Beko WTV 6502 B0

Značka, která není v segmentu spotřebičů žádným nováčkem. Nabízí všestranné portfolio produktů, což dokládá i pračka Beko WTV 6502 B0. Ta patří mezi levnější modely, které však svou kvalitou zaručeně nezklamou. A to ani svými parametry. I když se jedná o pračku do malých bytů – má hloubku jenom 45 centimetrů, je její vnitřní kapacita natolik dostačující, že pojme až 6 kilogramů prádla. Hodí se tedy i na větší rodinné praní. A to klidně každodenní, jelikož energetická kategorie A+++ je zárukou jak nízké spotřeby elektrické energie, tak je zárukou i nízké spotřeby vody.

Základní charakteristika pračky Beko WTV 6502 B0

Celkem 15 programů je zárukou, že pračka Beko WTV 6502 B0 dokáže vyprat skutečně jakékoliv oblečení. Nechybí funkce rychlého praní, programy pro prádlo různě barevné, stejně jako funkce založeny na požadavku vyprání prádla jemného, či sportovního nebo dětského.

Energetická třída A+++
Účinnost praní A
Účinnost odstřeďování C
Kapacita 6 kg
Hlučnost při praní 58 dB
Hlučnost při ždímání 75 dB
Výška x šířka x hloubka 88 x 65 x 51.5 cm
Maximální počet otáček 1000
Počet programů 15

 

Spotřeba energií

220 pracích cyklů 220 pracích cyklů 1 prací cyklus 1 prací cyklus
Spotřeba elektřiny 152 kWh 608 Kč 0,69 kWh 2,76 Kč
Spotřeba vody 8800 l 704 Kč 40 l 3,20 Kč
Celkové náklady 1312 Kč / rok 5,96 Kč / 1 praní
Pro náš výpočet jsme využili cen 4 Kč / kWh a 80 Kč / m3 vody.

Hlavní prací programy

Cottons (Bavlna)
Doporučuje se pro bavlněné předměty (jako prostěradla, sady povlečení, ručníky, župany,spodní oděvy, atd.). Prádlo se vypere díky prudkým pracím pohybům během delšího pracího cyklu.
Synthetics (Syntetické)
Tento program použijte k vyprání syntetických látek (košile, halenky,směs syntetika/bavlna atd.). Pere jemnými pohyby a má kratší cyklus oproti programu pro bavlnu. Závěsy a záclony perte na program Syntetické 40°C s předpírkou a funkcí proti mačkání. Jelikož síťkování těchto druhů způsobuje zvýšenou produkci pěny, perte závěsy s velmi malým množstvím prášku na praní v přihrádce pro hlavní praní. Nevkládejte prací prášek do přihrádky pro předeprání.
Woollens (Vlna)
Tento program slouží k vyprání vlněných oděvů. Zvolte vhodnou teplotu podle údajů na oblečení. Na vlnu používejte vhodné prášky pro vlnu.

 

Další prací programy

Cottons Eco (Bavlna Eco)
Nyní můžete prát běžně znečištěné odolné oděvy z bavlny a lnu pomocí tohoto programu s optimální úsporou energie a vody v porovnání s ostatními pracími programy vhodnými pro bavlnu. Skutečná teplota vody se může lišit od uvedené teploty cyklu. Délka trvání programu se může automaticky zkrátit v pozdějších fázích programu, pokud perete menší množství (např. 1/2 kapacity nebo méně) prádla. V tomto případě se spotřeba energie a vody dále sníží, což vám umožní dosahovat úspornějšího praní. Tato funkce je dostupná pro některé modely se zobrazováním zbývajícího času.
BabyProtect (Citlivá pokožka)
Tento program používejte pro praní dětského prádla a prádla, které patří alergikům. Delší doba nahřívání a krok máchání navíc zajistí vyšší úroveň hygieny.
Delicates (Jemné)
Použijte k praní jemného oblečení. Myje jemným postupem bez průběžného ždímání oproti programu Syntetika. Musí být použitý pro oblečení, u něhož se doporučuje jemné praní.
Hand Wash 20° (Ruční praní)
S tímto programem můžete prát vlněné/jemné oděvy označené jako „neprat v pračce” a pro něž je doporučeno ruční praní. Pere prádlo velmi jemnými pohyby, aby nedošlo k jeho poškození.
Xpress Super Short (Bez odstředění)
Tento program používejte na praní vašeho malého množství lehce znečištěného oblečení za krátkou dobu.
Daily Xpress (Denní expres)
Tento program používejte na praní vašeho lehce znečištěného oblečení za krátkou dobu.
Dark Care (Tmavé prádlo)
Tento program slouží k praní tmavého prádla nebo prádla, které nechcete, aby vybledlo. Praní je prováděno s malou mechanickou činností a při nízkých teplotách. Na tmavé prádlo doporučujeme používat tekutý prášek nebo prášek na vlnu.
Mix 40 (Smíšené 40 (Mix 40))
Tento program slouží k vyprání bavlněných a syntetických oděvů najednou.
Shirts (Kosile)
Tento program použijte na praní košilí z bavlny, syntetiky a syntetických směsí.
Sports
Tento program používejte na praní kusů oděvů, které nosíte krátce, jako např.sportovní oblečení. Je vhodné na praní malého množství bavlněných/syntetických kusů oděvů s příměsemi.

 

Zvláštní programy

Rinse (Máchat)
Tento program se používá, když chcete máchat nebo škrobit odděleně.
Spin+Drain (Ždímání + Čerpadlo)
Tento program se používá pro další cyklus ždímání prádla nebo pro odčerpání vody v pračce.

Závěrečné hodnocení

I přes to, že je pračka Beko WTV 6502 B0 levnějším modelem na trhu, jasně ukazuje, jak dokonale vyprané může prádlo být. Systém AquaFusion je zárukou stoprocentního a efektivního využití pracího prostředku. Šetrný program WoolMark ochrání citlivá vlákna a funkce Xpress Super Short je jako stvořená pro toho, kdo vyprat zapomněl. 2 kilogramy prádla mohou být čisté už za 2 minuty. Všechny zmíněné přednosti doplňuje i intuitivní jednoduché ovládání, které podporuje displej, díky kterému nejenom přesně vidíte nastavený program, ale můžete také vidět čas do konce praní.

Stále jste nevybrali? Podívejte se na našeho průvodce výběrem nové pračky.

Zapojte se do diskuze, máte vlastní zkušenost?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *