Lenovo Vibe Shot

Lenovi vibeshot black detail

Lenovo Vibe Shot v elegantní černé

Život bez mobilního telefonu si dnes jenom těžko představíme. Nejenom, že to jejich výrobci vědí, ale mimo jiného vědí také to, že naše požadavky jako zákazníků jsou v podstatě den ode dne náročnější. Jedním z mobilních telefonů, který tak může vyhovovat i současným potřebám, je Lenovo Vibe Shot. Naše recenze vám poodhalí jak jeho pozitiva, tak samozřejmě i případná negativa, která s ním mohou být spojena. Pojďte se na to hlavní podívat.

Design Lenova je v podstatě klasický

Začněme designem modelu Vibe Shot. Zatímco v minulosti u mobilních telefonů doslova dominoval, tak nyní, v době chytrých telefonů téměř nelze přijít s něčím novým. A tak i o mobilu Lenovo Vibe Shot můžeme říci, že je naprostou klasikou, která má obdélníkový tvar, kterému dominuje pětipalcový displej. Čím se telefon celkově vymyká standardu, to je jednak zajímavá designová lišta v zadní části, kde je umístěný fotoaparát a také barevná škála tohoto modelu. Telefon si můžete pořídit v mnoha barevných variantách, kdy nejoblíbenější je Lenovo Vibe Shot červený. V přední části najdeme čočku sekundárního fotoaparátu, který je v době videohovorů a snahy fotit selfie také jednou z nezbytností, bez které se dnes jenom velmi těžko obejdeme.

Na celém těle logicky nechybí ani 3,5 jack pro připojení sluchátek, sekundární mikrofon pro hovory, najdeme zde také tlačítko pro regulaci hlasitosti stejně jako tlačítko určené k zamykání telefonu. Tímto už se ale opět dostáváme ke standardu, který jsme v souvislosti nejenom s telefonem Lenovo Vibe Shot zmínili výše.

Displej je tím nejlepším

Podívejme se na tu hlavním tedy centrální část mobilního telefonu Vibe Shot od Lenovo. Tím je zcela přirozeně jeho displej. Ten nadchne hned několika významnými přednostmi, které musíme i my sami pozitivně ohodnotit:

  • Velikost displeje je 5 palců
  • Rozlišení displeje je 1 920 x 1 080 pixelů
  • Displej nám umožní vybrat z řady režimů jeho nastavení

Daná nastavení se samozřejmě mohou týkat jak jasu, tak i vyvážení barev, stejně jako ochrany našich očí. Tím ale pozitiva displeje, které má Lenovo Vibe Shot, rozhodně nekončí. Za zmínku stojí také dotyková vrstva se zvýšenou citlivostí. Ta umožní nejenom velmi pohodlné, rychlé a přesné ovládání našimi prsty, ale výrazně podpoří také možnost ovládání třeba v rukavicích. Díky kombinaci kvalitního skla, kontrastu a super jasného režimu nebudeme mít s displejem u modelu Vibe Shot jakýkoliv problém ani na ostrém a jasném sluníčku.

Baterie je standardní

Problém mnoha současných smartphonů? Zcela jistě je to výdrž baterie. Ani zde rozhodně není patrná žádná výraznější změn a k lepšímu. I když obsahuje Vibe Shot baterii s kapacitou 2 900 mAh, je výdrž v podstatě klasická. Na druhou stranu připomeňme, že ta musí utáhnout vlastnosti Full HD displeje, stejně jako výkonný hardware, což se v konečném důsledku může jevit jako nadprůměrná výdrž. Té si lze naplno užívat samozřejmě až ve chvíli, kdy se rozhodnete pro různé ekonomické režimy. Na základě daného nastavení tak můžete počítat s tím, že v rámci standardu vám Lenovo Vibe Shot vydrží cca. 1 den, zatímco při ekonomickém provozu to již mohou být 2 – 3 dny. Záleží tedy na tom, jak moc aktivně bude smartphone využíván.

Co najdeme uvnitř balení Vibe Shotu?

Jak jsme výše lehce nastínili, Lenovo Vibe Shot má rozhodně hardwarovou výbavu, za kterou se nemusí stydět. Díky tomu telefon nejenom reaguje velmi svižně, ale dochází také k bezproblémovému spouštění aplikací, nebo ke stabilitě a rychlosti operačního systému. Problémem tak není třeba ani hraní náročnějších her, které díky pětipalcovému displeji s Full HD rozlišení dobře vyniknou. Zpět ale k tomu, co má telefon uvnitř. Co jistě zajímá nejvíce, to je:

  • 64bitový osmijádrový procesor Snapdragon 615
  • 3GB pameť RAM
  • 32GB interní paměť

To vše jsou parametry, které nás rozhodně nezklamou. K tomu přidejme také jistotu rozšíření parametrů, a to především uživatelské paměti. A to na základě možnosti využití microCD karty. S hardwarem souvisí také použitý operační systém. Telefon Lenovo Vibe Shot využívá jeden z těch nejoblíbenějších poslední doby. Jedná se o Android 5.1 Lollipop. A to logicky znamená možnost instalovat nepřeberné množství aplikací, doplňků, her a mnoho dalšího.

Co samozřejmě nechybí?

O předním i zadním fotoaparátu jsme se již lehce zmínili. Budeme-li konkrétnější, tak musíme říci, že ten primární nabídne nejenom rozlišení až 16Mpx, ale nabídne také unikátní laserové zaostřování. Lenovo Vibe Shot tak hravě nahradí i běžný fotoaparát na trhu. Zapomínat nesmíme ani na možnost natáčení videí. Jak těch klasických, tak i ve FullHD rozlišení, kdy i v tomto režimu je video plynulé, s věrným podáním barev.

Telefon vás nenechá ve štychu ani na vašich cestách. Ať už se chystáte kamkoliv, můžete využít GPS modul, který funguje naprosto rychle a spolehlivě. Jaký navigační software si stáhnete, to už je jenom na vás samotných. S těmi nejznámějšími vám však bude Lenovo Vibe Shot fungovat naprosto spolehlivě a bez problémově, rychle a také jednoduše. Není nic jednoduššího, než se na vlastní kůži přesvědčit.

A závěrečné hodnocení? Hledáte-li kvalitu, styl a pozitivní vlastnosti, je Lenovo Vibe Shot směr, se kterým chybu rozhodně neuděláte. Navíc potěší také svou pořizovací cenou, která jasně udává pozitivní poměr cena/výkon.

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

  1. Harry napsal:

    No, takže shruto – co je na tomto modelu od Lenova tak uchvacující? Jediné, co mě dostává do kolen je jeho cena. Od telefonu, který stojí přes 7k bych očekával trochu víc… Zajímalo by mě taky, zda Lenovo vyřešilo neustálý problém s přehřívám. Ještě jsem neviděl telefon, který se tak přehřívat (a to i ve stavu klidu), jak Lenovo. Osobně se domnívám, že na trhu jsou telefony lepší, za přijatelnější cenu – například Honory. Za mě telefony, které výkonem předčí ostatní. Navíc jsou to telefony dostupné všem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *