Samsung Galaxy J5

Váháte? Samsung Galaxy J5 Duos v provedení Gold přesvědčí o koupi

Samsung Galaxy J5 recenze vyšla pozitivně.

Společnost Samsung jistě nemusíme nijak zvlášť a detailně představovat. Dnes patří v oblasti elektroniky, ale i v oblasti smartphonů mezi poměrně výrazného hráče na našem trhu. A s tím souvisí také fakt, že jedním ze zajímavých mobilů je Samsung Galaxy J5, který bychom mohli zařadit do takzvané oblasti střední třídy, kde se ceny pohybují zhruba okolo 5 000. A protože právě tento model patří mezi nejvyhledávanější, nesmí chybět objektivní Samsung Galaxy J5 recenze.

Tělo plastové ale sklo tvrzené

Pokud se podíváme na samotné tělo tohoto telefonu, musí naše Samsung Galaxy J5 recenze primárně upozornit na to, že tělo tohoto mobilního telefonu je samořezně plastové. Na druhou stranu jde o plast kvalitní a tak se není třeba obávat jakýchkoliv problémů. Základem těla je logicky také displej, který nabídne velikost přesně 5 palců. Jde samozřejmě o displej dotykový, s kvalitním sklem tvrzeným sklem.

Co v rámci těla nesmíme opomenout, to je samozřejmě také trojice tlačítek, stejně jako mřížka reproduktorů, stejně jako třeba čelní kamera, prokmity senzor, nebo přisvětlující LED dioda. To vše obsahuje tělo mobilu Galaxy J7, a to ať už ho pořídíme v jakémkoliv provedení, jako je například zajímavá a elegantní varianta Gold.

Na Slovensku koupíte Galaxy J5 levněji, využijte zľavový kód hej!

Samsung Galaxy displej

O tělu přístroje bylo napsáno to hlavní, a tak se můžeme přesunout na to nejdůležitější. Tím je rozhodně samotný displej. Pětipalcová velikost nabídne poměrně slušné rozlišení, a to konkrétně 720 x 1280 pixelů. Aby bylo naše hodnocení telefonu Samsung Galaxy J5 kompletní, připomeňme, že se jedná o takzvaný Super AMOLED displej s tvrzeným sklem, který z mobilu Samsung Galaxy J5 Duos vytváří produkt, který se vyznačuje hlavně přesným a špičkovým barevným podáním. Podobné technologie displejů se dnes využívají i u lepších mobilů na trhu. A zde jsme stále ve střední třídě. Drobným negativem je to, že jas displeje nenabídne automatickou regulaci. Jinak ale rozhodně nezklame.

Hardwareová výbava Samsungu J5

Naše Samsung Galaxy J5 recenze pokračuje, a to konkrétně tím, co najdeme v samotném těle daného telefonu. Procesor nabídne čtyři jádra Cortex A53 s maximálním taktem 1,2 GHz. Drobným zklamáním může být menší operační paměť, jelikož v tomto případě využívá Samsung Galaxy J5 Dual jenom 1GB, což sice může stačit na běžné aplikace, ale v případě náročnější práce můžeme očekávat zpomalení. Menší je také vnitřní kapacita disku, a to zhruba o velikosti 1,5 GB. Problémem však není její rozšíření pomocí paměťové karty.

Užijte si zvuk i konektivitu

Že se Samsung Galaxy J5 Duos Gold, ale i jakákoliv varianta tohoto telefonu stane neocenitelným pomocníkem kdekoliv, to zajistí i bohaté konektivita. V rámci ní není problém využít třeba konektivitu spojenou s:

  • Wi-FI
  • LTE
  • NFC
  • Bluetooth

V tomto ohledu tedy daný model rozhodně nezklame, jelikož hravě strčí do kapsy své konkurenty, a to v rámci i mnohem lepší třídy. Jelikož jsme se dotkli také oblasti zvuku, zde je možné připojení sluchátek, které však nejsou součástí balení. Nijak pozitivní nemůže být naše Samsung Galaxy J5 recenze v oblasti integrovaných reproduktorů. Pro klasické využití nezklamou, ale pro plnohodnotný a velmi dobrý poslech hudby zkrátka nejsou. Na druhou stranu stále pamatujme, do jakého segmentu tento mobil s označením Dual spadá.

Baterie nezklame

Co je slabinou současných smartphonů? Rozhodně baterie. Zde musíme být opět pozitivní. J5 Hravě zvládne plnohodnotné používání mobilu po dobu dvou dnů, a to na jedno jediné nabití. Samozřejmostí může být i dlouhá doba výdrže ve chvíli, kdy využíváme i řadu dalších funkcí, jako je třeba GPS modul. Ten je také naprostým standardem, který je spojený s faktem, že telefon najde přesnou polohu, navede nás do cíle, stejně jako bude možno naplno využívat i řadu dalších aplikací, které tento modul vyžadují.

Ideální volba

Co jsme ještě nezmínili? Že telefon Samsung Galaxy J5 Duos v provedení Gold i jiném nabídne také operační systém Andoid 5.1.1. Lollipop, který rozhodne nezklame. A to jak stabilitou, tak i možnostmi. Pokud tedy hledáte kvalitní mobilní telefon za cenově přijatelnou cenu, můžete si být jisti tím, že tato volba vás zcela určitě nezklame. A to ani tím, že k dispozici budete mít také několik bonusových aplikací, které se automaticky zaměří jak na bezpečnost vašeho telefonu, tak i na jeho čistou. I proto je v této cenové hladině Samsung se svým mobilem doslova nepřekonatelný a proto naše recenze na Samsung Galaxy J5 musí končit jak jinak než pozitivně.

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

  1. Kaška napsal:

    Podle takovéto,nebo podobné recenze jsem si SAMSUNG J5 vybrala.Zpočátku fungoval skvěle,po čase se začalo objevovat,že pamět‘ je plná.Začalo se to objevovat sem tam,ted‘ už musím čistit a odstraňovat každý druhý den.Hry nehraji vůbec a mnou stažené aplikace mám 3,ZÁCHRANKA,WhatsApp a Wish.Kdybych si chtěla stáhnout třeba hodiny na plochu,naskočí upozornění,že mám smazat aplikace,které nepotřebuji.Jinak fotkama zahlcený mobil nemám,Většinu hned všechny přeposílám na počítač.Nejdřív jsem vyzkoušela částečné obnovení,pak i tovární nastavení,ale je to pořád stejné.Už jsem z toho na nervy.Dělají to všechny samsungy J5,nebo je problém jenom v mém mobilu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *