Wobenzym - recenze, složení a zkušenosti

V záplavě různých doplňků stravy existují i produkty, které jsou volně dostupné, a zároveň spadají i do kategorie léčivých přípravků. A jedním z takových je i lék Wobenzym. Recenze tohoto produktu bude obsáhlá, jelikož je skutečně unikátní. A to hlavně s přihlédnutím k tomu, co dokáže.

Co Wobenzym obsahuje?

Právě jeho složení je celkem zajímavé, jelikož se jedná o směs speciálních enzymů. Jde o speciální látky, jejichž účinnost byla dokonce ověřena a také potvrzena jak rozsáhlým výzkumem, tak i řadou klinických studií. Navíc je unikátní složení potvrzeno i praxí, která v souvislosti s tímto produktem trvá již více než 50 let. Pokud se máme podívat na konkrétní složení, musíme říci, že jsou v něm látky, které nejsou nijak výrazně známé. Jde o:

Velké balení Wobenyzm

Při nákupu většího balení Wobenzym vychází levněji

 • Pancreatinum
 • Papainum
 • Bromelaina
 • Lipasun
 • Amylasum
 • Trypsinum
 • Chymotrypsinum
 • Rutosidum Trihydricum

Jak vyplývá za daného složení, jde o unikátní látky vzniklé vývojem a které souvisí s unikátností léku Wobenzym. A také s tím, že dokáže fungovat v mnoha oblastech. Pokud u složení ještě zůstaneme, je třeba říci, že u něho můžeme mluvit o proteolytické, stejně jako o amylolytické, nebo o lipolytické aktivitě, která má za cíl pomoci lidskému tělu v řešení všech možných zdravotních komplikací, které mohou nastat.

Lék Wobenzym umí pomoci při klasických nemocech

Prvním unikátem, který Wobenzym má, je rozhodně fakt, že je vnímán jako velmi dobrý pomocník hlavně v případech, jako jsou klasické nemoci. Zde dokáže působit proti celé řadě známých a v podstatě standardních, jako je:

 • Chřipka
 • Angína
 • Zánět dýchacích cest

Může to být ale i zánět průdušek, stejně jako zánět nosních dutin. V těchto všech klasických případech se může pozitivně podepsat jak na zkrácení léčby, tak se může podepsat i na tom, že se zmírní projevy nemoci. Brát se samozřejmě může také v případech, kdy člověk nemocí netrpí. Wobenzym umí působit i preventivně, a tak výrazně posiluje oslabenou imunitu a zajistí, že se tělo dokáže bránit mnohem lépe.

Pomáhá zkracovat dobu léčby

Druhým unikátem, se kterým dokáže Wobenzym přicházet, je zkrácení doby léčby. A to nejenom u výše zmíněných nemocí. Mohou to být také různé druhy úrazů, stejně jako operací. V daných případech může být klasická léčba opravdu celkem náročná a tak je na místě hledat možnost, která ji urychlí. Podle výrobce dokáže pomoci i tento lék, když se podíváme na seznam problémů, nemusí se jednat jenom o klasické chirurgické, nebo ortopedické zákroky a operace. Škála možností je podstatně větší a patří sem třeba zákroky a problémy:

 • Stomatologické
 • Gynekologické
 • Estetické

Určený může být i na ženské problémy

Wobenzym je samozřejmě univerzálním produktem, který dokáže pomoci jak ženám, tak i mužům jakéhokoliv věku. Jsou ale i problémy, které se týkají výhradně žen a zde výrobce uvádí, že i tady je možné tento lék bez jakéhokoliv problému používat. Příkladem takových ryze ženských problémů mohou být třeba i různé druhy mykóz, mohou to být gynekologické záněty, záněty močových cest, ale i pohlavní nemoci, jako chlamydie. Diskuze na ženských serverech potvrzují, že na řadu problémů je dobrým pomocníkem.

V čem dále může přijít vhod?

Hlavní účinky a oblasti s tím spojené naše recenze již zmapovala. Podívejme se ještě na několik dodatků. Tedy ještě na několik dalších situací, kdy může přijít Wobenzym vhod a kdy může ulevit, působit preventivně a kdy umí také zkracovat dobu léčení. Jde například o zdravotní problémy, jako:

 • Artróza a revmatoidní artritid
 • Fibrocystická mastopatie
 • Zánět prostaty, žil, šlach nebo svalů
 • Chronické rány

Jak se Wobenzym dávkuje?

Nutno říci, že zde se naše recenze dotkne skutečného unikátu. A to z důvodu, že by se jenom těžko hledal doplněk stravy nebo lék, který má tolik specifické dávkování, jako má právě Wobenzym. A to v tom smyslu, že tablet, které je nutné zkonzumovat, je skutečně mnoho. Zatímco u jiných produktů to může být 1-2, zde je to podstatně více.

Konkrétní dávkování záleží na potížích i na tom, zda je cílem jenom podpora léčby, nebo je cílem naopak snaha o zkrácení léčení. Pokud jde o doporučené dávkování, tak se konzumuje 5 – 10 tablet najednou. A to až třikrát týdně. Jde o dávkování zcela běžné. Důležité je také vědět to, že se tablety užívají před jídlem, a to zhruba půl hodiny před tím, než je v plánu jeho konzumace. Také je třeba zapít je dostatečným množstvím vody. Toho má být nejméně 250 mililitrů. Také je důležité tablety při konzumaci nekousat, ale polykat.

Kdo může lék užívat?

Jak bylo zmíněno, Wobenzym je unikátní hlavně v tom, že je určený doslova pro kohokoliv. Může být určený jak mužům, tak samozřejmě také ženám. A to bez ohledu na konkrétní věk, nebo bez ohledu na ty problému a také jeho konkrétní stádium. Dále je třeba říci také to, že určený může být dokonce také dětem. Zde je však nutné dodat, že jeho užívání musí být konzultováno s lékařem. Ten potvrdí jak vhodnost, tak v případě potřeby specifikuje i samotné dávkování.

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

 1. potvrzeno napsal:

  Wobenzym jsem měl po operaci a podle všeho mi urychlil dobu rekonvalescence. Také jsem jednou dostal při rvačce do obličeje a barevnou paletu na obličeji jsem na doporučení odstranil během 2 dnů.

 2. Leoš napsal:

  Za mě: 1) operace menisku; 2) chřipky; 3) trhání osiček … vše během poslední 10 let a výsledek vždy super.

 3. Eva napsal:

  Nejlepší produkt nejen s enzymy, který je na trhu. Gynekologické záněty i hojení po operaci vyřešil u nás v pohodě.

 4. Irena napsal:

  Dobrý den,můžu jen doporučit, dva roky jsem trpěla na ginekologicke problémy (typu kvasinky) a nic mi nepomohlo ani krémy ani cipky nic,posledni moznost byl wobenzym po vybrání kůry (800 tablet ) už 4 roky nemám žádné potíže,sice wobenzym je drahý ale opravdu stojí do něj investovat a vyzkoušet,za mně jednička s hvězdičky,můžu všem doporučit!

 5. Pickova Ivanka napsal:

  Pochybuji o zazracnosti wobenzimu, který jsem užívala po operaci kyčelního kloubu a do 14 dnů jsem měla silný zanet průdušek a chřipku z čehož se dostávám téměř měsíc. Zajímala
  By mne zkušenost více uživatelů.

 6. Dita napsal:

  Dobrý den, mě wobenzym pomáhá jednak jako prevence proti klasickým onemocněním jako je nachlazení a chřipka, ale také mi moc pomohl při opakovaných gynekologických potížích. Dále jsem jej užívala po neplánovaném císařském řezu, kdy jsem ho brala, aby se mi jizva lépe hojila. Takže asi dost podobné zušenosti jako uvedla výše Marie.

 7. Marie napsal:

  Dobrý den. Mé zkušenosti s Wobenzymem:
  1) celá rodina vždy na jaře a na podzim na imunitu
  2) 3x po operaci na rychlejší hojení
  3) gynekologické záněty

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *