Benekov C 27

Benekov C 27 recenze je spojena s řadou pozitiv

Benekov vychází velmi dobře

Vytápět naše rodinné domy můžeme různými způsoby. Pokud jsou Češi některému z nich věrni, potom je to rozhodně kotel na tuhá paliva, který je stále využívanou volbou. I proto toto odvětví zažívá stále poměrně velké inovace. Příkladem bude naše recenze na kotel Benekov C 27, která jasně ukazuje hlavně přednosti daného kotle, který pochází z dílny již léty prověřeného výrobce, kterým je společnost BenekovTerm.

Zajímavostí tohoto samotného modelu je určitě to, že se jedná o kotel, který je univerzální. Díky tomu v něm můžete topit nejenom uhlím, ale umožní vám také topení dřevěnými peletami. Navíc je s ním spojeno také to, že jeho vývoj trval zhruba dva roky.

Naše Benekov C 27 recenze se zaměřuje i na účinnost

Co při výběru kotle hraje tu největší roli? Je to zcela určitě účinnost. A tak není divu, že se i naše Benekov C 27 recenze musí nejprve dotknout právě této oblasti. Pokud budeme konkrétní, tak tento automatický kotel na uhlí, v případě spalování právě tohoto paliva dosáhne účinnosti až 95,5 procent. A to je rozhodně hodnota, která ostatní konkurenty dokáže jednoduše strčit do kapsy. Nezapomínejme ale ani na hodnotu příkonu, která je v tomto směru také velmi ucházející. Konkrétně jde jenom o 35 W, což jasně ukazuje, že parametry jsou nadstandardní.
Potvrzuje je mimo jiné i SZU Brno, jelikož aktuálně nenajdeme na trhu žádný jiný kotel spojený s konkrétní certifikací, který by daných parametrů mohl dosahovat. V tomto ohledu tedy platí, že kdo hledá kombinaci vysoké účinnosti a z ní plynoucí úspory, toho tento automatický kotel na uhlí rozhodně nezklame.

Umí Benekov spalovat i peletky?

I jich se musí naše recenze dotknout, jelikož i ty umožní tento kotel na tuhá paliva bez problémů spalovat. Zde jsou sice hodnoty o něco nižší, ale z hlediska účinnosti musíme potvrdit, že stále mluvíme o naprosté špičce na našem trhu. I díky tomu se právě tento model Benekov C 27 pyšní zařazením do páté třídy, stejně jako je zařazený také do oblasti Ekodesignu. Zkrátka a jednoduše, jde o řešení, které určitě nezklame.

Složení automatického kotle Benekov C27

Základní výhody máme zmapovány a tak se můžeme podívat i na parametry, kterými se tento kotel pyšní. Ty hlavní souvisejí se samotným konstrukčním řešením, které tato varianta nabídne. Základem se tak stává:

  • Univerzální litinový hořák
  • Řídící jednotka s modulací výkonu
  • Zásobník na 330 litrů

Pokud se na jednotlivé parametry tohoto kotle podíváme blíže, je třeba říci, že naše zkušenosti s Benekov C27 nesmí opomenout fakt, že z jednoho paliva na druhé lze přejít jednoduše, bez jakýchkoliv mechanických úprav. Stejně tak je třeba říci, že řídící jednotka se stará hned o dva topné okruhy, díky čemuž lze logicky dosáhnout na vysokou úsporu paliva. Ta dosahuje hodnoty okolo patnácti procent. Na co také nezapomínejme, to je již zmíněný zásobník, který tento automatický kotel na uhlí, nebo na pelety nabídne. To znamená možnost automatického provozu bez přikládání, a to po dobu až jednoho týdne, a to v rámci klasického režimu vytápění. Dané možnosti odpovídá i dostatečně velký popelník, který tak můžeme vynášet ve stejných intervalech, jako doplňujeme samotné palivo, které kotel ke svému provozu potřebuje.

Poohlédněte se i po nadstandardu

Naše Benekov C 27 recenze jasně ukazuje, že aktuálně se jedná o to nejlepší, co vlastně můžete na celém našem trhu pořídit. Popisovali jsme však jenom základní kotel. K dispozici totiž může být i příplatková výbava, která nabídne ještě řadu věcí navíc. Mezi ty hlavní patří třeba odpopelňovač, stejně jako systém automatického čištění výměníku. Oboji ukazuje, jak tento automatický kotel na uhlí dokáže pracovat skutečně samostatně.
K dispozici jsou ale i dva inovativní systémy. Tím prvním, který tento kotel na tuhá paliva nabídne, nese název Historix. Ten dokáže sledovat více než šedesát jednotlivých hodnot v rámci časových intervalů. Díky tomu lze pomoci zákazníkům v celkové optimalizaci vytápění. Verze Exclusive umí nabídnout také systém označovaný jako Benekov Remote kontrol. V takovém případě lze kotel ovládat na dálku, a to pomocí praktické mobilní aplikace v našem smartphonu. I to je poměrně zajímavá výjimečnost, která se k tomu modelu daného kotle váže. I tento systém jasně ukazuje, jak jde současný vývoj kupředu a že topení tuhými palivy může být spojeno i s celou řadou zajímavých a moderních postupů.

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

  1. pelety v benekovu c 27 napsal:

    Proč tady píšete, že kotel Benekov c 27 spaluje pelety bez problému. Několik topičů toto zkoušelo a nikdo neneapsal, že topení je bez problému.

  2. Zdeněk napsal:

    Dobrý den ! Bydlím v Plzeňském kraji u Přeštic a doufám že se na mne dostane kotlíková dotace v druhé vlně , myslím na podzim. Již půl roku s kolegou prohlížíme dotované automaty ,i nedotované , které jsou již namontovány , nebo namontovány budou , jen vaše kotle C 27a C26 nemůžeme v našem kraji najít. Rádi bychom alespoň viděli řez vaším kotlem , protože uvádíte největší účinnost ze všech výrobců.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *