Svět zdraví

Svět zdraví - konzultace hubnutíKdo chce zhubnout, nebo chce zlepšit svou kondici, či zapracovat na svém zdraví, ten může vše zvládnout sám, nebo může využít pomoci odborníků. Kdo se vydá cestou druhou, jistě najde společnost, která má obchodní název Svět zdraví. Za tím stojí akciová společnost Sunkins.

Jak Svět Zdraví vlastně funguje?

Když se v naší recenzi podíváme do historie, tak je třeba říci, že Svět zdraví oficiálně vznikl v roce 2010. Právě v této době se totiž spojil Josef Hůla, samotný zakladatel konceptu, s panem Petrem Fořtem, který je uznávaným odborníkem na výživu. A tímto krokem Svět zdraví oficiálně vznikl. S tímto datem, je spojena také Komplexní nutriční typologie. Unikátní koncept, na kterém celý princip pomoci lidem hubnout stojí.

Pobočky po celé republice

Svět zdraví začínal jenom s jednou pobočkou, zatímco aktuálně je třeba říci, že má pobočky po celé České republice. Když se podíváme na několik čísel, je třeba říci, že se jedná nejenom o velkou firmu, ale i firmu, která klientům umí skutečně pomoci. Stačí se podívat na tuto charakteristiku:

 • Celkem je k dispozici 95 poraden Svět zdraví
 • Aktuální počet specialistů na hubnutí je 220
 • Svět zdraví pomohl klientům zhubnout dohromady přes 453 000 kg

Široká paleta služeb

Jak už zaznělo v úvodu naší recenze, Svět zdraví se dokáže specializovat na různé požadavky klientů. A tomu odpovídá i nabídka dostupných služeb. Prioritou je samozřejmě snaha pomoci lidem v hubnutí. A zde přichází na řadu i ona Komplexní nutriční typologie, založená na kombinaci správné stravy, které umí přinést kýžený výsledek. Stejně tak patří mezi dostupné služby možnost sestavení výživového plánu, který pomůže ke zlepšení zdraví a hlavně kondice člověka.

Svět zdraví je ale i velkým specialistou na výživu. Nikoliv jenom v souvislosti s hubnoucími plány. Má také určené specializace, které se mohou zaměřovat na stravování dětí, na stravování sportovců, ale třeba i na stravování lidí s cukrovkou. Opomíjet nelze ani sestavení a doporučení zdravého jídelníčku, který bude respektovat současné trendy a bude spojený s udržením současné váhy.

Nejenom klasické konzultace

Různých poraden, které jsou zaměřené na hubnutí, je po celé České republice celkem dost. Svět zdraví však přichází s unikátním přístupem i v tom, že nenabídne jenom běžné konzultace. Služby zahrnují také základní diagnostiku, která je provedena na přístroji Tanita, který dokáže určit přibližné složení lidského organismu. Dále je využíván i program pro metabolickou diagnostiku KNT, který je založen na zkušenostech, znalostech a doporučeních pana Petra Fořta, jakožto jednoho z nejznámějších výživových poradců.

Svět zdraví nabízí i biochemický rozbor krve, který přidává k již zjištěným informacím další, které jsou ve výživovým plánu zohledněny. V hubnutí má však na úspěchu velký podíl i psychika, proto dojde také k vyšetření celkového stresového zatížení organismu, a to s využitím přístroje Max Pulse. Vše je zakončeno i takzvaným trombofilním testem, který souvisí s genetikou a s tím, zda daný klient nepatří v rámci této oblasti do možné rizikové skupiny.

Svět zdraví disponuje celou řadou odborníků

V pozadí této společnosti nestojí jenom zmíněný odborník na výživu RNDr. Petr Fořt, Csc. Opomíjet nelze ani celou řadu dalších známých jmen jak z oblasti výživy, tak z oblasti zdraví. Je to třeba MUDr. Ondřej Nývlt, jehož předchozí zaměstnání bylo spojeno s pražským IKEMem nebo se známými farmaceutickými firmami. Jedním z expertů je také MUDr. Petr Lošan, který je ředitelem společnosti Genetika Plzeň, díky čemuž je považován za hlavního garanta v oblasti testování. Výčet dalších jmen už jenom stručně:

 • Lenka Řehořková – Oblast vnitřního lékařství
 • Jiří Grim – Internista a onkolog
 • Monika Bartolomějová – Rozvoj a výzkum

Opomíjet nelze ani jméno Ivana Macha, CSc., který je autorem řady odborných publikací a aktuálně se zabývá školením a certifikací odborných poradců. A to s cílem, aby měly potřebné znalosti určené k tomu, aby mohli nejlépe poradit příchozím klientům.

Nejenom služby, ale také produkty

Svět zdraví není spojený jenom s nabídkou služeb v oblasti hubnutí a zdravého životního stylu. Nelze opomíjet ani to, že mateřská společnost Sunkins nabízí i řadu produktů, které mají klientům pomoci. Zde je třeba zmínit jedno negativum konceptu, které je založeno na tom, že klientům mohou být tyto produkty záměrně doporučovány. Vzhledem k jejich cenám se nejedná o úplně nejlevnější doplňky stravy. Nelze jim upřít určitá pozitiva, ale zároveň je třeba říci, že zhubnout lze i bez nich.

Samotná charakteristika produktů, které jsou na pobočkách nabízeny, by se dala shrnout do čtyř kategorií. A to podle toho, co je cílem daného klienta. Zda je to spalování tuků, zdravý životní styl, správná výživa, nebo prevence před nemocemi. Dané řady mají i svá obchodní označení, a to konkrétně takto:

 • Pure
 • Pharm
 • Burn
 • Smartfood

Kromě možnosti jejich nákupu přímo na pobočkách existuje i varianta jejich nákupu online. A to prostřednictvím eshopu Svět zdraví, který nabízí veškerý sortiment z daných kategorií, který je doplněný také o produkty z oblasti kosmetiky, sortimentu pro dům, sport a zahradu, ale i ze sortimentu jídel a nápojů.

První konzultace hubnutí s odborníkem za lákavou cenu

Důvodem, proč se stává Svět zdraví tak populární, je i to, že samotná cena konzultace není nijak vysoká. Tedy pokud mluvíme o úplně první návštěvě, která má klienta pochopitelně nalákat k vyzkoušení. Cena první konzultace jen opravdu příznivá a vyjde jenom na 200 korun českých. Tato návštěva trvá zhruba 1 hodinu a během ní dochází nejenom k vyslechnutí klientů, ale dojde během ní také k provedení těch vyšetření, které jsme uváděli výše.

Pokud jde o další konzultace, je třeba říci, že mohou být také zpoplatněny, stejně jako mohou být spojeny i s nabídkou jednotlivých produktů, které mají za cíl klientům pomoci, a to za celkem vysokou cenu. Samozřejmostí je, že první návštěva je nezávazná a pokud se klient v budoucnu již nedostaví, neplynou z toho pro něho žádné sankce. Pokud se Svět zdraví rozhodne navštěvovat pravidelně, tak se ukazuje svým konzultantům nejprve jednou týdně a potom k nim chodí zhruba jednou za tři týdny. A to na základě výsledků, kterých bylo dosaženo.

Novinka v podobě Indexu hubnutí

Služby se stále vyvíjejí a inovují. Jednou z posledních novinek je takzvaný Index hubnutí. Jde o metodu založenou na vyšetření, které by mělo člověku říci, proč vlastně přibírá, jaké jsou k tomu důvody a co naopak dělat, pokud je jeho cílem snaha váhu eliminovat.

Vše je spojeno s biochemickým rozborem krve, který je zaměřený primárně na informace o lidském metabolismu. Dále je Index hubnutí prospěšný i v tom směru, že dokáže odhalit případné zdravotní problémy, nebo může určit, zda je člověk v rizikové skupině. Když jde o čtveřici hlavních nemocí, o kterých mluvíme, tak se jedná o tyto:

 • Metabolický syndrom
 • Diabetes
 • Inzulinová rezistence
 • Kardiovaskulární problémy

Cílem je hubnutí, které bude trvalé

Unikátem je určitě přístup stavící na nutriční typologii. Ta je spojena s možností získat ucelené informace o tom, jak na tom člověk je, co by měl jíst a čem by se měl vyhýbat. Svět zdraví tedy není místem, kde by byl klient tlačen do drastických redukčních diet. Je tomu přesně naopak.

Jedná se o místo, kde můžete konzultovat zdravý dietní jídelníček.

Jeho dodržování je spojeno s úbytkem, který bude pomalejší a pozvolný, ale zároveň to bude úbytek, který bude trvalý.
ketodieta pro ženy

Je Svět zdraví dobrou volbou?

Vzhledem k tomu, že první konzultace stojí 200 Kč, určitě ano. Lze tak získat nejenom informace o zdravotním stavu, i o stavu organismu. Je možné získat i informace o tom, jak se stravovat a co dělat, aby šly kilogramy skutečně dolů. V tomto může být Svět zdraví dobrým pomocníkem, hlavně pro ty neznalé. Stejně tak může být dobrou volbou pro toho, kdo potřebuje pevnější režim, dohled, stejně jako motivaci. A je jasné, že málokdo bude chtít zklamat a poslouchat výtky.

Na druhou stranu je třeba říci, že konzultace něco stojí, s čímž je třeba počítat. Co však může být rizikem, to je využívání široké škály produktů. Sice nejsou povinné, ale doporučovány jsou poměrně aktivním způsobem. Vzhledem k jejich ceně a velkému odběru se daná cesta za dokonalou postavou už nemusí tak vyplatit – pokud jde o stránku finanční.

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *