Kärcher FC5

Pokud bychom se měli obecně zaměřit na recenzi značky Kärcher, budou s ní spojená jenom samá superlativa. Jedná se totiž o značku, která je jedničkou v segmentu čištění. A to nejenom v segmentu čištění průmyslového, ale také toho domácího. A právě do této konkrétní skupiny se řadí i produkt Kärcher FC5. Jedná se o jedinečnou čističku, která je určena na tvrdé podlahy. Pokud máte ve svém domově hlavně koberce, nebude to pravé. Pořízení však můžete zvážit, pokud máte doma:

 • Dřevěné podlahy
 • Dlažbu
 • Vinyl

Kärcher FC5 je čistička s funkcí 2 v 1

Karcher fc 5 nadrzJak si charakterizovat hlavní princip, na kterém funguje? Naše recenze produktu Kärcher FC5 musí začít tím, že se jedná o čističku s funkcí 2 v 1. To znamená, že v jednom jediném kroku dokáže zvládnout hned dvě věci. Tou první je fakt, že daný prostor vaší podlahy budete efektivně stírat. Během tohoto procesu bude docházet i k tomu, že budete vysávat nečistoty. Nedojde tak k situacím, se kterými se většina lidí při úklidu potýká. Při vysávání dochází velmi často k víření prachu, a pokud je zvoleno jenom vytírání, je hadr nebo mop za pár chvil špinavý.

Samozřejmostí je, že je Kärcher FC5 opravdu všestranným pomocníkem, což znamená, že díky němu nebudete vysávat jenom nečistoty suché – jako je tomu i u klasického vysavače. Umožní i bezproblémové vysátí nečistot vlhkých, nebo kompletně mokrých.

Jedinečně fungující rotační válce

Karcher FC5
Oproti různým běžným mopům a čističům podlah je Kärcher FC5 postavený na technologii unikátních rotujících válců, které jsou díky své univerzálnosti určené na jakékoliv druhy tvrdých podlah. Povrch daných válců je z mikrovlákna, což nejenom zvyšuje celkovou šetrnost čištění vůči samotným podlahám, ale pozitivně se to podepisuje i na celkové efektivitě. Během provozu válců dochází i k jejich automatickému zvlhčování. To eliminuje jak rizika spojení s vířením prachu, tak se to pozitivně podepisuje na kvalitě čištění, která je výrazně lepší, než klasické vytírání.

Kärcher FC5 zajistí čištěné bez námahy

Nesmíme opomenout, že pří vývoji tohoto čistícího stroje byl kladen důraz nejenom na výsledky – které jsou mimo jiné dokonalé. Důraz byl kladený i na to, aby bylo zajištěno jeho co nejjednodušší použití. Jelikož je určený primárně o péči o podlahy v domácnosti, bylo cílem také ulevit jednotlivým hospodyňkám v tom, aby nebyl úklid spojený s námahou. A to se také povedlo. Dané válce totiž rotují směrem dopředu, díky čemuž sami pohybují čističem. Proto ho stačí pouze přidržovat a určovat jeho směr. Námaha spojená s čištěním je tak opravdu minimální.

Navíc nechybí ani praktický otočný kloub, pomocí kterého nedochází jenom k tomu, že je snadno měněn směr, kterým čistič jede. Opomíjet nelze ani to, že díky němu lze čistit sklopit a ten se tak bez problémů dostane o pod váš nábytek. Třeba pod:

 • Stoly a židle
 • Postele
 • Gauče a křesla

Čistička FC5 ušetří až 85 procent vody

Pokud si říkáte, že cenově efektivnější může být klasické vytírání, naše recenze vás vyvede z omylu. Stačí se podívat na to, kolik vody spotřebujete. V porovnání obou možností může Kärcher FC5 nabídnou úsporu vody, která přesahuje až 80 procent, a to právě v porovnání s běžnými metodami mokrého čištění. Je to dáno tím, že celý systém je automatický a přístroj si tak pomocí rozprašovače dávkuje jenom tolik vody, kolik je k efektivnímu uklízení potřeba. To se pozitivně podepíše i na tom, že podlaha není po čištění nijak výrazně vlhká, což by mohlo třeba i těch laminátových znamenat poměrně rychlé poškození s jasně viditelnými následky.

Systém dvou oddělených nádob usnadní použití

Použití čističe Kärcher FC5 je opravdu jednoduché. Výrazně to usnadňuje oddělený systém dvou nádrží. Na samotném začátku dojde k vyjmutí první, která je naplněna čistou vodou. Následně je nasazena zpět a čistič je možné zapnout a s malou pomocí nechat pracovat. Jakmile je hotovo, přichází na řadu nádrž číslo dvě, která je určena k zachytávání všech nečistot. Zcela hygienicky ji lze nejenom vyjmout, ale i vyprázdnit. Díky tomu bude čistič opět připravený na další použití, nebo můžete zcela jednoduše během čištění nádobu uvolnit, pokud se vlivem mnoha špíny rychle zaplní.

Vyplatí se Kärcher FC5 a kolik stojí?

Pojďme k jednomu z důležitých parametrů, kterým není nic jiného, než cena. Je jasné, že zde mluvíme o čističi, který je od jedničky na poli čištění, stejně jako mluvíme o přístroji, který je propracovaný do posledního detailu. A to se pochopitelně projevuje i na jeho ceně. Kärcher FC5 stojí okolo 5 000 korun českých. Na jednu stranu může daná suma vypadat jako vysoká. Když však zohledníme kvalitu čištění a samotného produktu, je jasné, že je poměrně optimální. Určitě nesmíme opomenout třeba ani porovnání s klasickými ručními mopy, které mohou stát okolo tisícikoruny. 5 000 Kč za elektrický přístroj tedy v porovnání s nimi není zase až tak moc.

Závěrečné hodnocení a naše zkušenosti

Pokud máte spíše menší byt, kde nejsou jenom tvrdé podlahy, ale jsou zde třeba i koberce, potom Kärcher FC5 pravděpodobně naplno nevyužijete a vzhledem k jeho ceně ve výši 5 000 Kč by se jednalo o zbytečnou investici. Když se ale podíváme na velké domy s tvrdými podlahami jakéhokoliv typu, je investicí, která se vyplatí. Jde o čistič, který využívá rotačních kartáčů z mikrovlákna a vysavače, díky čemuž se umí postarat o všechny nečistoty. Efektivní dávkování vody dokáže výrazně šetřit, rotační kartáče sami vedou stroj po bytě a díky kloubu se lze snadno dostat i pod nábytek. V porovnání s lepšími ručními mopy a vysavači, as ohledem na jejich výslednou cenu, je čistič Kärcher FC5 s označením 2v1 mnohem lepší volbou pro běžnou domácnost, ale i pro případné použití v menších komerčních prostorách.

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

 1. Pítrs napsal:

  Naprostá sra.ka. Již 6 reklamací , netočí se válce, nenamáčí. Stále stejné, jde cca 2 hodiny v součtu a konec. Přístup Karcheru , ale i obchodníka , kalamita. Odmítají vzít zpět , i když zákon hovoří jasně. Nemohu se nikam odvolat. Prostě vyrobila se sračka a ty zákazníčku drž hubu. Tak rada na závěr, NEKUPUJTE tuto past na zákazníka. Nejdražší vytírání v mém životě.

 2. Vlastimil napsal:

  Opravdu musím říct. První stroj, zasekavání točení válců. Výměna stroje za nový. Druhý stroj nedáfkoval vodu. 3x reklamace. Třetí stroj použit 2x a stejná závada. Hrůza

 3. Tomas napsal:

  už jsem 4x reklamoval, buď se netočí válce nebo jsou suché, je to hroznej krám, nekupujte!!!!!!!

 4. Jana Švejdová napsal:

  Mám stejné zkušenosti. Tedy stejné závady.

 5. Eva Mrázova napsal:

  Ja mám tento výrobok asi 5 mesiacov a idem druhý krát reklamovať, aj keď používam podľa návodu.Prvy krát mi voda nezvlhcovala valce. Teraz sa zase valce netocia.Karcher je super znacka ale tento výrobok im moc nevyšiel.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *