Rovus Handy Heater

Když je potřeba vytopit určitou místnost, nemusí být nutně použito klasických radiátorů. Jedním z alternativních řešení je také produkt Rovus Handy Heater. Recenze, na kterou se podíváme, má za cíl zmapovat vlastnosti tohoto produktu a celkově odhalit jeho silné, stejně jako slabé stránky.

Co je to Rovus Handy Heater?

Začít je třeba tím, co to vlastně Rovus Handy Heater je. Jedná se o teplovzdušný ventilátor, který má za cíl vyhřát určitý konkrétní prostor. Vzhledem ke svým kompaktním rozměrům se jedná spíše o doplňkový zdroj topení, než jako o něco, co by bylo možné využívat jako alternativu ke klasickým ventilátorům. Označit se tedy dá v podstatě za přímotop, který ale oproti celé řadě jiných podobných produktů nadchne hlavně tím, že má velmi kompaktní rozměry. Když se podíváme konkrétně, jsou takové:

Ohřívač Rovus heater

Rovus Handy Heater je malé topení do zásuvky

 • Šířka: 16 cm
 • Výška: 18 cm
 • Hloubka: 10 cm

Samotný výrobce také uvádí, že v porovnání s běžnými přímotopy je Rovus Handy Heater mnohem úspornější. Znamená to tedy, že s menší spotřebou dodá více tepla, než jiné produkty na trhu. Je to dáno hlavně jeho provedením a materiály, stejně jako svým technickým zpracováním. Zde samozřejmě musíme říci, že vždy záleží na konkrétním klasickém přímotopu, se kterým je tento produkt porovnáván.
Prohlédnout na Datart.cz

Jak se Rovus Handy Heater používá?

Jedná se o elektrický výrobek, takže k jeho plnohodnotnému použití je pochopitelně třeba elektrická zásuvka. Vzhledem ke svým kompaktním rozměrům rozhodně dokáže zaujmout faktem, že není nutná žádná prodlužovací šňůra. Stačí jenom najít volnou zásuvku a do ní Handy Heater přímo zapojit. Právě pro tuto jednoduchost si mnoho lidí produkt oblíbilo. Hodnocení tohoto způsobu zapojení je často pozitivní, ale ne druhou stranu nezapomínejme ani na negativní reakce. Ne každý má ve své místnosti zásuvky umístěny tak, aby po zapojení teplo sálalo právě do prostoru, nebo aby byl tento výrobek dostatečně daleko od různých hořlavých předmětů. V mnoha domácnostech se tak lidé bez prodlužovaly zkrátka a jednoduše neobejdou. To je dobré mít na paměti.

Jakmile je Rovus Handy Heater zapojený, rozsvítí se v horní části digitální displej, na kterém se zobrazí teplota. Jedná se o klasický termostat a tak pomocí dvou tlačítek stačí jediná věc, a to teplotu nastavit. Rozsah teplot je poměrně velký. Jakmile je požadovaná hodnota nastavena, již stačí nechat přístroj pracovat. Jak jsme zmínili, jde o teplovzdušný ventilátor, který začne do místnosti ihned foukat teplý vzduch, který má za cíl celý prostor místnosti pochopitelně ohřívat.
Prohlédnout na Datart.cz

Konstrukce

Pokud se podíváme na to, jakou má Rovus Handy Heater konkrétní konstrukci, tak se jedná o přístroj, jehož základem je topné keramické těleso, které je doplněno plastovým krytem. Jak dokládají zkušenosti zákazníků, jedná se o plast kvalitní, který rozhodně nijak nemění své vlastnosti, pokud jde o vysoké teploty. Dále se produkt skládá také z termostatu. Na něm si lze nejenom nastavit teplotu, ale také pochopitelně dojde i k tomu, že jakmile je této teploty dosaženo, tak termostat vypne. Jakmile teplota v místnosti klesne, dojde k tomu, že čidlo a ventilátor opět sepnou.

Mimo to nesmíme opomíjet ani dvojici dalších tlačítek, které se nacházejí na horní části produktu a které také slouží k jeho správnému ovládání a k jeho správnému nastavení. Jedno tlačítko nese název Speed a je určeno k tomu, aby se ventilátor roztočil rychleji a tak byla konkrétní místnost vytopena v kratším časovém horizontu. Je vhodné tuto funkci použít ve chvíli, kdy se přijede do chladného bytu a je třeba zajistit rychlé teplo. Druhé tlačítko nese název Timer. I když termostat jako takový hlídá konkrétní teplotu a tu udržuje, mohou mít zákazníci potřebu toho, že chtějí svůj Rovus za určitý čas vypnout. A k tomu poslouží právě toto zmíněné tlačítko, pomocí kterého se prostřednictvím displeje jednoduše naprogramuje doba, za kterou bude vypnutý.

Kde se dá Handy Heater použít?

Podle výrobce je určený na vytápění, spíše tedy to doplňkové, v různých místnostech. Není problém použití v místnostech obytných, jako jsou třeba obývací pokoje, dětské pokoje, nebo také ložnice. Výrobce však uvádí, že může být využití třeba i k vytápění garáže, nebo také kůlny, popřípadě jiných nebytových prostor.

Když se podíváme na informace o tom, co říkají na využití a použitelnost objektivní recenze vlastníků, tak je třeba říci, že s použitelností to není zase až tak dokonalé, jak se uvádí v produktovém listě. Vzhledem ke kompaktním rozměrům, je třeba počítat s tím, že na velké místnosti jeden jediný Rovus Handy Heater rozhodně nestačí. Jak uvádějí zkušenosti, na klasickou místnost je doporučováno mít jich raději více. Kde je ale pozitivně hodnocen, to jsou prostory, jako je třeba koupelna, nebo toaleta. Pokud zde není nijak řešeno vytápění, tak vzhledem k malému prostoru může právě zde pomoci. Navíc zaujme i možností snadného umístění do zásuvky, díky čemuž nezabírá téměř žádný prostor. Když se podíváme na několik jeho parametrů, tak musíme říci ještě toto:

 • Nastavitelná teplota je od 15 do 32°C
 • 12hodinový časovač
 • Umístění do pouze zásuvky

Cena ohřívače Rovus Handy Heater

Malý přímotop do zásuvky RovusOpět je dobré podívat se na porovnání s klasickými přímotopy, které dnes na trhu existují. Ty sice nejsou tak malé, a pokud jde o design, nejsou natolik povedené. Na druhou stranu ale zcela jasně platí, že když se podíváme na jejich ceny, jsou podstatně nižší. Suma, za kterou je prodáván právě Rovus Handy Heater je totiž necelá tisícikoruna, což je na celkem malý přímotop poměrně dost. Na druhou stranu mu nahrává právě jeho kompaktní design. Říci je třeba také to, že s ohledem na cenu jeho výkon přece jenom není tak dobrý, jako když ho porovnáme s přímotopy za stejnou cenu, které jsou podstatně větší, a je možné o nich říci, že si poradí i s větší místností.

Vyplatí se topení s Rovusem?

I když výrobce láká na množství tepla a nízkou spotřebu, stále mluvíme o tom, že se jedná o přímotop. A s tím souvisí také jeho spotřeba. Pokud má některá z rodin v plánu využívat ho jako alternativu klasického vytápění, je třeba říci, že ekonomicky se zaručeně nevyplatí. Na druhou stranu, pokud je cílem jenom přitápět v koupelně nebo na toaletě, tak to není zase až takový problém. Jak proto, že místnost vytopí dobře, tak i proto, že tolik elektrické energie zase spáleno nebude.

Lákadlem produktu jsou potom zcela pochopitelně hlavně jeho kompaktní rozměry, což je jedno z největších pozitiv. Díky tomu není nutné jeho využití jenom doma, ale lze ho vzít třeba i kamkoliv na cesty. Opět ale připomeňme, že spíše jenom jako doplňkový zdroj tepla na podzim a na jaře. Na plnohodnotné vytápění během zimy rozhodně není.

Rovus Handy Heater
 • Malá spotřeba
 • Jednoduché ovládání
 • Automatické vypnutí
AKČNÍ CENA!
Malý přímotop do zásuvky Rovus

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

 1. titlbach napsal:

  Lidi než tohle , kupte si svíčku 🙂
  Ta vás vyjde levněji
  JE TO PODVOD

 2. MILAN PĚKNÝ napsal:

  Tento ventilátor jsem koupil na ALIEXPRESU -NEKUPUJTE TO jsou to vyhozené peníze

 3. Gusta napsal:

  To jsme radi ze Vam vyrobek vyhovuje a ze jste s nim moc spokojena. Vyndejte si laskave hlavu z pr.ele a neoblbujte lidi.

 4. Marie napsal:

  Mě vyhovuje a jsem s ním moc spokojená.

 5. Marek napsal:

  Už proto že je to tak maličký,to nemuže vyhřát vůbec nic i kdyby se to rozžhavilo do běla😃

 6. Libuše CHYTILOVÁ napsal:

  Koupila jsem draho cca 800,-.Musela jsem vracet.Nevyhřál ani WC.Maximálně do 10 cm cítíte teplo,pokud to fouká přímo na váš.Spodní strana musí být volná,ale nikdo nepřemýšlel nad zàsuvkami nad zemí.I když by člověk chtěl dát prodlužku,tak kam ji umístit?Stačí pouze najmout na stranu a už se vypne.Proboha,jak mohou v televizi říkat,jak to vytopí místnostPo vrácení jsem za stejnou cenu koupila klasickÿ stojací topidlo s ventilátorem i termostatem.Nekupujte,je to klamavá reklama.

 7. Jirka napsal:

  Zdravím. Na rozdíl od předchozích mé očekávání to celkem splnilo. Od inzerovaných 350W (změřených jen 280W) lze přece očekávat jen nějaký výsledek. Na vytápění jako takové nesmysl. Na přitopení dobré. Jen chybka v termostatu – nevypíná (závada) a nepamatuje si předchozí nastavení.

 8. Petr napsal:

  Také naprostý souhlas se všemi předešlými komentáři,zbaštil jsem to i s navyjákem.Zapnul jsem ten zázrak v malé místnosti na chatě 7 m čtverečných,kde bylo 5 st. a když jsem se po 5 hodinách přišel ohřát,hle stále 5 st. ale co alespon to ohřeje zmrzlé ruce.Prostě dobrej podvod.

 9. Pavel Rybka napsal:

  „Úspornost“ zařízení nespočívá ve vyšší účinnosti, protože přeměna elektřiny v teplo probíhá se 100% účinností (pokud zanedbám vyrobený hluk, který prý není zanedbatelný), ale ve velmi nízkém příkonu=výkonu. Nevytopit je úsporné, ale nijak překvapivé.

 10. Petr napsal:

  Absolutní podvod,nepřitopí to ani o jeden stupeň.Testovali jsme přístroj po dobu jedné hodiny až třech hodin na oba výkony.Po třech hodinách se teplota z počátečních 18 st.zvedla ona 18,5 stupně,což je tragédie.V reklamě slibují za pár minut přitopení o několik stupňů,a to ve větších místnostech,jako je např.dílna,což je pohádka a fikce.Parametry přístroje jsou toho důkazem,nelze v místnosti o 13 metrech čtverečních zvednout teplotu o např.o 5 st.Peníze vyhoďte oknem a budete na tom lépe,odpadnou vám starosti s přebíráním balíku,atd.Přístroj nefunguje jak má,a vrácení peněz se budete těžce domáhat.

 11. Petr napsal:

  Naprostý souhlas se všemi předešlými komentáři.Jako elektrikáře mne vždy rozesměje ten nastrčený a zřejmě dobře zaplacený dobrosrdečný pán co má v dílně 2stupně a po zapnutí tohoto zázraku může za 10minut v pohodě pracovat.Ano je to možné pokud má dílnu dobře zaizolovanou a velkou tak1x1m.Prostě opět další podvod na lidi,ovšem jak bohužel říká zákon nadsázka je v reklamě povolena.Legálně povolení šmejdi.NEKUPOVAT!!!!

  • Petr napsal:

   Přesně tak,plně vám dávám za pravdu,existuje ještě jedno diskuzní fórum,ale tam se zobrazují pouze kladné příspěvky,záporné mažou,napsali jsme tam dva,a ani jeden nezobrazili,sami si totiž určují koho ano a koho ne,proto je tam 100% spokojenost.Já teď s nimi „bojuji“ o vrácení peněz,a to telefonicky.Uskutečnil jsem 4 telefonáty a z toho mi ve čtyřech lhali,pokaždé jiný pracovník.Nejvíce jsem se nasmál když mi řekli že přístroj špatně používám,že prý ho musím mít pár centimetrů od těla abych cítil teplo(v reklamě ho mají herci 2 metry od sebe a vedrem se málem potí)tak mě napadlo že bych musel mít zásuvku v pr—li,a to jsem jim také podobně řekl.Vrácení peněz je jedno velké martirium,jenom lžou a mění termíny a datum a argumenty.Nic od nich nebrat,naletěl jsem na klamavou reklamu.

 12. M.T. napsal:

  Fyzikální zákony se nenechají oblbnout ač se reklama snažį je vyvrátit sebevíc. Kilowatthodiny se dodat musí. Takže je daleko levnější kouplt klasický horkovzdušný ventilátor do 500kč a máte opravdu vytopeno, nepotřebujete prodlužku a navíc to máte v létě jako ventilátor.

 13. Pavlína napsal:

  Lidi nekupujte to. Souhlasím s předchozími pány. Sice to nemáme, ale s manželem jsme počítali, zda to vyhřeje a kolik to zblajzne e.energie. Schroupe to zhruba 1200,-1300,- stovek měsíčně. Je to jako fen. Pokud ho máte, můžete vyzkoušet, co vám vytopí.

 14. Martin napsal:

  Mam ten krám a víc to svítí než hřeje na vytápění místností zapomeňte + ten větrák v něm strašně hučí – vyhozený peníze

 15. Martin Mentor napsal:

  Umím si představit, že „vytopí“ velmi malý prostor na pocitovou teplotu. Tak malé topidlo prostě a logicky není schopné vytopit, např. dílnu, jak uvádí najatý herec. Z teploty cca 10 st na teplotu 20 st. to prostě nezvládne ani za týden. Leda, že byste si předem zateplili vytápěný prostor 20 cm izolace kolem zdí, podlahy a na strop 40 cm…a potom možná. Podle mého názoru se jedná o klamavou reklamu. Měli by provést měření v čase a daném prostoru, jinak jsou tvrzení najatých herců na nic.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *