Synaps ZR 300

Synaps ZR 300 satelitní přijímač

Synaps ZR 300 nabídne i automatickou instalaci

Mít doma satelit, tedy parabolu není v současné době v podstatě nic neobvyklého. Aby byl zajištěn i bezproblémový příjem signálu, je třeba mít k dispozici také přijímač. A jedním z takových je model Synaps ZR 300. Jedná se sice o starší typ, což neznamená, že by řadě lidí nemohl svými parametry vyhovovat. Oblíbený byl a je hlavně v souvislosti se satelitní televizí Skylink. Nabídne totiž licencovanou čtečku Irdeto, stejně jako je plně kompatibilní se specifikacemi tohoto poskytovatele satelitního příjmu, které jsou označeny jako Skylink 1.5.

Instalace je hračkou

Pokud model Synaps ZR 300 dále něčím nadchne, je to určitě celková jednoduchost jeho samotné instalace. V podstatě ho stačí jenom správně připojit a o vše se již postará integrovaný systém. Samotná instalace následně proběhne zcela automaticky, s detekcí DiSEqC a laděním transpondérů pro Skylink. Jakmile je instalace plnohodnotně provedena, nabídne tento model automatické vyhledání domovského TP Skylink. Následně není problémem jeho plnohodnotné využití, přičemž v době nečinnosti není problémem aktivovat stand – by režim, který je spojený s nízkou spotřebou elektrické energie. Pozitivem zůstává také rychlý start z daného režimu do samotného režimu plnohodnotného provozu.

Synaps ZR 300 je plný zajímavých funkcí

Pokud je něco, na co bychom v naší recenzi rozhodně neměli zapomínat, potom je to informace o tom, že model Synaps ZR 300 nabídne celou řadu zajímavých funkcí, které především usnadní samotné použití, stejně jako ovládání. Máme-li být o něco konkrétnější, je třeba uvést, že nechybí možnost:

 • Vytvořit až 8 oblíbených skupin
 • Zobrazit vícestupňový náhled seznamu stanic
 • Zobrazit oprávnění předplatného na kartě

Tímto ale zajímavé funkce tohoto přijímače nekončí, jelikož stejně tak potěší i možností jednoduché aktualizace samotných Skylink transpondérů, což zajistí nepřetržitou aktuálnost. To vše díky externímu Ethernet konektoru, který vám umožní využít i internetové připojení nezbytné právě pro dostupné aktualizace. Z hlediska zajímavého výčtu funkcí nesmíme zapomenout ani na funkci AD spojenou s popisem scény pro nevidomé, stejně jako na funkci CEC, která zajistí jednodušší ovládání jak samotného přijímače, tak i vaší televize. Tedy pokud danou možnost váš televizní přístroj podporuje.

Klasické vlastnosti rozhodně nezklamou

Nezapomínejme ani na to, že satelitní přijímač Synaps ZR 300 nabídne i velmi dobré klasické vlastnosti. I těm se musí naše recenze věnovat. Podíváme-li se na specifikaci celého daného zařízení, tak nabídne poměrně štíhlé černé tělo, s bílým segmentovým LED displejem. Samozřejmostí je dostupné dálkové ovládání pro bezproblémovou volbu kanálů, ale i samotného nastavení. Jistotou je také podpora sedmidenního EPG, stejně jako vícejazyčné OSD menu. K dispozici je též paměť  na celkem 6 000 programů, což by mělo bez problémů stačit i náročnějším uživatelům.

Z hlediska standardních vlastností rozhodně nezklame ani Full HD rozlišení, které potěší všechny milovníky dokonale ostrého obrazu. Konkrétně mluvíme o velikosti 1920 x 1080 pixelů. Pro využití v rodinách nechybí možnost aktivace rodičovského zámku, který se hodí ve chvíli, kdy máme zájem některým dětem znepřístupnit konkrétní kanály.

Co vše lze připojit?

Je jasné, že recenze Synaps ZR 300 vychází vcelku pozitivně a tak můžeme daný produkt běžně náročným milovníkům televizní zábavy doporučit. Zapomínat ale nesmíme ani na poslední pozitiva, která jsou často dostupná spíše u kvalitnějších a dražších přístrojů. Je to možnost připojení HDMI konektoru, pro bezproblémové propojení s vaší televizí. Stejně tak nabídne Synaps ZR 300 také slot pro USB disky, díky kterým není jakýkoliv problém nejenom s nahráváním obsahu z televize, ale i s přehráváním svého obsahu. Může se jednat například o:

 • Obrázky
 • Hudbu
 • Filmy

Jistotou je též připojení ke starším i novějším typům televizí. Pokud nebude využitý moderní HDMI kabel, který je mimo jiné i součástí dodávky, je k dispozici možnost propojení klasického, a to prostřednictvím Jack/Cinch kabelu. I ten je součástí samotného balení, díky čemuž stačí tento model přijímače v podstatě jenom vybalit z krabice a během několika málo minut začít plnohodnotně používat.

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

 1. Totipovim napsal:

  Dostali jsme dva tyto kusy při instalaci Skylinku. První kus byl vadný, samovolně zvyšoval a snižoval hlasitost jak se mu zlíbilo. Druhý kus umřel měsíc po 2 leté záruce při občasném používání.
  Samotný přijímač je celkově docela šmejd – viz recente na internetu, kde často umírá krátce po záruce.
  Extrémně pomalé načítání programů. Jako v dnešní době čekat 4 vteřiny, než naběhne program? Zkuste si takovým tempem projíždět jeden program po druhém. Cítíte, jak z vás vyprchává život.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *