Parusan šampon - recenze stimulátoru růstu vlasů

Šampony můžeme obecně zařadit do dvou kategorií. Jsou to ty určené pro ženy a ty určené pro muže. A právě do skupiny první patří Parusan šampon. Je tedy určený primárně ženám. Nikoliv na běžné nyní, ale především v případech, kdy mají se svými vlasy problémy z hlediska růstu. I proto se pro tento produkt používá také označení Parusan Stimulátor šampon, což jasně napovídá tomu, že jeho funkce má být spojena především se snahou podpořit a zrychlit růst ženských vlasů.

Parusan šampon působí na správných místech

Unikátem tohoto šamponu je fakt, že při jeho pravidelném používání lze dosáhnout viditelných výsledků. A to díky tomu, že dokáže efektivně působit na těch správných místech. Nejsou to vlasy po celé jejich délce, ale je to jedna z jejich nejdůležitějších částí. Konkrétně zde mluvíme o tom, že působí primárně na spodní část vlasů. Tedy v oblasti v podstatě těsně nad pokožkou hlavy.

Nejde ale o jediné místo působení, protože aktivní a prospěšné látky se dostávají ještě hlouběji. Právě prostřednictvím vlasů dochází přímo k tomu, že se dostávají až do vlasových cibulek. Tedy do míst, odkud samotné vlasy rostou a kde je daná stimulace nejvíce důležitá.

TIP: Výhodná nabídka v lékárně BENU
Získejte Parusan Stimulátor šampon pro ženy 200ml za akční cenu!

Prohlédnout v e-shopu

Složení

Když se v naší recenzi dotkneme i složení daného šamponu, bylo by třeba vyjmenovat na několik desítek různých látek, které obsahuje a které najdete samozřejmě i na jeho obalu. Nejdůležitější je však trojice těch, které mají pomáhat ženám v tom, aby jejich vlasy byly takové, které očekávají. Jedná se o tyto látky:

 • Biotin
 • L-Arginin
 • Vitamín E

Jedná se o trojici, která je obecně doporučována každému, kdo má problémy s vlasy. Právě daný vitamín E však není nutné konzumovat ve formě doplňků stravy, ale lze ho dostat do vlasů cestou kratší a účinnější, a to navíc přímo na místo, kde by měl působit.

Co šampon dokáže

Už jsme lehce nastínili, že jeho použití je doporučováno právě těm ženám, které mají se svými vlasy problémy. A to takové, že je trápí například jejich velké vypadávání, a to jak ráno při česání, tak v podstatě i během dne. Je doporučován také těm ženám, kterým připadá, že jim vlasy rostou pomalu – tedy ne tak jak by si představovaly. Stejně tak je jeho použití doporučeno hlavně v případech, kdy konkrétní žena pozoruje celkem výrazné řídnutí vlasů, které nebylo v minulosti tak výrazné.

Z výše uvedeného lze celkem dobře a jasně odvodit to, že primárním úkolem je zamezit problémům. Parusan tak díky svému složení dokáže zmírnit, nebo i zastavit výrazné vypadávání vlasů. Tím zamezí tomu, aby se problém nadále zhoršoval. Dále dokáže zajistit, aby došlo i k nápravě aktuálního stavu. A to tím způsobem, že látky v něm obsažené podporují růst, dochází tak ke zrychlení růstu vlasů stávajících, tak i začínají růst i vlasy nové.
Prohlédnout v e-shopu

Pro koho je Parusan vhodný?

Vzhledem k jeho složení, které neobsahuje jenom ony zmíněné prospěšné látky, ale i řadu látek další, je nutné podotknout, že Parusan rozhodně není vhodné používat hlavně v případech, kdy pokožka hlavy není úplně zdravá. Pokud žena trpí kožními problémy v této oblasti, nebo je zde jiné poměrně výrazné poškození, je k tomu při použití tohoto šamponu vhodné přihlédnout. Nejenom, že jeho použití se může stát bolestivé vzhledem k možnému pálení a podráždění. Také může dojít k tomu, že některé látky dané problémy ještě zhorší. Na toto je dobré dát pozor.

Na všechny běžné problémy s vypadáváním vlasů

Výčet problémů, které jsou spojeny s tím, proč ženám vypadávají vlasy, je poměrně velký. Pokud bychom se měli podívat na několik hlavních, tak se jedná například o:

 • Stresové problémy
 • Vliv prostředí
 • Nekvalitní strava

Toto všechno jsou situace, kdy můžeme mluvit o tom, že Parusan pomůže.

Neřeší sice prvotní příčinu, ale řeší důsledek a tím napomáhá uvést krásu ženských vlasů do normálu.

Stejně tak dokáže pomoci při problémech, které jsou spojeny hlavně s hormonálními změnami, které mohou růst vlasů zpomalit, nebo dokonce způsobit celkové vypadávání. Sem můžeme zařadit situace, jako je třeba těhotenství, stejně jako se může jednat o menopauzu. Problémem však mohou být i jakékoliv jiné důvody, vlivem kterých hormony v těle kolísají. Patří sem třeba i možné poruchy štítné žlázy, nebo užívání léků na vysoký krevní tlak, které se mohou na kráse a množství vlasů také negativně podepsat.

Použití je snadné

Mluvíme o šamponu a tak je jasné, že se není třeba obávat jakéhokoliv komplikovaného použití. V tomto směru musíme jasně říci, že mu to přidává na kladném hodnocení. Parusan šampon se používá stejně, jako jakýkoliv jiný klasický šampon. Nanáší se na mokré vlasy, se snahou ho co nejvíce napěnit a vmasírovat jak do vlasů, tak k vlasové pokožce. Důležitá je hlavně celková důslednost. Jakmile je každý kousek pěny na svém místě, již se nechá působit. Doba působení by neměla být delší, než 2 – 3 minuty. Poté je nutné šampon z vlasů důkladně vymýt a ty následně opláchnout, nejlépe vlažnou vodou.

Každodenního použití se není třeba obávat. Jeho složení není spojeno s žádnými pro lidský organismus výrazně nežádoucími látkami, které by při každodenním kontaktu s pokožkou způsobovaly problémy. Každodenní použití dokonce doporučuje i samotný výrobce, a to právě proto, že jedině tak lze dosáhnout dokonalých výsledků. Jakmile se stav vlasů zlepší, určitě není vhodné šampon odložit a dále nepoužívat. I nadále by měl být ve vaší koupelně. Frekvenci použití už je možné snížit, a to na použití zhruba dvakrát do týdne. To by mělo zajistit, že vlasy budou mít potřebných látek stále dostatek a budou růst tak, jak by měly.

Kde Parusan koupit a kolik stojí?

Na rozdíl od různých zázraků a elixírů, které jsou také na tuzemském trhu a které slibují až nemožné výsledky, je Parusan šampon produktem, který lze koupit v tuzemských lékárnách. A to jak v těch klasických, tak samozřejmě i v těch internetových. Díky tomu je možné říci, že se jedná o produkt, který je nejenom zdravotně nezávadný, ale že jde i o produkt který neslibuje zázraky a nemožné věci, ale dokáže pomáhat, pokud se problémy s vlasy objeví.

Parusan Stimulátor šampon pro ženy 200ml
 • Omezuje vypadávání vlasů
 • Výrazně napomáhá rychlejšímu růstu nových vlasů
 • Vyživuje spodní část vlasů až do vlasové cibulky
Výhodná nabídka
Šampon Parusan pro ženy

Cena není nijak vysoká, čímž ho můžeme zařadit i do kategorie těch, které mohou stát za vyzkoušení. Cena za jedno balení, které má 200 mililitrů, se pohybuje v závislosti na konkrétním prodejci od částky 250 do zhruba 300 korun. Jelikož k aplikaci na hlavu není potřeba používat velké množství, výrazně klesá cena jedné dávky.

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

 1. Bohdana napsal:

  Parusan jsem si koupila a jeho vune i napeneni me fascinovalo je skvely i kdyz ho piuzivam ken nekdy jsem spokojena tento mesic si obj.rovnou dva dekuji

 2. EVA Fejfarova napsal:

  Prosím jaké konzervační látky obsahuje.Dekuji

 3. Lenka napsal:

  Mám velmi dobrou zkušenost s tímto šamponem,umýván si vlasy 1x týdně a opravdu dřív mě hodně vlasy padaly a ted po 2 měsících je to podstatně lepší a také rychle rostou což mohu potvrdit. Je super a jsem ráda,že jsem ho začala používat a budu už pořád.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *