Rojek A 25

Rojek A 25 recenze vychází velmi pozitivně

Rojek A 25 recenze potvrzuje univerzálnost

Emisní třídy dnes najdeme i v oblasti kotlů na tuhá paliva. Cílem nás jako těch, kteří jimi topí, tak i cílem výrobců by mělo být to, abychom se v rámci jejich využívání dostali do co možná nejlepší emisní třídy. A to nemusí být zase až tak složité. Příkladem je naše Rojek A 25 recenze, která bude popisovat právě kotel, který je označován i jako BIO a která aktuálně spadá do páté emisní třídy. V tomto směru je to tedy takový kotel na trhu, který jako jeden z mála patří mezi skutečně velmi efektivní z hlediska minimální tvorby emisí.

Aby byla naše Rojek A 25 recenze skutečně kompletní a skutečně objektivní, musíme říci, také to, kam se vlastně daný kotel na tuhá paliva hodí. Může být využitelný jak v souvislosti s vytápěním našeho soukromého domu, tak může být použitý i na vytápění objektů komerčních. Zapomínat nesmíme ani na to, že tento automatický kotel nabídne možnost topení nejenom již zmíněnými dřevěnými peletkami, ale také uhlím. Pokud ho budeme využívat právě jako kotel na peletky, máme jistotu, že spadá do páté emisní třídy. V případě topení uhlím spadá do emisní třídy čtvrté, což je však také velmi pozitivní zpráva.

Naše Rojek A 25 recenze se zaměřuje i na výkon

Ano, právě ten je také velmi důležitou informací, kterou bychom neměli opomíjet. Jedná se o kotel, který nabídne regulovatelný výkon. V rámci této informace naše Rojek A 25 recenze uvádí, že daný výkon může být buď o velikosti 7,2, nebo až 28 kW. Výkon lze samozřejmě regulovat v obou situacích. Tedy při takových, kdy ho využíváme výhradně jako kotel na peletky o velikosti 6 – 10 milimetrů, stejně jako ho můžeme využívat na spalování hnědého uhlí s označením Ořech 2, které by mělo mít zrnitost 2 – 25 milimetrů. K tomuto je také určen. A to ať už jde o typ klasický, tedy Rojek A 25, nebo o typ označovaný jako BIO.

Zajímavé provedení kotle Rojek A25

Podíváme-li se na dané řešení ještě o něco blíže, je třeba se dotknout faktu, že tento automatický kotel nabídne zcela novou koncepci hořáku, díky čemuž lze využít mnohem lepších parametrů a možností celého tohoto kotle. Dané hořáky jsou umísťovány do spodní části celého kotle a fungují na zajímavém principu spodního podávání paliva. Taková možnost by se tak dala přirovnat ke vzniku žáru v kovářských dílnách. A právě tímto se tento kotel na tuhá paliva nechal inspirovat.

A když mluvíme o distribuci paliva, je jasné, že naše Rojek A 25 recenze nesmí zapomínat na fakt, že to je dodáváno zcela automaticky, a to šnekovým podavačem, přímo ze zásobníku. To rozhodně usnadní samotné používání s případné starosti, které by s ním jinam mohly být spojené.

Automatický kotel je samozřejmostí

Co tento kotel na peletky také nabídne, to je jistota automatického provozu. Jelikož má Rojek A 25 dostatečně objemný zásobník, není zkrátka nutné ztrácet čas jakýmkoliv přikládáním a podobnými kroky. Na co také nezapomínejme, to je i řada dalších výhod, jako je třeba:

  • Jednoduché a rychlé čištění
  • Několikadenní fungování v automatickém režimu
  • Automatická modulace výkonu

To vše přispívá k tomu, že se tento kotel na tuhá paliva hravě vyrovnává ve své jednoduchosti i jiným možnostem vytápění, které dnes na trhu existují. A když mluvíme o automatickém systému, neměli bychom samozřejmě opomenout ani fakt, že dostatečně velký zásobník na palivo, tedy na uhlí nebo pelety nabídne bezproblémový a plynulý provoz skutečně v řádech několika dní, bez jakéhokoliv našeho zásahu.

Inspirace u předchozích kotlů

Firma Rojek není v oblasti kotlů rozhodně žádným nováčkem. A tak je jasné, že naše recenze na kotel Rojek A 25 se musí dotknout i faktu, že samotná konstrukce, kterou tento kotel na peletky má, vychází z původních osvědčených konstrukcí, které nabídly třeba řady, jako byly Rojek PK. Zajímavostí u tohoto provedení je tedy třeba to, že je konstruován s vodním výměníkem až do samotné spodní části hlavního kotlového tělesa. To se pozitivně podepisuje hlavně na účinnosti přenosu samotného tepla. Jistotou je ale i masivní izolace z minerální vaty, která výrazně eliminuje jakékoliv tepelné ztráty, které by snad měly být spojeny se samotným pláštěm kotle. A jaký má tento automatický kotel na tuhá paliva? Jedné se o krycí plechy, u kterých nechybí ani vysoce kvalitní a odolný nátěr.

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *