Ecoegg - recenze vajíčka do sušičky

Praní je bezesporu jednou z nejčastějších činností, které v domácnosti děláme. Pokud máte děti, intenzita zapínání pračky a sušičky se rapidně zvyšuje. Pokud prádlo vyperete a vlastníte také sušičku, můžete si pomoci moderní pomůckou s názvem Ecoegg. Jedná se o malé vajíčko, které vložíte do sušičky prádla a získáte hned několik výhod, kterých byste bez vajíčka nedosáhli.

Co všechno vajíčko do sušičky umí?

Největším lákadlem je pravděpodobně zkrácení doby sušení prádla. Všichni pospícháme, a tak často není čas na to, abyste čekali, než se prádlo vysuší. Častokrát se tak stane, že pospícháte na schůzku, ale prádlo ještě není suché a vy potřebujete vysušit další várku oblečení. Časová úspora je zkrátka vždycky ku prospěchu věci. Navíc šetříte energii a peníze, kratší sušící program spotřebuje méně elektriky. Sušící vajíčko Ecoegg dokáže zkrátit dobu sušení prádla až o 28 %. To ale není jediná výhoda sušícího vajíčka. Vajíčko zajistí měkčí a voňavější prádlo, takže si nemusíte lámat hlavu s tím, jaký prostředek na praní použít, aby bylo prádlo voňavé.

Úspora která překvapí

Eco egg vajíčko do sušičkyMnoho lidí to neví, ale sušička prádla je jeden z energeticky nejnáročnějších spotřebičů v celé domácnosti. Funkce sušícího vajíčka je jednoduchá, v průběhu sušení se převaluje v sušičce a odděluje od sebe jednotlivé kusy oblečení. Toto rozdělení má za následek to, že se každý kus prádla jednoduše a efektivně vysuší a prádlo dohromady netvoří těžkou masu mokrého prádla, která se velice těžko vysouší. Díky pohybu vajíčka v bubnu se prádlo soustavně provzdušňuje a sušení díky Ecoegg vajíčku je tak kratší až o neuvěřitelných 28 %. Pokud jste museli prádlo sušit celou hodinu, s použitím vajíčka zkrátíte čas sušení na 42 minut. Pokud perete dvakrát týdně, je to rozdíl 36 minut. Třicet šest minut, kdy sušička nemusí běžet a vy šetříte peníze za energii.

Měkké a voňavé prádlo

Vajíčko na sobě má malé výrůstky, které prádlo v sušičce jemně masírují. Při pohybu v bubnu sušičky se tak vajíčko překuluje a naráží na jednotlivé kusy prádla, díky tomuto „masírování“ bude prádlo po vytažení ze sušičky měkčí. Zároveň se ale o oblečení nemusíte bát, výstupky jsou decentní a jsou vyrobeny tak, aby nesnížili kvalitu žádného materiálu. Měkčího prádla jste tak schopni dosáhnout bez využití jakéhokoli chemického změkčovadla.
Prohlédnout v e-shopu

Jestliže se ptáte, jak může mít vajíčko vliv na vůni prádla, máme pro vás jednoduchou odpověď. Voňavé tyčinky. Přesně tak, uvnitř vajíčka se nachází dermatologicky testovaná hypoalergenní voňavá tyčinka, která obsahuje kvalitní a velice příjemně vonící esenciální oleje. Vůně z esenciálního oleje se v průběhu sušení uvolňuje do prádla a po vysušení je každý kus prádla naplněn příjemnou vůní. K dostání jsou dvě aromatické varianty, bavlna a jarní květ. Pokud o vůni prádla dbáte již při praní a nechcete vůni prostředku na praní přebít, můžete si také zakoupit variantu bez vůně.

Vůně která okouzlí

Vůni suchého prádla zajišťují voňavé hypoalergenní tyčinky. Jedna voňavá tyčinka vydrží v průměru 10 sušení. Pokud se vám tedy stane, že prádlo už po sušení nevoní, měli byste tyčinku vyměnit. Jednoduše stačí otevřít vajíčko a vyměnit starou tyčinku za novou. Ta vám vydrží na dalších 10 sušení. Tyčinky zakoupíte v balení po čtyřech, takže s jedním balením máte vystaráno na 40 sušení.

Tyčinky mají hned několik výhod, které vás určitě potěší. Tyčinky neobsahují žádné škodlivé látky, takže jsou naprosto šetrné k životnímu prostředí. Cenově jsou velice příznivé a neznáme lepší způsob, jak za přijatelnou cenu provonět a změkčit sušící se prádlo, a ještě díky Ecoegg sušícímu vajíčku ušetřit množství financí za ušetřenou energii. Pokud máte citlivou pokožku, vůbec se nemusíte bát, tyčinky neobsahují žádné dráždivé látky ani alergeny, takže jsou tyčinky opravdu pro každého. Spousta lidí nerada využívá chemii, je neekologická a může mít negativní dopady na zdraví. Voňavé tyčinky odvedou stejnou práci, jako klasická chemická změkčovadla a vonné prostředky, ale bez negativních dopadů na zdraví a stav naší planety.

Pokud perete větší množství prádla nebo perete pro velké množství lidí není problém využít vajíček více. Například v hotelech jistě ocení měkké a provoněná prostěradla a povlečení, které byly usušeny nenáročnou a ekologickou cestou.

Ecoegg nabízí mnohem více

Jestliže se vám systém sušení pomocí vajíčka Ecoegg zalíbil, rozhodně se poohlédněte také po dalších produktech značky Ecoegg. Kromě sušení prádla tak můžete také prát s pracím vejcem. Při praní tak můžete vyměnit klasické chemické prostředky za ekologickou náhradu, která je dermatologicky testovaná, šetrná k citlivé pleti, životnímu prostředí a krásně voní. Zároveň je ale vajíčko velice účinné proti špíně, bílé prádlo zachová dlouhodobě bílé a ani s barevným prádlem není žádný problém.

Kromě vajíček můžete zakoupit také tablety, které umožní vyčistit vaši pračku od zbytků špíny a pracího prádla, takhle jednoduše můžete udržovat svou pračku v perfektním stavu. Využít můžete také ekologický odstraňovač skvrn, který dokáže odstranit nepříjemné skvrny i bez využití agresivní chemie.
Prohlédnout v e-shopu

Ekologický a šetrný životní styl

Jestliže to s životním prostředím myslíte vážně, je toho mnohem více, co můžete zakoupit. Například ekologicky šetrné prostředky na znečištěné povrchy, kvalitní bambusové utěrky, které jsou opakovatelně použitelné, takže na všechno nemusíte používat papír. Zakoupit můžete také osvěžovač vzduchu, který funguje na bázi éterických olejů, je toho zkrátka opravdu hodně. Jedno je však jisté, účinné a ekologické prostředky v ničem nezaostávají za těmi chemickými. Ty ekologické, ale mají nespočet výhod, nejen vzhledem k vašemu zdraví, ale k celé planetě. Proč to tedy nezkusit jinak, když je tu možnost zachovat se šetrně a zároveň se nemusíte v ničem omezovat, vše funguje stejně dobře nebo ještě lépe než klasická chemie.

To ale stále není všechno, sušící vajíčka Ecoegg mohou být pouze vstupní branou k vytvoření šetrné domácnosti. Začít můžete šetrnějším sušením, které nevyužívá agresivní chemii, šetří peníze a zároveň vám poskytuje mnoho dalších výhod, včetně krásné vůně a změkčení prádla. Pokračovat tak můžete na ekologické praní, vajíčka totiž mají svou alternativu jak pro praní, tak pro sušení. Vyměnit pak můžete další chemické látky, které používáte v domácnosti za jejich ekologické alternativy.

Proměna vaší domácnosti pak může skončit třeba u disku pro uchování čerstvosti potravin, který prodlužuje životnost ovoce a zeleniny. Disk totiž absorbuje ethylen, který urychluje proces stárnutí ovoce. Takže když disk pohlcuje ethylen, životnost ovoce a zeleniny je značně prodloužena. Člověk pak má více času na to, aby potraviny zkonzumoval a nemusel je zbytečně vyhazovat, protože odpad je potřeba omezit.

Začněte využívat Ecoegg a ušetřete

Cest k ušetření je mnoho. Skvělé na tom je, že šetrné prostředky často ušetří i vaši peněženku, takže neplatí, že šetrný postoj k životu je finančně náročnější, ba naopak. Zkuste to se sušícím vajíčkem Ecoegg a uvidíte rozdíl. Prádlo bude skvěle usušené, voňavé, měkké a vysušené skoro o třetinu rychleji. Spočítejte se, kolik tak ročně ušetříte a zjistíte, že být šetrný se opravdu vyplatí. Stačí začít a nebát se trošku změnit svůj přístup a zavedené návyky. Občas si nakoupíte šetrné prostředky třeba z internetu a máte zásobu, která vydrží, je funkční, výhodná, ekologická, a ještě vám ušetří něco z vaší peněženky. Začněte ještě dnes.

EcoEgg vajíčko na sušení prádla
  • Sníží energetickou náročnost sušení
  • Prádlo krásně provoní
  • Změkčí sušené prádlo
již od 370 Kč
vajíčko pro lepší sušení prádla

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

  1. vajíčka do sušičky napsal:

    Dozvěděla jsem se, že pokud mám pračku i se sušičkou, nejsou vajíčka při sušení vhodná. Můžu alespoň používat náplně do vajíčka – tyčinky při sušení? Děkuji za zprávu Hašková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *