Pečenka ETA

Příprava jídla nemusí být spojena jenom s klasickým vařením, popřípadě také s pečením v troubě. Jsou i další možnosti přípravy jídla v domácnosti. A k tomu už musí posloužit i vhodné spotřebiče. A mezi jeden takový patří i Pečenka ETA. Naše recenze tohoto produktu rozhodně musí začít tím, že se jedná o spotřebič, který připomíná svou konstrukcí jeden, který byl známý a využívaný v minulosti. A t spotřebičem byla Remoska. A právě na dané konstrukci, všestrannosti a unikátech staví také ETA Pečenka. Jde o spotřebič moderní, s čímž souvisí také to, že je označována za inovativní pečicí hrnec.

V praxi se jedná o produkt, který se může dokonale hodit hlavně do menších bytů, kde není místo na troubu, nebo do bytů kde trouba jednoduše není. Pečenka ETA se však může hodit i kamkoliv jinam. Při svém vaření ji využijí třeba studenti na kolejích, nebo ve svém domově lidé, kteří nechtějí hned zapínat klasickou troubu. Své vyžití ale nabídne i na chatách nebo chalupách. Jednoduše všude tam, kde je třeba připravit jídlo jednoduše, rychle a efektivně.

Pečenka nabídne různé přípravy jídla

Jak už napovídá sám název, je celkem jasné, k čemu Pečena ETA primárně slouží. Jedná se o náhradu trouby a tak tou hlavní věcí u tohoto spotřebiče je to, že nabídne možnost pečení různých jídel. Jelikož jde o spotřebič multifunkční, umí toho nabídnout podstatně více. Když se podíváme na další metody přípravy, které hravě zvládne, tak se se řadí:

  • Zapékání
  • Vaření
  • Dušení

Jde tedy o pomocníka, který dokáže nahradit jak troubu, tak třeba i klasický sporák. A poradí si i s tím, když je hlavní podmínkou přípravy to, aby se jednalo výhradně o zdravé jídlo, což dušení nebo vaření plně splní.

Pečenka má praktický a kvalitní povrch

Naše recenze vám již prozradila to, co Pečenka dokáže nabídnout, pokud jde o jednotlivé možnosti přípravy. Dále se podíváme také na konstrukci. A to primárně vnitřní zapékací mísy. Povrch je jak velmi kvalitní, tak nelze opomíjet také to, že je i praktický. Jedná se o teflonový povrch, který je známý hlavně tím, že je nepřilnavý. To znamená, že se během přípravy jídla nemusíte obávat toho, že by snad došlo k výraznému připalování.

Teflon je dobrým materiálem také z důvodu jednoduché a bezproblémové údržby. Jelikož se k němu nic nepřipaluje a nepřichytává, může být čištění velmi efektivní a přitom stále maximálně šetrné s ohledem na to, aby nedošlo k jakémukoliv poškození daného materiálu.

Moderní čtvercový tvar

Pečenka od ETA

Novodobá remoska od společnosti ETA

Pokud se ohlédneme do minulosti, a to za produktem, kterým byla klasická Remoska, tak musíme jasně říci, že měla jednu nevýhodu. A to takovou, že měla kruhový tvar. To Pečenka ETA nabídne tvar modernější – čtvercový. Jeho klady jsou spojeny už s tím, že je mnohem skladnější. A je jedno, zda mluvíme o umístění na kuchyňské lince, nebo třeba ve skříňce.

Dále je čtvercový tvar praktický také z důvodu toho, že díky němu je možné připravit i jídla, která by byla v kruhovém provedení o poznání komplikovanější. Příkladem mohou být třeba klasické kuté buchty, dále to mohou být standardní buchtičky k vanilkovému krému, ale může se jednat třeba také o pokrm, kterým jsou lasagne. Toto všechno jsou příklady jídel, na které se hodí právě kruhový tvar.

Jaká jídla si lze připravit?

Jak jsme v našem hodnocení uvedli výše, je možné jídla připravit na různé způsoby. Od toho se odvíjí i to, jaké pokrmy konkrétně do tohoto spotřebiče patří. Když budeme konkrétní, tak lze říci, že doslova různorodé. Je skvělou volbou třeba na pečená masa, s možností upéci si kuře, bůček i cokoliv jiného. Dále lze péct dezerty a moučníky. Jak klasické kynuté buchty, tak i jakékoliv další, které jsou vhodné na klasický plech. Opomenout nelze ani všestrannou přípravu zeleniny. Dále je možné zapéci brambory, stejně jako lasagne a jiné těstoviny. Do Pečenky tak může přijít v podstatě jakákoliv potravina, která se jinak dává do hrnce, nebo do trouby.

Bezpečnost jako základ

Kladem je určitě provedení, které je spojeno s maximální bezpečností. Aby nedošlo k případnému popálení má ETA Pečenka kvalitně zpracované rukojeti které jsou izolované. Dále zajme také maximální stabilita, kterou zajišťuje kvalitní podstavec. Díky němu nehrozí, že by se spotřebič snad mol převrhnout.

Opomenout nelze ani bezpečnost přípravy jídla. V horní části se nachází dostatečně velký průzor, kterým je možné snadno pozorovat, jak se jídlo daří. Díky tomu není nutné mít obavy třeba z toho, že by se jídlo spálilo a bylo zdraví nebezpečné, nebo snad nepoživatelné.

Také nelze opomenout bezpečnostní pojistku, která eliminuje případní problémy. Jedná se o pojistku automatického vypnutí, která se aktivuje vždy ve chvíli, kdy se odejme víko. Tím je eliminována situace spojená s tím, že by víko bylo stále zahříváno, i když by bylo umístěno jinde, než na samotné zapékací nádobě.

Jak jsou na tom parametry?

Při popisu a hodnocení Pečeny nelze opomíjet také některé její klíčové parametry, které má. Pokud jde o ty hlavní. Je určitě drobným zklamáním jak to, že nemá minutku neboli časovač, stejně jako může být zklamáním také to, že mluvíme o variantě která nemá displej přesto má několik dobrých parametrů, kam řadíme:

  • Celkový objem o výši 4,3 litrů
  • Příkon spotřebiče o hodnotě 475 W
  • Funkce udržení teploty

Kvalitu potvrzuje výrobce

To, že je Pečena ETA produktem kvalitním, s dlouhou životností, to nevyplývá jenom z naší recenze. Danému spotřebiči věří i samotný výrobce. V dnešní době je to celkem velký nezvyk, jelikož většina výrobců dává záruku pouhé dva roky. V tomto případě je tomu ale podstatně jinak, jelikož záruka je prodloužená. Konkrétní dobou, po kterou lze spotřebič bez obav používat s jistotou, že vše bude řešeno jako oprava záruční, je doba celých 5 let.

Kladem samotné konstrukce jsou i prvky, kterých si na první pohled lidé nemusí všinout. Jde třeba o fakt, že víko má kvalitní nerezovou obrubu, stejně jako fakt, že disponuje ventilačními otvory. Dále nelze zapomínat ani na moderní design. Ten se hodí i do současných kuchyní. Využívá klasickou a osvědčenou kombinaci, která je založena na využití černé barvy a nerezu.

Jak se používá a jak funguje?

Použití je velmi jednoduché. Už samotný princip fungování je unikátní v tom, že se nenahřívá nádoba jako taková. Topné těleso je totiž umístěno v samotném víku. Právě tímto je zajištěno jak to, že ETA Pečenka bude rychleji nahřátá, tak je tím zajištěno také to, že distribuce tepla je rovnoměrná. To se pozitivně podepíše právě na kvalitní přípravě jídla.

Během přípravy je možné pomocí skleněného průzoru jednoduše kontrolovat to, v jaké stavu jídlo je. Jakmile je hotové, stačí víko otevřít a začít servírovat.

Kde a za kolik pořídit?

Jdeme k jedné z nejdůležitějších informací. Jedná se o informaci, která se týká ceny. Tady je třeba říci, že rozhodně nelze mluvit o tom, že by se jednalo o cenově nedostupného kuchyňského pomocníka. Je tomu právě naopak. S ohledem na možnosti vyžití jsou ceny více než příznivé. Záleží samozřejmě na konkrétním obchodě. A tak se podíváme raději na konkrétní rozpětí. To se pohybuje v rozmezí od 2 699 – 3 000 korun českých. Za nejnižší cenu ji můžete zakoupit například na Mall.cz.

A kde se dá Pečenka ETA pořídit? Možné je samozřejmě nakoupit ho v oficiálním obchodě ETA, a to jak v kamenné pobočce, tak i na internetu. Pochopitelně ale nejde o možnost jedinou, jelikož samozřejmé je i to, že ho lze pořídit u jakéhokoliv kvalitního nebo většího prodejce s elektrem. Jde o produkt celkem rozšířený a tak možnosti koupě nejsou složité.

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

  1. Jana S. napsal:

    S Pečenkou ETA mám velmi špatnou zkušenost. Ta první, kterou jsem si přivezla z obchodu, nefungovala vůbec a musela jsem ji hned reklamovat. Ta druhá fungovala dva roky a dva měsíce, poté zajiskřil vypínač a byl konec. Za 2799 Kč to byl drahý kousek do mé kuchyně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *