Robzone Duoro XCLEAN recenze

Vysávání nemusí být v dnešní době tak obtěžující a náročnou činností, jak si mnozí myslí. Dnes už není problémem si vše ulehčit. Hitem jsou takzvané robotické vysavače, kam se řadí i model, který můžeme označit jako Robzone Duoro XCLEAN. Jedná se o vysavač robotického typu, který nabídne nejenom špičkové vlastnosti v souvislosti s výkonem, ale je unikátní také tím, že ho můžeme označit za pomocníka, který zvládá hned tři činnosti v jednom. Tím je zajímavý.

Co Robzone Duoro XCLEAN umí?

Nejprve se podívejme na jeho základní funkčnost. Zde nesmíme zapomenout na možnost velmi výkonného vysávání, kdy je možné snadno odstranit nejenom z hladkých podlah jakékoliv nečistoty. Ty následně zůstanou v prostorné nádobě, odkud je stačí jednoduše vysypat. Touto funkcí se Robzone Duoro XCLEAN v podstatě nijak výrazně neliší od svých jiných konkurentů na našem trhu.
Robzone duoro profi detail
Nabídne však i něco navíc. Jedná se jediný robotický vysavač na trhu, který dokáže nabídnout ještě další dva stupně inovované funkčnosti. Tím prvním je schopnost mokrého vytírání podlahy. Tato funkce je však doplněna také schopností následného okamžitého vysoušení podlahy, a to proudem teplého vzduchu. Díky tomu je podlaha nejenom rychle a efektivně vytřena, ale i jednoduše osušena. To se hodí u citlivějších typů podlah, kam patří:

 • Dřevěná podlaha
 • Laminátová podlaha

 

K dispozici jsou dva různé mopy

Z hlediska své unikátní technologie neopomíjejme také fakt, že se Robzone Duoro XCLEAN pyšní tím, že dokáže nabídnout hned dva různé typy mopů. Jeden z nich je určený na mokrý úklid, zatímco ten druhý je určený naopak na suché vytírání. Tato kombinace je jistotou, že podlaha bude dokonale čistá. Prvním mopem je takzvaný Aquamax Silver, který je vyrobený ze štěpeného mikrovlákna s příměsí stříbra. Je určený právě na mokré vytírání, díky čemuž nemusí být žádným problémem odstranit z podlahy také uschlé skvrny.

Druhým typem, který se nabízí, je klasický mikrovláknový mop, který je díky svému složená unikátní v tom, že na sebe dokáže navázat velké množství i drobného prachu, který se během dne dokáže objevit na podlaze. Díky použité technologii dochází k tomu, že jsou jednotlivá vlákna stále přitisknutý k podlaze a tím dochází k vytírání. Zároveň je díky speciální struktuře vytvářen také jemný elektrický náboj, který zajistí, že prach už na podlaze držet nebude.

U obou mopů samozřejmě platí, že není problémem jejich opětovné použití. Lze je samozřejmě také zcela jednoduše prát v pračce, a to na třicet stupňů. Jejich hlavním pozitivem je, že se tím nijak nesnižuje jejich účinnost.

Výkon ani parametry nezklamou

Předností robotického vysavače Robzone Duoro XCLEAN je také jeho výkon. Součástí je unikátní BLDC motor, který má nainstalovaný ventilátor. Tato unikátní technologie je spojena s tím, že tento typ motoru může nabídnout až třikrát vyšší výkon, než je tomu u klasických elektrických motorů. A co to znamená? Samozřejmě jistotu dokonalého sacího výkonu.

Zde nesmíme opomíjet ani další parametry, a to konkrétně informace spojené s tím, kolik nečistot dokáže pojmout již zmíněná nádoba. Zde model Robzone Duoro XCLEAN potěší tím, že se do ní vejde až celý jeden litr veškerých nečistot. To je množství, které čtyřčlenná rodina vyprodukuje zhruba za jeden týden. Konkrétně se jedná o nečistoty, jako:

 • Chuchvalce prachu
 • Písek, kamínky a listí
 • Vlasy a zvířecí srst

S Robzone X-Clean lze vysávat různé prostory

Efektivitu vysávání spojenou s unikátním motorem jsme již zmínili. Na co bychom dále neměli zapomínat, to je také jistota toho, že lze bez jakýchkoliv potíží vysávat nejenom hladké podlahy, ale lze bez problémů vysávat také koberec. To je zajištěno celkem jednoduše, a to tím, že tento model robotického vysavače nabídne dvě jednoduše vyměnitelné sací hlavice. Každá je určena na jiný typ podlah, což znamená, že může být hravě uklizen prostor celého bytu.

Pozitivní je také jistota celkem širokého závěru. Té není docíleno jenom dostatečně velkou sací hlavicí, ale je jí docíleno hlavně bočními kartáči. U nich nezapomínáme na další velké pozitivum, kterým je fakt, že díky nim není jakýkoliv problém uklidit v rozích místností.

Čistota i zdraví je základ

Není to jenom efektivní úklid, jelikož je to i důraz na zdraví celé domácnosti, který je s tímto vysavačem spojený. Pokud začneme u zmíněného mopu, musíme se zaměřit na unikátní vlákna označovaná jako Smart Bioclean. Ty dokážou během úklidu celé domácnosti postupně uvolňovat ionty stříbra, díky čemuž zanechávají na podlaze antibakteriální film. Tento způsob desinfekce je o to účinnější, pokud dojde ke kontaktu s vodou.

Potěšeni budou samozřejmě také alergici, jelikož i těm má produkt Robzone Duoro XCLEAN co nabídnout. Je dokázáno, že až 90 procent prachu v domácnosti tvoří roztoči. Aby se nedostávali zpět do vzduchu, je zde velmi účinný HEPA filtr, který dokáže vše špatné jednoduše zachytit. Ani ty nejjemnější částky se následně nijak nešíří v domácnosti, což celkově přispívá právě k jejímu zdraví.
Nadchne i velikostí a naprogramováním
Co dodat na samotný závěr? Určitě to, že zaujme také samotná konstrukce, která je nižší než 9 centimetrů. Díky tomu nemusí být jakýmkoliv problémem ani to, aby se daný robot jednoduše dostal také pod nábytek, kde je také třeba uklízet. A jelikož se jedná o produkt určený do českých domácností, rozhodně nezklame ani fakt spojený s tím, že je v české lokalizaci, což znamená, že komentář jednotlivých pokynů je samozřejmě v češtině.

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

 1. Robzone napsal:

  Uz si ho nikdy nekoupim.na tzv.kurvitko…ze zacatku slape a po roce jedna zavada za druhou

 2. Robzone napsal:

  Mam iz druhy vysavac robzone.prvni tok pohods a pak to zacalo.porucha za poruchou,pokud je to v zaruce,tak to jde.ale potom temer kazde 4mes.oprava,poslat postou,platite,pak platite opravu,posta zpet k vam…

 3. Eliška Balašková napsal:

  Po roce se vysavači rozbilo čidlo a máme otlučený nábytek v celém bytě. Pětkrát jsem posílala vysavač na reklamaci a vždy mi ho vrátili s tím, že mu nic není. Je to šmejd, který vám ještě zničí zařízení bytu a firma se k tomu nezná a ještě z vás dělá blbce. Prý nám nábytek nestojí na zemi!!! Už to řeším přes jiné instituce.

 4. Jarda napsal:

  Nemáme ho dlouho, ale mokré vytírání opravdu není vůbec mokré – Těžko se dostává voda z nádržky na vytírací mop, takže to stírá jemný prach, zaschlé skvrny bohužel nezvládá vyčistit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *