiž i volně v přírodě, což dokládají i četné zkušenosti lidí, kteří na tuto rostlinu narazili. Původ má však hlavně v oblasti Středomoří, stejně jako v oblasti Malé Asie. Roste a rostl také na Kanárských ostrovech. Nyní je ale k vidění doslova po celé Evropě, jelikož i v našich oblastech zdomácněl. To popisují i četné diskuse nejenom na internetu, které se zaměřují právě na to, kde ho v přírodě najít.

Skvělá volba v případě regenerace jater

Nezapomínejme ale na konkrétní možnosti využití, které jsou dnes velmi rozsáhlé. Díky svému složení je ostropestřec mariánský ideální volba v případě regenerace jater. Pokud máme s našimi játry jakékoliv problémy a hledáme sílu právě v přírodě, je tato volba tou, se kterou chybu neuděláme. A že pomůže, to dokládají i zkušenosti lékařů, nebo samotných uživatelů. Stejně tak nezapomínáme na pomoc, pokud trpíme takzvaným ztučněním jater, jelikož i to je chvíle, kdy se tato rostlina více než hodí.

Ostropestřec pomůže řešit také vysoký krevní tlak

Nejsou to jenom naše játra, jelikož je to i další zdravotní problém, na který má ostropestřec mariánský. Je to vysoký krevní tlak, kterým můžeme trpět třeba v důsledku obezity, ale i z mnoha jiných příčin. Pravidelné dávky výražků této rostliny jsou jistotou, že nám bude pomoci. Jak dokazují četné recenze, už po pár dnech používání skutečně došlo k tomu, že se problémy výrazně zmírnili, čímž došlo i k samotné eliminaci dalších rizik, které jsou spojeny se zdravím.

Podíváme-li se ale i na další oblasti použití, může nám ostropestřec mariánský pomoci v případě:

 • Špatné funkce žlučníku
 • Tvorby žlučových kamenů
 • Psychických problémů, zvláště potom při depresích

Užívání ostropestřce mariánského

Je jasné, že v oblasti přírodní medicíny je tato bylina skutečně pomocníkem, který rozhodně nezklame. Pokud se ptáte na to, jak užívat ostropestřec mariánský, je cest hned několik. Půjdete-li cestou, kdy se ho rozhodnete sbírat a využívat sami, svépomocí, je možné z něho připravit například čaj, stejně jako různé odvary. Ty následně můžeme ve formě teplého, ale i studeného nápoje pít. Je však jasné, že četní diskuze uvádějí, že je to cesta poměrně složitá. Navíc vysoký krevní tlak může často bránit v běžném sběru, nehledě na to že regenerace jater vyžaduje i celkový klid a přísnou dietu.
Jsou proto lepší možnosti, jak užívat výtažky z dané byliny. Řešením jsou dnes na trhu hojně dostupné doplňky stravy. Pokud se na ně podíváme blíže, můžeme do našeho těla dostat ostropestřec mariánský jak ve formě různých sirupů, tak samozřejmě i ve formě tablet. Jakou cestu konkrétně zvolíme, to je jenom na nás samotných.

Fakt je ten, že toto užívání je velmi jednoduché, nehledě na to, že je spojeno i s možností si lépe hlídat samotné dávkování.

Jak je to s alergiemi?

Jelikož se jedná o přírodní produkt, je nutné říci, že nežádoucí účinky mohou být téměř nulové. Přesto naše recenze obsahuje i upozornění na to, že pokud jsme alergičtí třeba na heřmánek, sedmikrásky nebo měsíček či chryzantémy, měli bychom být opatrní s prvním využití. Týká se to však spíše samotného sbírání a odvarů, než produktů již hotových, ve formě sirupu a tobolek.

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

 1. Kopencová Jiřina napsal:

  Nevím jestli je to ostropestřec,ale chytají mě v dolních končetinách křeče, a mám bolesti kolem kotníků a nartů.Beru ho 3x denně kávovou lžičku.Tak tedˇnevím jestli to můžu užívat nebo se čistí organizmus a bolest mám vydržet. Děkuji za odpovědˇ.

 2. Lucasice napsal:

  Ostropestřec beru kvůli játrům a trávení, beru ho v tabletkách cca půl roku a vidím výsledky.

 3. Jiřina napsal:

  Myslíte, že dobrý užívat ostropestřec třeba i na deprese?

 4. radek napsal:

  ja beru dlohodobe lipovitan a je docela mozne, ze se diky tomu citim lepe. beru dve tabletky, maji se brat tri. ale asi to staci.

 5. Danka napsal:

  po měsíci užívání se cítím mnohem lépe,problémy s trávením se o moc zmenšily

 6. Jarmila napsal:

  Nevím, zda je to tím, že jsem užívala ostropestřec, ale jaterní testy mně klesy z 1,5 na normálních 0,7. Stačil jeden čaj denně a to jsem vždy ještě teda snědla i obsah vyluhovaného sáčku dle návodu na krabičce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.